Cizí křestní jméno Lajla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bezdanad
Nováček 2 příspěvky 10.03.09 10:30
cizí křestní jméno Lajla

poradte mi prosím chci dát svojí dreři jméno Lajla ale ted přesně nevím jak se to píše (Laila Lejla Lajla)kdo má doma takovou holčičku nebo to aspon ví děkuji napište :D :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 10.03.09 10:48

Tak v chytre knizce „Jak se bude jmenovat vase dite“ od M.Knappove se pise:

LAILA, LAJLA - ojedinele uzivane varianty jako Lejla

Takze je na tobe jakou variantu zvolis. Jinak ta knizka je docela fajn kdyz vybiras jmeno, my mame vydani z r.1996, ale vychazi porad znova a je tam prehled uplne vsech jmen ktere je u nas mozne zapsat do matriky, vcetne kratke charakteristiky o puvodu jmena a moznych variant jak jmeno psat.

marin
Echt Kelišová 9194 příspěvků 10.03.09 10:50

Jestli myslíš to jméno, které má modelka a nynější mluvčí ministra Kocába Abbasová, tak to je Lejla. :wink:
Jinak nevím.

bezdanad
Nováček 2 příspěvky 10.03.09 10:52

mockrát děkuji

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 10.03.09 11:02

Lajla
Jméno pochází z perštiny a znamená „noc“. V arabských zemích se jedná o hojně užívané jméno. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lejla je paskvil.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19814 příspěvků 10.03.09 11:15
doriang píše:
my mame vydani z r.1996, ale vychazi porad znova

Já mám doma vydání z roku 1977 - z té vybírali rodiče jméno už pro mou starší sestru :lol: :lol: (omlouvám se za OT - jen jsem chtěla ukázat, že opravdu vychází pořád dokola ;-) )

harpyje
Extra třída :D 10672 příspěvků 10.03.09 11:41

moje kamarádka se jmenuje Leila. je ze severní afriky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34278 příspěvků 10.03.09 11:46

já bych taky psala Leila (čteno lajla). připomíná mi to starwars, ikdyž tam byla princezna Leia.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 10.03.09 11:49
zaneth píše:
Lejla je paskvil.

Na anglickým googlu jsem jméno Lejla našla jako poměrně frekventovaný, tak to asi takovej paskvil nebude :roll:

terik
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 10.03.09 11:59

Ahoj, povolene jsou varianty vyse uvedene.

Ja jen pisi, ze jsme tak chteli pojmenovat druhou dceru a ted to mame jako jmeno pro pripadne treti dcerusku. Gratuluji k vyberu.

Terik

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.09 12:57
zaneth píše:
Lajla
Jméno pochází z perštiny a znamená „noc“. V arabských zemích se jedná o hojně užívané jméno. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lejla je paskvil.

Spravne arabsky je Leila, pripadne Leyla - jako noc a zadny „paskvil“, Laila je finskeho ci lapskeho puvodu a znamena „moudra“, Layla je hebrejsky „noc“.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.09 12:59

Leila ci Leyla cteno Lejla, ne Lajla :D

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 10.03.09 13:55

Já už jsem z toho celá zalajlejlainovaná :lol:

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 10.03.09 15:15

Nechci prudit.

Ž se nejmenujete „Kropáčkovi“? Musím se přiznat, že někdy šílím, když u paní doktroky slyším holčičky, ale i chlapečky (tam je to horší) s typicky českým příjmením.

Mikulenka
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 10.03.09 15:27

Jmeno se mi moc libi a ze ty jmena nejdou k typicky ceskym prijmenim?No to je jasne kdyz jsou zahranicni,ale ja myslim ze nasim detem az budou dospele uz to bude pripadat uplne normalni,protoze postupem casu se k nam diky moznosti komunikace s jinymi zemnemi dostane vice a vice „zvlastnich“ jmen,a to je podle me normalni vyvoj.
ja jsem Veronika a moje mamka mi vypravela jak to bylo pro celou rodinu neobvykle jmeno a ze nesouhlasili :lol: a dnes je to typicke ceske jmeno…
Moje prvni dcera se jmenuje Mikeila ale kdyby jsme meli druhou libi se nam „ceska“ Rozarka :wink: .
napr. Laila Kropackova se mi libi :D alespon je to kostrbaty prijmeni krasne zakulaceny 8)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >