Citové pouto maminka - miminko

Anonymní
29.4.16 17:39

Citové pouto maminka - miminko

Ahoj :mavam:

Obracím se na Vás s prosbou o odpověď/názor/uklidnění ohledně něčeho, co mě poslední dny trápí. Mám miminko, kterému jsou necelé 3 týdny. Péče o něho mi ubírá hodně sil, navíc se stále ještě zotavuji z náročného porodu a přiznám se, že mi energie hodně chybí. Se starostí o mimčo mi teď hodně pomáhá tchyně. Probíhá to následovně: já malou nakojím a tchyně si ji vezme, aby ji dala odříhnout, uspala ji a poté jí hlídá, abych mohla jít spát (přes den, v noci se o malou starám já). A teď k jádru toho, co mě nejvíce trápí: mám strach, že si malá vytvoří lepší a hlubší vztah právě ke své babičce nežli ke mě :( Neříkám, jsem ráda, že mi tchyně pomáhá a jí tak můžu jít čerpat energii, ale je možné, aby pak byla malá raději u ní nežli u mě? Pozoruji to třeba u odříhnutí: u mě si malá ani zaboha neodříhne, když si jí dám přes rameno, tak se strašně vzteká, kdežto když si ji takhle vezme tchyně, tak je hodná, v klidu a po chvilce si odříhne.

Asi jsem úplně pitomá, že mám z tohohle strach, tak mě prosím nějaká dobrá hodná duše uklidněte, že budu pro miminko pořád číslo 1, i když bude nějaký čas trávit s někým jiným :oops: :( :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
CokeLady
29.4.16 17:43

Já si myslím, že prvních pár týdnů patří mládě k mámě :think: Ono toho zas tak moc na začátku nepotřebuje… Vím, že je to náročný, hlavně to spaní v noci :pocitac: :pocitac: ale aby tys byla jen kojná a tchýně všechno ostatní mi přijde divný. Když bys dítě nechala na sobě položené po kojení, co se bude dít? Nemůžeš si propriety nastěhovat nějak třeba na gauč nebo do postele nebo kde jseš, tam dát jídlo, pití, plíny, utěrátka, oblečky a prostě bejt tam? Když chce, dát prso, pak nechat ležet na Tobě, když bude chtít, krkne, když ne, bude ráda, že leží an mámě,, když se jí bude chtít, usne… Nebo je to nějakej dráždivej uřvánek, co se chce nosit?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
13676
29.4.16 17:47

Me to prijde divne. Obcasna pomoc je urcite fajn a na miste. Ale aby jsi jen kojila a ostatni delala tchyne :nevim: a ano myslim ze pokud toto bude trvat nejak dyl tak si miminko muze zvyknout, sama uz pozorujes ze se u nekterych činností u tebe vzteka protoze je nauceny jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.16 17:48

@CokeLady Takže myslíš, že tím, že si nechám od tchyně pomoci, škodím sama sobě a miminku? 8o tchyně mi takhle poprvé pomohla minulý víkend, kdy jsem toho měla fakt dost a byla jsem vážně vděčná, že jsem mohla zamhouřit oči. Neviděla jsem na tom nic špatného a rozhodně nejsem jenom kojná, taky s malou trávím čas - možná jsem se vyjádřila blbě a vystihla to tak, že mi ji sebere pokaždé, to ale určitě ne :) Tchyně to jen myslí dobře, když vidí, že už sotva lezu, tak malou za mě uspí a poté na jí jenom dohlíží. Takže podle tebe bych měla tchyni říci, ať se na to vykašle a měla bych imrvere všechen čas trávit s malou jen já? (nevím, zda to vůbec bude možné, známe babičky, které by vnoučata pořád jen chtěly chovat…) Jinak malá brečí jakmile se po kojení položí, nemůžu jí mít v posteli ani na sobě, protože se vzteká a uklidní jí jenom houpání v náručí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
6483
29.4.16 17:49

Je to náročné, ale zažily jsme to všechny mámy, musíš to nějak zvládnout… já na to vše byla sama (tedy krom nocí kdy semtam pomohl manžel, ale ten ho nenakojí, že jo…, a navíc ikdyž malého choval manžel, já nespala, protože to se nedalo), takže to zvládneš, jen si teď myslíš, že ne, protože ti pomáhá tchýně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.16 17:49

@Elen8 Rozhodně je to jen občasná pomoc, stalo se tak jen minulý víkend, přes týden se o malou starám výhradně já, tchyně chodí do práce. Takže se jedná jen o ten víkend…

• Citovat
  • Nahlásit
13676
29.4.16 17:50

Tim ale nechci psat ze si nemas nechat pomoc, ale vseho s mirou no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.16 17:51

@Halibar Já neříkám, když zatnu zuby tak to zaručeně zvládnu, jen jsem uvítala pomoc, když mi byla nabídnuta :nevim: jde mi zkrátka jen o to, zda si maličká uvědomí, že já jsem máma, i když ji tedy občas uspí tchyně.

• Citovat
  • Nahlásit
6483
29.4.16 17:51
@Anonymní píše:
@CokeLady Takže myslíš, že tím, že si nechám od tchyně pomoci, škodím sama sobě a miminku? 8o tchyně mi takhle poprvé pomohla minulý víkend, kdy jsem toho měla fakt dost a byla jsem vážně vděčná, že jsem mohla zamhouřit oči. Neviděla jsem na tom nic špatného a rozhodně nejsem jenom kojná, taky s malou trávím čas - možná jsem se vyjádřila blbě a vystihla to tak, že mi ji sebere pokaždé, to ale určitě ne :) Tchyně to jen myslí dobře, když vidí, že už sotva lezu, tak malou za mě uspí a poté na jí jenom dohlíží. Takže podle tebe bych měla tchyni říci, ať se na to vykašle a měla bych imrvere všechen čas trávit s malou jen já? (nevím, zda to vůbec bude možné, známe babičky, které by vnoučata pořád jen chtěly chovat…) Jinak malá brečí jakmile se po kojení položí, nemůžu jí mít v posteli ani na sobě, protože se vzteká a uklidní jí jenom houpání v náručí :nevim:

ono to ale vypadá že je u vás tchyně několik dní v kuse a ty jen kojíš a spíš :D ono opravdu stačí nakojit, přebalit, dát spát, a jít spát taky a třeba večer až přijde muž z práce udělat to hlavní, nebo ať něco udělá chlap, navaří, vypere, prostě se do toho obuj, to dítě je tvoje a ne tchýně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13676
29.4.16 17:52
@Anonymní píše:
@Elen8 Rozhodně je to jen občasná pomoc, stalo se tak jen minulý víkend, přes týden se o malou starám výhradně já, tchyně chodí do práce. Takže se jedná jen o ten víkend…

Puvodni text vyznel jinak ;)pokud ti tchyne o vikendu sem, tam pomuze tak to me prijde ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
@Anonymní píše:
@CokeLady Takže myslíš, že tím, že si nechám od tchyně pomoci, škodím sama sobě a miminku? 8o tchyně mi takhle poprvé pomohla minulý víkend, kdy jsem toho měla fakt dost a byla jsem vážně vděčná, že jsem mohla zamhouřit oči. Neviděla jsem na tom nic špatného a rozhodně nejsem jenom kojná, taky s malou trávím čas - možná jsem se vyjádřila blbě a vystihla to tak, že mi ji sebere pokaždé, to ale určitě ne :) Tchyně to jen myslí dobře, když vidí, že už sotva lezu, tak malou za mě uspí a poté na jí jenom dohlíží. Takže podle tebe bych měla tchyni říci, ať se na to vykašle a měla bych imrvere všechen čas trávit s malou jen já? (nevím, zda to vůbec bude možné, známe babičky, které by vnoučata pořád jen chtěly chovat…) Jinak malá brečí jakmile se po kojení položí, nemůžu jí mít v posteli ani na sobě, protože se vzteká a uklidní jí jenom houpání v náručí :nevim:

To neříkám, že se odcizíte nebo že je to nějaký masakr problém, ale popsala jsi to tak, že ty buď jen kojíš nebo odpočíváš bez dítěte… Jestli tchýně přijde třeba na 3 hodiny denně, tak an tom nevidím nic špatného, právě naopak, ale psala jsi, že si malá odříhne jen u babičky, tak to vypadalo, že jen kojíš a zbytek celodenně dělá babička… On právě ten kontakt v prvních týdnech hodně pomáhá dítě přijmout, rozjet laktaci, navodit hormony na mateřskou vlnu, přeci jen 3 týdny po porodu už mi přijde docela dostatečná doba se trochu sebrat fyzicky, neříkám hodinové procházky s kočárem, ale houpání, nošení po bytě, + snažit se dospat noci, když spí mládě…

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Anonymní

@Elen8 No právě, nechtěla jsem pomoc odmítnout :( Ono to možná vyznělo blbě, jak jsem to napsala, že já jenom kojím a tchyně dělá to ostatní, což ale není pravda :( Mám zkrátka jen strach z toho vztahu, asi mám ještě pořád splašené hormony a všechno si moc beru :zed: :(

• Citovat
  • Nahlásit
6483
@Anonymní píše:
@Halibar Já neříkám, když zatnu zuby tak to zaručeně zvládnu, jen jsem uvítala pomoc, když mi byla nabídnuta :nevim: jde mi zkrátka jen o to, zda si maličká uvědomí, že já jsem máma, i když ji tedy občas uspí tchyně.

pokud by to bylo často, tak asi jo, sice ji kojíš, ještě že tak, protože to pravé pouto je teprve když dítě kojíš… no držím ti palce ať to zvládneš, já čekám druhé a to teprve bude záhul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
29.4.16 17:57

Tak jestli zaskočí jen o víkendu, tak bych se toho tolik nebála. Příspěvek vyzněl tak jakoby u vás bydlela a byla s vámi celý den, ty jen kojila a ležela a ona dělala všechno ostatní, včetně péče o malou. No a když tam tchyně není, tak to taky s malou zvládáš a i si odříhne, ne? Až se zajedete, tak jen tchýni poděkuj a řekni jí, že už na víkend chodit nemusí, že to zvládáš. Ale já si myslím, že bys to zvládla i teď, pokud nemáš vyloženě zdrav. komplikace. ale možná jsem ovlivnena tím že mě nikdo pomáhat nemohl. Každopádně se neboj, mála pochopí kdo je máma :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.16 17:57

@CokeLady Máš pravdu, napsala jsem to blbě - omlouvám se :( :oops: Rozhodně to není tak, že by babička celý den dělala všechno za mě. Je pravda, že teď už jsem na tom s energií lépe než ty první dva týdny, ale na druhou stranu mi bylo blbé tchyni říci „hele ne díky, ale já se budu o malou starat sama“, zvlášť když bydlíme ještě s nimi a jak už to tak bývá, tak by malou nejraději pořád měla na ruce, chovala a mazlila se s ní. Nevím, kolik hodin denně to je (nebudu tu odhadovat, jestli 3, 5 nebo 7) ale není to celý den, to určitě ne. Jinak například přes den necháváme malou ležet na posteli a jsme u ní obě, povídáme si, držíme jí za ručičky apod. Nechtěla jsem, aby to vyznělo tak, že malou jenom nakojím a pak jí odložím to určitě ne :(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat