Cizí pes nám zakousl domácího mazlíčka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kachnicka25
Závislačka 2602 příspěvků 1 inzerát 14.11.14 19:37
Cizi pes nam zakousl domaciho mazlíčka

Ahoj dnes se nám stala hrozná věc. :,( Cizí pes ( asi vlčák) utekl jednomu vyhulenci ze vsi a přeskočil plot na naší zahradu, kde se pásli kůň, ovce a pštros. Pes je podle svědků honil po zahradě až nám zabil milovaného pštrosa Emika :,(
Pes nemá letos ani očkování proti vzteklině!
Chtěla bych aby za to majitel psa pikal, moje rodiče by to nechali být :zed: Otázka je, co můžu udělat aby to majiteli jen tak neprošli? Co když to udělá znovu a napadne nám koně nebo ovečku? Nebo nějaké dítě 8o. Svědky máme, viděli to sousedé, my bohužel né, jinak bych psa snad na místě odstrelila :cert:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20186 příspěvků 14.11.14 19:39

Pstros je predpokladam bran jako vec takze pak zalezi na jeho cene..

Shari81
Kelišová 6074 příspěvků 14.11.14 19:39

@Kachnicka25 to je mi líto…ohlásila bych to na policii a uvedla svědky události.

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 14.11.14 19:43

Před dvěma dny, před jednou pražskou „nemocnicí“ zakousl vlčák bezdomovce psa, který byl jednoho SLEPÉHO fyzioterapeuta… A víš co? Nikdo s tím nic neudělá, bohužel. Takže pokud Vám zakousl pštrosa tak už se s tím tuplem nic neudělá, když se nedělá ani se slepeckým psem. Hlavně na takových lidech si nic nevezmeš, což je to nejhorší a utracením psa - pokud by to vůbec někdo řešil, toho taky moc nezískáš, protože si pořídí nového. :zed:

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 14.11.14 19:44

Já bych to nahlásila na policii.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 14.11.14 19:45
@Shari81 píše:
@Kachnicka25 to je mi líto…ohlásila bych to na policii a uvedla svědky události.

Souhlasím. Teda a taky bych byla naštvaná, jednou mi zaběhlý pes málem roztrhal toho mého a doteď se třepu zlostí.
Určitě bych to řešila. Jakmile to necháš být, nic se nezmění a jednou se pes může vrhnout i na malé dítě.

veeerry
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 14.11.14 19:51

No, známé pes utekl na procházce, pokousal jiného psa a známá cálovala jak vzteklá, jelikož ten pokousaný byl výstavní. Zavolat zavčas policii, nahlásit sbědky, když už nic jiného, tak at vám ho aspon zaplatí

lampicka11
Závislačka 3581 příspěvků 2 inzeráty 14.11.14 19:51

Na policii ohlásit. Sama nic nezmuzete

blumen
Hvězda diskuse 46943 příspěvků 14.11.14 20:00
@Shari81 píše:

Presne tak, nejlepsi to ale bylo udelat dnes.

Samy
Závislačka 3609 příspěvků 14.11.14 20:10

Já bych to byla nahlásila policii hned po události, bez ohledu na to, komu pes patřil. Je to nebezpečný incident, navíc jste při něm přišli o vaše zvíře. A že šlo o ochočené zvíře, tak tuplem bych to nenechala jen tak být.

veria
Generální žvanilka 24686 příspěvků 1 inzerát 14.11.14 20:13

Těžko takto rict, zda je to trestný cin, spis asi přestupek, ale urcite muzete po majiteli psa chtit náhradu škody. Takze nahlásit na policii, vyčíslit škodu a chtit ji od majitele. Pokud neuhradí, tak soudně.

Kachnicka25
Závislačka 2602 příspěvků 1 inzerát 14.11.14 20:16

@blumen To si taky myslím :think: jestli zítra už nebude pozdě. Ach jo. Porad se mi chce brecet.
O peníze nejde, ty ať si strčí do pr…e, stejně bych je z něj nedostala, je rad že uživí své děti :roll: Jde mi o to, že se teď nejvíc bojím že to udělá znovu, ten pes teď ví kde,, lovil,, a když to přeskočil jednou, proč ne i po druhý :x
@pikola Cena Emika byla cca 3000,– takže tudy to asi nepůjde.

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 14.11.14 20:17

Určitě to nahlašte na policii. Ať je majitel potrestán, mimo jiné, i za to, že si svého psa řádně nezajistil. To je přece povinnost každého majitele zvířete. Pokud zde nebude shledáno podezření z TČ, bude se jednat o občansko právní spor, tudíž to ve finále bude řešit správní orgán.
Kamarádku tak před pár lety napadl na procházce s jejím mazlíčkem taky zaběhnutý pes, jejího pejska zakousnul. Dopadlo to tak, že majitel psa musel zaplatit veškerou škodu (pejsek + lékařské výlohy) + pokuta za nezajištění zvířete. Vím, že citovou újmu zaplatit nelze, ale ať za to zaplatí aspoň nějak.
Jinak je mi to moc líto :(

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 14.11.14 20:20
@Kachnicka25 píše:
@blumen To si taky myslím :think: jestli zítra už nebude pozdě. Ach jo. Porad se mi chce brecet.
O peníze nejde, ty ať si strčí do pr…e, stejně bych je z něj nedostala, je rad že uživí své děti :roll: Jde mi o to, že se teď nejvíc bojím že to udělá znovu, ten pes teď ví kde,, lovil,, a když to přeskočil jednou, proč ne i po druhý :x
@pikola Cena Emika byla cca 3000,– takže tudy to asi nepůjde.

Ono i o ty peníze jde. Chápu, že ve vašem případě peníze neřešíte, byl to mazlíček, tak je to spíš o té citové újmě. Ale z jeho strany se žádná citová újma nekoná, jediné, co ho příště může donutit psa pořádně zajistit, je pořádná pokuta a problémy s úřady.

Kachnicka25
Závislačka 2602 příspěvků 1 inzerát 14.11.14 20:25

@majki.r To máš pravdu :think: a jestli není očkovany tak se asi platí taky pěkná pokuta že?
Musím to probrat s nasima, byl to přímo jejich pštros a stalo se to u nich. Takže já sama nemůžu dělat nic jiného než je přesvědčit aby hned zítra zavolali na policii jak radite.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >