Cizí čísla - volají a zavěsí... Co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sianka
Kecalka 175 příspěvků 18.09.18 23:16
Cizí čísla - volají a zavěsí... Co s tím?

Poslední měsíc se mi stává, že mi volá cizí číslo a ihned jakmile to vezmu, tak zavěsí. Nevíte někdo prosím, co to může být a jestli se toho můžu nějak zbavit? Docela mě to otravuje a hlavně je mi divné, že nikdy dřív se mi to nedělo a teď je to, co chvíli. Jsou to na první pohled normální telefonní čísla, např. dnes 604291657, ale pokaždé je to jiné.
Cizí čísla beru, přece jen číslo na sebe uvádím jako kontakt všude do kroužků, škol, úřadů atp., tak si netroufnu to nebrat. Volat zpět jsem nezkoušela, bála jsem se aby to nebyl nějaký podvod. Ale štve mě to.Tak zkouším, jestli někdo nemáte zkušenost, jak se toho zbavit :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Závislačka 4421 příspěvků 3 inzeráty 18.09.18 23:27

@sianka internet očividně máš, tak si každé takové číslo zadej do vyhledávače a dozvíš se, jestli je to EON, firma s nabídkou drogerie, tvůj lékař, nebo úplně neznámé číslo - většinou jsou to různé marketingové firmy a čísla vytáčí automat, nic víc, nic míň

ekira5
Kelišová 5149 příspěvků 18.09.18 23:31

Hlavne nevolať naspäť, mne tak volajú zo zahraničia.

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 18.09.18 23:32

Po použití googlu se o tomto čísle dozvíš, ze buď vola paní z Vodafonu s tarify a výhrou. Nebo jen někdo vola a pak zavesi. Opravdu lze všechna čísla projet Googlem a je člověk hned chytřejší :)

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 18.09.18 23:36

@sianka To jsou jen roboti. Testují náhodně vygenerované číslo. Pokud ho někdo zvedne nebo vyzvání, uloží se jako „živé“. A pak ti někdo zavolá.

ekira5
Kelišová 5149 příspěvků 18.09.18 23:37

@sianka by som ho zablokovala. Google vie všetko :mrgreen: https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/604291657

sianka
Kecalka 175 příspěvků 18.09.18 23:55
@Bábrdl píše:
@sianka To jsou jen roboti. Testují náhodně vygenerované číslo. Pokud ho někdo zvedne nebo vyzvání, uloží se jako „živé“. A pak ti někdo zavolá.

Děkuji za vysvětlení, toto asi nejvíc odpovídá a je pravda, že zrovna dnes mi volalo to číslo, kde se pak nic neozvalo a chvíli poté paní z Tesca, jestli jsem byla spokojená s dodávkou nákupu.
Jinak si ale nevybavuju, že by po tom nejspíš tedy automatu ještě někdo volal, ale možná jsem si to jen nespojila.

A dá se toho nějak zbavit? Docela mě takové zbytečné telefonáty otravují… (ten automat asi)
Jde o to, že dřív mi fakt nevolal nikdo a poslední měsíc je to pořád něco takového.

sianka
Kecalka 175 příspěvků 18.09.18 23:56
@ekira5 píše:
@sianka by som ho zablokovala. Google vie všetko :mrgreen: https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/604291657

Děkuji :) , když ono pokaždé volá jiné číslo, tak blokovat nevím, jestli má cenu. Kdyby to bylo pořád toto, tak ano, ale to jsou různá čísla.

ekira5
Kelišová 5149 příspěvků 19.09.18 00:03

@sianka sú tam aj komentáre, vraj im z tohto čísla volal T mobile že vyhrali tablet a pýtali adresu, rodné číslo, číslo občianskeho atď. a keď odmietli to dať tak zavesili.

koziskova
Kecalka 178 příspěvků 19.09.18 00:24

@sianka Jakmile mi volá nějaké číslo, které má na netu špatnou pověst, dám ho ke kontaktu Nezvedat a ten ještě blokuju. Už jsem takhle nasbírala 57 čísel a občas někdo volá opakovaně, takže se to vyplatí.
Jinak teda dost mě to taky štve, protože mi takhle začínají volat i na služební telefon, kde občas na google není čas.
Ještě mě napadá, že existuje aplikace Mužů to zvednout, když bylo těch hovorů opravdu hodně, tak to šetřilo čas a nervy.

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 19.09.18 00:41

Doporučuju apku https://play.google.com/…apps/details?…
co tu chobotnici má, takovýhle nesmysly, call centra ani reklamy nevotravujou. Všechno vychytá a jede i offline :palec: :mavam:

xammy
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 19.09.18 06:32

@sianka Je to jak už tu někdo psal - vola ti bot a kontroluje, zda je číslo živé kvůli telemarketingu. Já se zaregistrovala na nevolejte.cz a od tý doby mám klid. Shromažďují se tam čísla využívána pro telemarketing a díky registraci zde se vám už nedovolaji. Doporučuji :palec:

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 19.09.18 06:37

Může to být tím, že jsi před měsícem někde zadavala svůj telefon, někde se registrovala, hlásila nebo něco nakupovala. Oni pak to číslo najdou a volají na nej.

sianka
Kecalka 175 příspěvků 19.09.18 09:27
@ekira5 píše:
@sianka sú tam aj komentáre, vraj im z tohto čísla volal T mobile že vyhrali tablet a pýtali adresu, rodné číslo, číslo občianskeho atď. a keď odmietli to dať tak zavesili.

Děkuji, koukala jsem na to. Mně právě bylo divné hlavně to, že mi ani nikdo nic nenabízel, jen prostě položení poté, co to zvednu. Tak jsem nechápala, co to má znamenat, o nějakých robotech, co prověřují čísla, jestli jsou živá, jsem neměla tušení.

sianka
Kecalka 175 příspěvků 19.09.18 09:34

@koziskova No 57 čísel :zed: To se mi právě moc nechce postupně ukládat jako nebrat, když je to takto ve větší míře… Spíš zkusím ty weby a aplikace, které to blokují. Děkuji.
Mně to právě taky vadí. Často mi tato čísla volají v pracovní době, řeším něco s kolegou a do toho mi zvoní telefon. Vezmu to, protože to zas takový problém není a co kdyby něco, ale pak mě štve, když je to kvůli takové ptákovině, která mě jen otravuje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >