"Cizí otec" a dítě narozené v manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dana_Zeleneč
Nováček 3 příspěvky 05.06.19 17:05
"Cizí otec" a dítě narozené v manželství

Ahoj, mám dotaz na specifickou situaci - snažím se pomoci kamarádce zjišťovat informace neb je na tom aktuálně dost bídně. Kamarádka je vdaná - měla manželství na dálku, které nefungovalo, a našla si nového partnera, se kterým čeká miminko, manžel to ví, ale zatím nepodal žádost o rozvod, mezi tím kamarádka zjistila, že pro nového partnera nebyla rozhodně jediná a de facto se rozešli, bio otec se nezříká svého dítěte, je připraven nechat se zapsat do rodného listu a na dítě platit, kamarádka dala vědět manželovi, že s milencem rozešli, takže pokud by se nechtěl rozvádět a vzal by ji zpátky i s mimčem, můžou to zkusit… a k jádru věci - na netu jsem našla, že aby se do rodného listu dal napsat bio otec, musí nabýt správní moci rozvod - ale co když by se nechtěla rozvést? A zároveň by chtěla uvést do rodného listu někoho jiného než manžela?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21241 příspěvků 9 inzerátů 05.06.19 17:09

Řešilo se to tu nedávno.
Do rodného listu se ze zákona píše manžel. Tam není žádná možnost jinak :nevim:
A to i 300 dní po rozvodu.

Pokud by chtěla, aby byl v RL ten milenec, musela by se rozvést, a zároveň se před porodem vdát za milence.

Chytrak
Závislačka 3349 příspěvků 05.06.19 17:11

@Dana_Zeleneč odpovim ti na uplne posledni dotaz. Ona muze chtit cokoliv. Ze zakona tam bude jeji manzel.

Dana_Zeleneč
Nováček 3 příspěvky 05.06.19 17:13

@Mar__tanka1983 Tento příspěvek jsem našla, ale je to jiná situace. Jde mi o situaci podání Souhlasného prohlášení o určení otcovství podané v zákonné lhůtě do jednoho roku po narození dítěte, kde se všechny strany dohodnou, kde je a není otec… co jsem našla, tak se píše, že jde o jednoduchý soudní proces na základě kterého se do RL uvede milenec, jakmile nabude rozvod právní moci. Ale co když se rozvést nechce a chce jen souhlasné prohlášení a změnu v RL (kvůli dědictví, atd.)?

Dana_Zeleneč
Nováček 3 příspěvky 05.06.19 17:16

@Chytrak Po porodu je to jasné, že tam bude manžel. Jde mi o situaci podání Souhlasného prohlášení o určení otcovství podané v zákonné lhůtě do jednoho roku po narození dítěte, kde se všechny strany dohodnou, kde je a není otec… co jsem našla, tak se píše, že jde o jednoduchý soudní proces na základě kterého se do RL uvede milenec, jakmile nabude rozvod právní moci. Ale co když se rozvést nechce a chce jen souhlasné prohlášení a změnu v RL (kvůli dědictví, atd.)?

Chytrak
Závislačka 3349 příspěvků 05.06.19 17:17
@Dana_Zeleneč píše:
@Mar__tanka1983 Tento příspěvek jsem našla, ale je to jiná situace. Jde mi o situaci podání Souhlasného prohlášení o určení otcovství podané v zákonné lhůtě do jednoho roku po narození dítěte, kde se všechny strany dohodnou, kde je a není otec… co jsem našla, tak se píše, že jde o jednoduchý soudní proces na základě kterého se do RL uvede milenec, jakmile nabude rozvod právní moci. Ale co když se rozvést nechce a chce jen souhlasné prohlášení a změnu v RL (kvůli dědictví, atd.)?

Jeste jednou pro nechapave :lol: Kdyz se nerozvede, bude tam manzel.

Safija
Kecalka 271 příspěvků 05.06.19 17:21

Manžel by musel popřít své otcovství u soudu, pak by šlo, aby milenec učinil souhlasné prohlášení

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 109 inzerátů 05.06.19 17:21

@Chytrak to je ale na hlavu ne?

Nejsem právník, ale z logiky věci si myslím, že by to milenec mohl vzít přes soud o určení otcovství ne?

Chytrak
Závislačka 3349 příspěvků 05.06.19 17:27
@Safija píše:
Manžel by musel popřít své otcovství u soudu, pak by šlo, aby milenec učinil souhlasné prohlášení

Jenze to pujde az se rozvede. Do te doby se tim soud zabyvat nebude. Takze paninka si musi vybrat co chce. Jestli mit zapsaneho sploditele anebo byt vdana se soucasnym.

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 05.06.19 17:30

Ale houbec, rozvod není nutný.

Akorát musí napřed popřít otcovství manžela a pak lze začít určovat otcovství jiného muže, třeba tím prohlášením.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 17:39

Blbost, určitě to jde jinak. Pokud nebude manžel souhlasit holt se musí soudně kvůli testům. Pak může biol. otec.
Ale stejně, když matka uvede biolog. otce jiného, než manžela i přesto jí musí brát přeci v potaz, to nejde, aby napsali prostě manžela :D

arinecka
Kelišová 6401 příspěvků 05.06.19 17:42
@Dana_Zeleneč píše:
@Chytrak Po porodu je to jasné, že tam bude manžel. Jde mi o situaci podání Souhlasného prohlášení o určení otcovství podané v zákonné lhůtě do jednoho roku po narození dítěte, kde se všechny strany dohodnou, kde je a není otec… co jsem našla, tak se píše, že jde o jednoduchý soudní proces na základě kterého se do RL uvede milenec, jakmile nabude rozvod právní moci. Ale co když se rozvést nechce a chce jen souhlasné prohlášení a změnu v RL (kvůli dědictví, atd.)?

Dokud bude kamarádka vdaná, tak dítě bude prostě manželovo :nevim: Pokud chce aby byl zapsán bio otec, musí se rozvést a on se pak nechá zapsat. Jde o jednoduchý proces ale nesmí být vdaná, co je na tom k nepochopení?

arinecka
Kelišová 6401 příspěvků 05.06.19 17:45
@Anonymní píše:
Blbost, určitě to jde jinak. Pokud nebude manžel souhlasit holt se musí soudně kvůli testům. Pak může biol. otec.
Ale stejně, když matka uvede biolog. otce jiného, než manžela i přesto jí musí brát přeci v potaz, to nejde, aby napsali prostě manžela :D

Proč anonym? :think: Tak to prostě je. Manžela se nikdo ptát nebude, prostě se zapíše jako otec a šmitec. Jestli to tak chtít nebude, tak rozvod a soud. Jak jinak?

stinga
Kelišová 7133 příspěvků 05.06.19 17:48
@Anonymní píše:
Ale stejně, když matka uvede biolog. otce jiného, než manžela i přesto jí musí brát přeci v potaz, to nejde, aby napsali prostě manžela :D

nastuduj si zákon, než budeš psát takové nesmysly  :mavam:

Janli
Echt Kelišová 8851 příspěvků 05.06.19 18:21
@Anonymní píše:

Ani omylem, nedávno to řešil nejvyšší soud. Verdikt je takový, že pokud je dítě narozeno v manželství, tak otcovství napadnout nelze. Nelze napadnout něco, co určuje zákon.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama