Čivava - nechce kakat venku

Anonymní
22.12.20 18:53

Čivava - nechce kakat venku

Ahoj, pořídila jsem si pejska čivavku. Mam ho doma něco kolem 2 měsíců. Byla jsem si pro nej poměrně brzy. Bylo mu čerstvých 8 týdnu. Původní majitelka se ho asi chtěla brzy zbavit. Byl tak nějak naučeny curat na tu steneci plenku.
Doma jsem mu ji také dala a má ji do dnes.. naučil se tam chodit.. po par dnech jsem s nim začala chodit ven. Cely měsíc jsem s nim byla doma, abych ho naučila curat a kakat venku, takže jsme to trénovali několikrát denně.
Občas se vycural, udělal i bobek, ale to málokdy.
Nyní už musím chodit do práce na 2 směny. Ráno od 4:45 do 14:30/ 13:00/22:30 i s cestou
Takže už s nim tak často nechodím. Vždy po práci, během dne a poté večer. Doma se přes den vycura a vykaka na plenku.
A teď v čem je problém..
To ze cura na plenku doma to bych ještě nějak prekousla, jsou mu necelé 4 měsíce, ale to, ze s nim jsem dobu venku a nevykaka se a zadrzuje to až domu to mě štve..
v čem by mohl být problém? :,( Někdy se ani nevycura, nechce chodit do mokré trávy třeba jako dnes :mrgreen:
Měla bych mu třeba plenku odstranit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6423
22.12.20 18:59

A to necháváš to 4 měsíční štěně skoro 10h hlady? Plenku mu neodstranuj jinak to budeš mít vsude. Zkus ji vzít ven ať udělá potřebu na ni tam a časem se to naučí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 19:04
@JancaS84 píše:
A to necháváš to 4 měsíční štěně skoro 10h hlady? Plenku mu neodstranuj jinak to budeš mít vsude. Zkus ji vzít ven ať udělá potřebu na ni tam a časem se to naučí.

Dostane konzervu a má přísun granulek a vody. Určitě ho nenechávam o hladu.
Zkusím to.

• Citovat
  • Nahlásit
6423
22.12.20 19:11
@Anonymní píše:
Dostane konzervu a má přísun granulek a vody. Určitě ho nenechávam o hladu.
Zkusím to.

No i tak nechavat psa tak dlouho samotného není pro něho nic dobryho, zvlášť štěně. Bude trpět. Ještě bych si tak tipla, že jsi podpořila nějakou množinu když se ho paní chteia brzo zbavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52836
22.12.20 19:16

Jak dlouho jste venku? Tou plenou se vše jen prodlouží. Já vždy vzala po probuzení a většinou štěně udělalo vše hned. čím méně nehod doma tím lépe. jenže učit na plenu je dost problém, psovi pak bude jedno jestli plena nebo kus oblečení a až začne zvedat nohu :?. Na druhou stranu tolik hodin štěně doma není ideální. To ten nácvik se bude hodně prodlužovat :? Dokud se štěně nevyvenčí tak být venku, nebo doma hlídat jít za hodinu zase ven. Dostává za vyvenčení pamlsky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 19:28
@JancaS84 píše:
No i tak nechavat psa tak dlouho samotného není pro něho nic dobryho, zvlášť štěně. Bude trpět. Ještě bych si tak tipla, že jsi podpořila nějakou množinu když se ho paní chteia brzo zbavit.

Proč jsi hnedka svým způsobem zlá.. určitě jsem nepodpořila nekoho zlého a o psa se starám jak nejlíp zvládnu a chci mu dat všechno.
To ze musím chodit do práce je věc druhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 19:32
@Markéta80 píše:
Jak dlouho jste venku? Tou plenou se vše jen prodlouží. Já vždy vzala po probuzení a většinou štěně udělalo vše hned. čím méně nehod doma tím lépe. jenže učit na plenu je dost problém, psovi pak bude jedno jestli plena nebo kus oblečení a až začne zvedat nohu :?. Na druhou stranu tolik hodin štěně doma není ideální. To ten nácvik se bude hodně prodlužovat :? Dokud se štěně nevyvenčí tak být venku, nebo doma hlídat jít za hodinu zase ven. Dostává za vyvenčení pamlsky?

Ano, pamlsky dostává. Musím chodit do práce, nejde to jinak zařídit. Věnuji se mu jinak na max

• Citovat
  • Nahlásit
6423
22.12.20 20:01
@Anonymní píše:
Proč jsi hnedka svým způsobem zlá.. určitě jsem nepodpořila nekoho zlého a o psa se starám jak nejlíp zvládnu a chci mu dat všechno.
To ze musím chodit do práce je věc druhá.

Neber si to osobně, ale v tomhle prostě neznám bratra. Nechápu jak si může někdo pořídit psa, zvíře který je společenské a vyžaduje častý kontakt když je půl dne pryč. To už se mají psi snad líp u bezdomovců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25800
22.12.20 20:08
@Anonymní píše:
Ahoj, pořídila jsem si pejska čivavku. Mam ho doma něco kolem 2 měsíců. Byla jsem si pro nej poměrně brzy. Bylo mu čerstvých 8 týdnu. Původní majitelka se ho asi chtěla brzy zbavit. Byl tak nějak naučeny curat na tu steneci plenku.
Doma jsem mu ji také dala a má ji do dnes.. naučil se tam chodit.. po par dnech jsem s nim začala chodit ven. Cely měsíc jsem s nim byla doma, abych ho naučila curat a kakat venku, takže jsme to trénovali několikrát denně.
Občas se vycural, udělal i bobek, ale to málokdy.
Nyní už musím chodit do práce na 2 směny. Ráno od 4:45 do 14:30/ 13:00/22:30 i s cestou
Takže už s nim tak často nechodím. Vždy po práci, během dne a poté večer. Doma se přes den vycura a vykaka na plenku.
A teď v čem je problém..
To ze cura na plenku doma to bych ještě nějak prekousla, jsou mu necelé 4 měsíce, ale to, ze s nim jsem dobu venku a nevykaka se a zadrzuje to až domu to mě štve..
v čem by mohl být problém? :,( Někdy se ani nevycura, nechce chodit do mokré trávy třeba jako dnes :mrgreen:
Měla bych mu třeba plenku odstranit?

Počkej, to jsi jako štěně začala učit na venčení venku až po pár dnech??? Taková samozřejmost, děvče…a plínku ihned pryč, to ať je raději udělá klidně někde, kde jsou kachlíky, lino apod, odkud to setřeš (s tím se v tak nízkém věku prostě počítá a patří to k tomu),ale od pleny jde těžko odnaučit.
A s prací chápu, ale…nemáš např. někoho, komu bys věřila a tedy i svěřila klíče od bytu a kdo třeba i chodí kolem, aby Ti psíka po cestě vyvenčil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
22.12.20 20:10

Co zkusit brát ven tu plenu, na kterou je štěně zvyklé? Naučit postupně venčení na plenu venku a pak postupně plenu odbourat? Ve 4 měsících ale podle mě nezvládne 10 hodin bez venčení, tam by bylo fajn, kdyby s pejskem mohl někdo pomoct a vzít ho alespoň na 20 min. ven.
Některým plemenům se za nepříznivého počasí ven nechce, ale nedá se svítit, vyvenčit se musí. Naše fena zaleze pod deku když prší a dělá, že neslyší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 20:15
@JancaS84 píše:
Neber si to osobně, ale v tomhle prostě neznám bratra. Nechápu jak si může někdo pořídit psa, zvíře který je společenské a vyžaduje častý kontakt když je půl dne pryč. To už se mají psi snad líp u bezdomovců.

A ty mas psa?

• Citovat
  • Nahlásit
19620
22.12.20 20:38

Pořídit si zvíře, ještě takové, které potřebuje společnost, které je většinu dne samo jako proč?
Měla sis pořídit něco, o nepotřebuje spolecnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
22.12.20 20:44

A ty žiješ sama? Toho psa budes trapit, kdyz bude kazdy den 10 hodin sam, jeste tak malinky. Plenu seber, holt budes vytirat, ale takovou dobu ti pes nevydrzi bez nehody ani omylem, i dospely pes bude mit co delat to 10 hodin udrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6423
22.12.20 20:56
@Anonymní píše:
A ty mas psa?

Ano, mám už třetího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
22.12.20 21:00

Normálně bych ti poradila zrušit doma tu plenu, ale tolik hodin bez venčení nevydrží.
Asi bych se na to teď vykašlala a nechala to na jaro, až bude teplo. Začala bych s ním podnikat celodenní výlety a to by bylo, aby se to nenaučil. Jak zjistí, že to jde a je to ok, zvládne to. Ale doma ti to bude dělat furt, s tím prostě nic nenaděláš - ta doba bez venčení je moc dlouhá :nevim:.
(leda bys sehnala někoho, kdo ho v půlce přijde vyvenčit, pak ano - sebrat plínu a naučit pouze ven).

A co se týče té potřeby nějaké společnosti, tam je volba jasná - počkat, až bude trochu vychovaný, a pořídit ještě jednu čivavku :-). Jsou to prcci, jeden pes nebo dva už je jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat