Citova závislost. Jak nad ní vyhrát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 15:21
Citova zavislost.Jak nad ni vyhrat?

Ahoj vsem.Je tu nekdo, kdo se s timto problemem potykal nebo jeste potyka? Ja sama s tim bojuji a moc se zatim nedari.Co vam pomohlo nad tim vyhrat? Jak bojovat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.08.19 15:24

Napiš o tom něco víc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 15:27
@ZuzaM píše:
Napiš o tom něco víc.

Zavislost na druhem pohlavi.Hned se zamiluji a i kdyz toho cloveka moc neznam, tak musim byt porad s nim. Potrebuju vedet, ze semnou chce byt a musi me o tom pora ujistovat. I kdyz vim, ze to neni dobra partie pro me, chci s nim byt. Posouvam sve hranice jen aby semnou zustal.Jsem schopna odpustit spoustu veci, ktere by vetsina lidi neodpustila.Jsem zavisla na lasce a idealizuji si druhe.

zu.syk
Kecalka 461 příspěvků 04.08.19 15:32

A kolik ti je, prosím tě? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 15:38

30 :(

Chytrak
Závislačka 3582 příspěvků 04.08.19 15:38
@Anonymní píše:
Zavislost na druhem pohlavi.Hned se zamiluji a i kdyz toho cloveka moc neznam, tak musim byt porad s nim. Potrebuju vedet, ze semnou chce byt a musi me o tom pora ujistovat. I kdyz vim, ze to neni dobra partie pro me, chci s nim byt. Posouvam sve hranice jen aby semnou zustal.Jsem schopna odpustit spoustu veci, ktere by vetsina lidi neodpustila.Jsem zavisla na lasce a idealizuji si druhe.

No jednoduse potrebujes odbornika, sama to urcite nezvladnes. Rozhodne to nepodcenuj, nebot mas velky problem s psychikou. Takove jako ty vyhledavaji za zivotni partnery tyrany a mlaticky a kdyz dostavaji pravidelne nabančíno omlouvaji je, ze si za to mohly samy a dotycny je serezal, protoze se k nemu spatne chovaly. Drzim pesti a vyhledej pomoc profesionala :)

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 04.08.19 15:39

Nejefektivnější je (nepřekvapivě) psychoterapie - primárně se potřebuješ soustředit na sebe, na vlastní sebepřijetí a sebevědomí.

Tu díru v sobě se snažíš vyplnit někým z venčí, ale to prostě nejde - to není v silách žádného cizího člověka. V tvých silách to ale je, jen je to o dost snazší, když si na tu práci vezmeš průvodce - tedy psychoterapeuta/ku.

Začni touhle knížhou

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 15:42
@Chytrak píše:
No jednoduse potrebujes odbornika, sama to urcite nezvladnes. Rozhodne to nepodcenuj, nebot mas velky problem s psychikou. Takove jako ty vyhledavaji za zivotni partnery tyrany a mlaticky a kdyz dostavaji pravidelne nabančíno omlouvaji je, ze si za to mohly samy a dotycny je serezal, protoze se k nemu spatne chovaly. Drzim pesti a vyhledej pomoc profesionala :)
@Ou píše:
Nejefektivnější je (nepřekvapivě) psychoterapie - primárně se potřebuješ soustředit na sebe, na vlastní sebepřijetí a sebevědomí.

Tu díru v sobě se snažíš vyplnit někým z venčí, ale to prostě nejde - to není v silách žádného cizího člověka. V tvých silách to ale je, jen je to o dost snazší, když si na tu práci vezmeš průvodce - tedy psychoterapeuta/ku.

Začni touhle knížhou

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Diky.Ja uz docetla jednu knizku a rada se podivam i na tuhle. Kazdopadne psychoterapii mam za sebou a nic extra jsem se nedozvedela, sice mi v necem pomohla, ale vratilo se to.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 04.08.19 15:47
@Anonymní píše:
Diky.Ja uz docetla jednu knizku a rada se podivam i na tuhle. Kazdopadne psychoterapii mam za sebou a nic extra jsem se nedozvedela, sice mi v necem pomohla, ale vratilo se to.

Tak evidentě potřebuješ jít hlouběji. Z psychtoerapie dostaneš jen tolik, kolik do toho investuješ energie a jak moc si ochotná se měnit.

Zkus si najít psychoterapeuta muže, třeba někoho kdo dělá gestalt a hlavně v ní vydrž.

http://csgt.cz/#…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 15:53
@Ou píše:
Tak evidentě potřebuješ jít hlouběji. Z psychtoerapie dostaneš jen tolik, kolik do toho investuješ energie a jak moc si ochotná se měnit.

Zkus si najít psychoterapeuta muže, třeba někoho kdo dělá gestalt a hlavně v ní vydrž.

http://csgt.cz/#…

Ja jsem ochotna moc, ta moje psychoterapeutka mi pomohla, ale po dvou sezenich jsem mela pocit, ze uz neni co probirat. Resily jsme minulost, rodinu a zjistily, ze tam bylo vse ok, ze tam problem neni.Ja se snazim, ctu si o tom, premyslim o tom, nastavuji si myslenky do pozitivniho ducha, ale bohuzel pocit osamelosti si preprogramovat moc neumim.Mam konicky, kterym se venuji, ale pocit ze ke stesti potrebuji jen toho druheho je moc silny. Kazdopadne ti moc dekuji za rady.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 04.08.19 15:59
@Anonymní píše:
Ja jsem ochotna moc, ta moje psychoterapeutka mi pomohla, ale po dvou sezenich jsem mela pocit, ze uz neni co probirat. Resily jsme minulost, rodinu a zjistily, ze tam bylo vse ok, ze tam problem neni.Ja se snazim, ctu si o tom, premyslim o tom, nastavuji si myslenky do pozitivniho ducha, ale bohuzel pocit osamelosti si preprogramovat moc neumim.Mam konicky, kterym se venuji, ale pocit ze ke stesti potrebuji jen toho druheho je moc silny. Kazdopadne ti moc dekuji za rady.

Takže ty si utekla po dvou sezeních, protože by ses nedejbože mohla dostat k něčemu podstatnému.

V regulérní psychoterapii se začíná pořádně pracovat tak po osmi, deseti setkáních.

To že máš nějaký pocit, který tě uvrhne do tvého sterotypu jaksi ukazuje, že jak silné máš obranné mechanismy - což je něco čemu potřebuješ porozumět jak u tebe funguje a jak se za ně dostat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 16:02
@Ou píše:
Takže ty si utekla po dvou sezeních, protože by ses nedejbože mohla dostat k něčemu podstatnému.

V regulérní psychoterapii se začíná pořádně pracovat tak po osmi, deseti setkáních.

To že máš nějaký pocit, který tě uvrhne do tvého sterotypu jaksi ukazuje, že jak silné máš obranné mechanismy - což je něco čemu potřebuješ porozumět jak u tebe funguje a jak se za ně dostat.

Nee ja neutekla, naopak terapeutka mi rekla, ze nema pocit, ze by dalsi sezeni bylo potreba a ja to v tu chvili citila stejne.

Premek_Orac
Kelišová 5426 příspěvků 04.08.19 16:32
@Anonymní píše:
Ahoj vsem.Je tu nekdo, kdo se s timto problemem potykal nebo jeste potyka? Ja sama s tim bojuji a moc se zatim nedari.Co vam pomohlo nad tim vyhrat? Jak bojovat?

Pamatuj na jedno. Druhe muzes udelat stastne, jen kdyz jsi stastna sama.
Vice se soustred na sebe. Ty jsi svym prostredkem pro spokojeny zivot, ten druhy muze byt max. pomocnik.
A take pamatuj na to, ze tou zavislosti muzes tomu vztahu dost skodit…

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 04.08.19 16:34

No to nebyla moc dobra psychoterapeutka. Po dvou sezenich vynést takový zasadni ortel. Mam kolem sebe pár psychologů a žádný z nich by po dvou sezeních terapii neukončil. Pokud by z něj tedy protistrana neměla čurinu.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.08.19 16:37

Najdi si jinou psychoterapeutku, tahle asi nestála za nic. Každopádně to sama cítíš, že je s tebou něco v nepořádku a měla bys to řešit. A nemyslím si, že by v rodině bylo všechno fajn, spíš nevíš, co bylo špatně a za 2 sezení jste se k tomu těžko mohly dostat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama