City k exmanželovi

Anonymní
26.4.20 20:00

City k exmanželovi

Bude to znít asi divně, ale pořád v sobě mám hodně silné city k exmanželovi a to jsme rozvedení už 10 let…Odcházela jsem od něj já i s malým dítětem, i když jsem ho silně milovala, ale život s ním prostě nešel (nezodpovednost, naduzivani alkoholu apod). Byli jsme spolu asi 6 let a mame dite, ktere je ted uz v puberte. Pro oba to byla extremne silna laska, pro me prvni a posledni. Mela jsem nekolik vztahu pred ním a po něm, ale proste k nikomu pred ani po jsem ani castecne necitila to, co k nemu. Nevim, jak je to mozne. Problem je v tom, ze jsme zustali „prateli“ a on me v nejakych intervalech sem tam zada o to, jestli se nechci k nemu vratit. Uz byl za tu dobu dvakrat znovu zenaty a ma dalsi 2 deti, ale nedopadlo to, ted zije s dalsi pritelkyni, se kterou ma prave to druhe dite, ale evidentne neni spokojeny, protoze to na nem vidím. Hodne se snazi, aby se mnou travil cas a mě to strasne rozhodí ho vzdycky odmitat. Vím, ze kdybych chtela, tak bychom byli nejspis spolu, ale take vím, ze lide se nemení. Nefungovalo nam to kdysi, tak by urcite nefungovalo ani ted jeste se dvema detma navic. Vím, ze to neni dobry partner, ale jsou tam proste neco strasne silneho podprahoveho, co vubec neumim popsat. Nechapu, proc zrovna s ním a proc se mi to uz nikdy nepodarilo najit. Hrozne bych uz chtela jít dal. Mam partnera, ktery me strasne miluje, ale kdybych mela jen srdcem volit mezi ním a ex, tak bych mela vybrano v sekunde. Kdyz jsem s ex, tak mi proste buší srdce, mam ho pak vzdycky v hlave jeste dlouho po tom, co odejde. Hrozne me stve, ze to s nikym jinym nedokazu prozit. Není to tím, ze by me nejak zablokoval, protoze jsem to takto mela i pred ním… Nevím, co s tím :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
26.4.20 20:41

Co s tim? Nic. V hlave to mas srovnane, vis, co je zač, proste ti to s nim funguje. No a co…jsou proste situace, ktere nemaji řešení. Ja mam porad ráda chlapa, co me opustil tehotnou. Rekla bych, ze nema rad problemy. Vim, ze by to s nim bylo fajn, az do doby, kdy bych ja onemocnela nebo si dite zlomilo nohu :nevim: budu to resit? Ani me nehne… Beru, co dava (penize, navstevy, drobna vypomoc) a zbytek vytesnuju. Nemame nikdo narok na stastnou a naplnenou lasku az do smrti :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1024
26.4.20 21:00

Mně by asi nedělalo dobře se se svým ex stýkat přátelsky, pokud bych věděla, že tam jsou ještě city. Opravdu musíte udržovat takto nadstandardní vztahy? Chápu, máte spolu dítě, ale pokud už je větší, tak stačí spousty věcí řešit písemně a pak jen předat dítě. :nevim: A partner ví o tvých citech k ex? Asi ne, že?

Příspěvek upraven 26.04.20 v 21:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 21:02

Tak já ti rozumím, bohužel zažívám něco podobného. Otec mého dítěte byl největší láskou v mém životě, prostě obrovská vlna emocí, která tam byla i po letech, když už by zamilovanost měla dávno skončit… Vlastně v porovnání s ostatními vztahy si říkám, jestli jsem vůbec kdy milovala někoho jiného…asi tak z 1/3 se tomu přibližovala má první láska kdysi dávno.
Ex přitom rovněž nebyl dobrý partner. Velmi mně ublížil, bylo tam toho víc. Odešel on, k jiné. A přesto tam ty city k němu pořád jsou, každé setkání mě hodně rozhodí. A to i když racionálně vím až moc dobře, že není dobrý partner a bohužel ani otec.
Já si tedy už partnera nenašla a tuším, že sama i zůstanu. Nápadníků pár bylo, ale už se zkrátka zamilovat do jiného nedokážu, i když se o to opravdu snažím a charakterově jsou dotyční mnohem lepší než on :,( Takže mně ty city k ex ničí i současný život a prostě nevím, co s tím, ani roční psychoterapie mně to nepomohla překonat… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.20 11:00
@Anonymní píše:
Tak já ti rozumím, bohužel zažívám něco podobného. Otec mého dítěte byl největší láskou v mém životě, prostě obrovská vlna emocí, která tam byla i po letech, když už by zamilovanost měla dávno skončit… Vlastně v porovnání s ostatními vztahy si říkám, jestli jsem vůbec kdy milovala někoho jiného…asi tak z 1/3 se tomu přibližovala má první láska kdysi dávno.
Ex přitom rovněž nebyl dobrý partner. Velmi mně ublížil, bylo tam toho víc. Odešel on, k jiné. A přesto tam ty city k němu pořád jsou, každé setkání mě hodně rozhodí. A to i když racionálně vím až moc dobře, že není dobrý partner a bohužel ani otec.
Já si tedy už partnera nenašla a tuším, že sama i zůstanu. Nápadníků pár bylo, ale už se zkrátka zamilovat do jiného nedokážu, i když se o to opravdu snažím a charakterově jsou dotyční mnohem lepší než on :,( Takže mně ty city k ex ničí i současný život a prostě nevím, co s tím, ani roční psychoterapie mně to nepomohla překonat… :zed:

Tak to me zrovna moc neuklidnilo :lol:
Ja take tusim, ze nakonec zustanu sama, protoze to proste s nikym nemam tak silny, abych s ním chtela byt nejak intenzivne nebo s ním dokonce zit.

• Citovat
  • Nahlásit
29.4.20 19:03

Jsem v podobné situaci jako zakladatelka, nazvala bych to tak, že jsem se rozešla z rozumu, ale city tam prostě jsou, i přes ty hádky, nezodpovědnost a další těžko stravitelné vlastnosti bývalého.. samozřejmě tam bylo i spoustu skvělých věcí, na které ráda vzpomínám. Nynější partner je spolehlivý, čistotný atd. :mrgreen: ale není to ten rebel, který mnoho z nás až možná chorobně přitahuje.. prostě ať si každej vybere. Nevím, co poradit, ale asi uvědomit si současnou kvalitu života a zvážit, zda jí změnit nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
29.4.20 21:56
@inzenyrka85 píše:
Jsem v podobné situaci jako zakladatelka, nazvala bych to tak, že jsem se rozešla z rozumu, ale city tam prostě jsou, i přes ty hádky, nezodpovědnost a další těžko stravitelné vlastnosti bývalého.. samozřejmě tam bylo i spoustu skvělých věcí, na které ráda vzpomínám. Nynější partner je spolehlivý, čistotný atd. :mrgreen: ale není to ten rebel, který mnoho z nás až možná chorobně přitahuje.. prostě ať si každej vybere. Nevím, co poradit, ale asi uvědomit si současnou kvalitu života a zvážit, zda jí změnit nebo ne.

lidi by neměli používat v životě srovnávací rovnici, to je cesta do pekel… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
29.4.20 22:22
@Anonymní píše:
Ja take tusim, ze nakonec zustanu sama, protoze to proste s nikym nemam tak silny, abych s ním chtela byt nejak intenzivne nebo s ním dokonce zit. [/citace
Ne netušíš nic...............až ti bude šedesát ,tak se za sebe ohlídni............co bylo ve tvým životě to pravy. ;)
@Anonymní píše:
Ja take tusim, ze nakonec zustanu sama, protoze to proste s nikym nemam tak silny, abych s ním chtela byt nejak intenzivne nebo s ním dokonce zit.
@Anonymní píše:
Ja take tusim, ze nakonec zustanu sama, protoze to proste s nikym nemam tak silny, abych s ním chtela byt nejak intenzivne nebo s ním dokonce zit.

každej druhej tu definuje lásku a přitom jim uchází to nejdůležitější… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 19:35

@ontario7 To je mozne, ale prece clovek nebude s nekym, s kym cití, ze to není ono a ze na nej za dva mesice spolecneho souziti bud emit uplne alergii :) Jsem prave clovek, co se jen tak nezamiluje, takze si lasky sakra vazim. Vetsina lidi kolem me byla porad zamilovana - kazdy rok do nekoho jineho :) Tohle ja nemam.

• Citovat
  • Nahlásit
1080
1.5.20 19:41
@Anonymní píše:
Bude to znít asi divně, ale pořád v sobě mám hodně silné city k exmanželovi a to jsme rozvedení už 10 let…Odcházela jsem od něj já i s malým dítětem, i když jsem ho silně milovala, ale život s ním prostě nešel (nezodpovednost, naduzivani alkoholu apod). Byli jsme spolu asi 6 let a mame dite, ktere je ted uz v puberte. Pro oba to byla extremne silna laska, pro me prvni a posledni. Mela jsem nekolik vztahu pred ním a po něm, ale proste k nikomu pred ani po jsem ani castecne necitila to, co k nemu. Nevim, jak je to mozne. Problem je v tom, ze jsme zustali „prateli“ a on me v nejakych intervalech sem tam zada o to, jestli se nechci k nemu vratit. Uz byl za tu dobu dvakrat znovu zenaty a ma dalsi 2 deti, ale nedopadlo to, ted zije s dalsi pritelkyni, se kterou ma prave to druhe dite, ale evidentne neni spokojeny, protoze to na nem vidím. Hodne se snazi, aby se mnou travil cas a mě to strasne rozhodí ho vzdycky odmitat. Vím, ze kdybych chtela, tak bychom byli nejspis spolu, ale take vím, ze lide se nemení. Nefungovalo nam to kdysi, tak by urcite nefungovalo ani ted jeste se dvema detma navic. Vím, ze to neni dobry partner, ale jsou tam proste neco strasne silneho podprahoveho, co vubec neumim popsat. Nechapu, proc zrovna s ním a proc se mi to uz nikdy nepodarilo najit. Hrozne bych uz chtela jít dal. Mam partnera, ktery me strasne miluje, ale kdybych mela jen srdcem volit mezi ním a ex, tak bych mela vybrano v sekunde. Kdyz jsem s ex, tak mi proste buší srdce, mam ho pak vzdycky v hlave jeste dlouho po tom, co odejde. Hrozne me stve, ze to s nikym jinym nedokazu prozit. Není to tím, ze by me nejak zablokoval, protoze jsem to takto mela i pred ním… Nevím, co s tím :(

Prostě máte extrémně silnou chemii. Chemie ale pro život není zdaleka všechno. Možná v sobě máš i trochu spasitelského komplexu. Ale s tím se musíš prostě popasovat, že už asi znovu nezažiješ. Pokud máš partnera, se kterým se milujete, chemie vám funguje alespoň nějak, tak ty myšlenky nenechávej procházet dál. Až zase bude exmanžel skuhrat, že chce zpátky, prostě to zatrhni, že v tomhle jste si to už vyjasnili, že k rozchodu byly sakra dobré důvody, které asi jen tak nepominuly, a nebudeš se o tom s ním dál bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
3.5.20 21:14
@Anonymní píše:
@ontario7 To je mozne, ale prece clovek nebude s nekym, s kym cití, ze to není ono a ze na nej za dva mesice spolecneho souziti bud emit uplne alergii :) Jsem prave clovek, co se jen tak nezamiluje, takze si lasky sakra vazim. Vetsina lidi kolem me byla porad zamilovana - kazdy rok do nekoho jineho :) Tohle ja nemam.

dva měsíce jsou celkem krátka doba k nejakým závěrůmmmmmm pokud nejste Xena ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11983
3.5.20 21:19
@marzanna píše:
Prostě máte extrémně silnou chemii. Chemie ale pro život není zdaleka všechno. Možná v sobě máš i trochu spasitelského komplexu. Ale s tím se musíš prostě popasovat, že už asi znovu nezažiješ. Pokud máš partnera, se kterým se milujete, chemie vám funguje alespoň nějak, tak ty myšlenky nenechávej procházet dál. Až zase bude exmanžel skuhrat, že chce zpátky, prostě to zatrhni, že v tomhle jste si to už vyjasnili, že k rozchodu byly sakra dobré důvody, které asi jen tak nepominuly, a nebudeš se o tom s ním dál bavit.

zajímalo by mě, čemu a nebo komu dnešní lidi věří, když dnešní svět není opravdu továrna na splněný přání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat