Cizí žena uvedla mé údaje. Má s tím někdo zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dana066
Kecalka 366 příspěvků 04.01.19 15:07
Cizí žena uvedla mé údaje. Má s tím někdo zkušenost?

Dostala jsem e mail z Innogy, kde mám plyn, že nějaká paní Vraná dluží xy kč. Přišla mi i sms. Šla jsem na pobočku vysvětlit, že to nejsem já. Mají u jejího jména uvedenou Mou adresu, Můj mail i Mé tel. číslo. Já u nich dluh nemám, i proto jsem tam šla. Stalo se to někomu? Odběrné místo má na druhé straně republiky. Žádnou paní toho jména neznám. Můj mobil má jen pár lidí, e mail taky. Přemýšlím, jak se k těm informacím dostala? U Innogy jsem byla, vymazali si u ní mé údaje. Mám něco dalšího podnikat? O ní jsem nic na netu nenašla.

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11932 příspěvků 04.01.19 15:11

šla bych podat oznámení na policii na podezření na zneužití tvých osobních údajů. Za chvillku by ti mohly začít chodit upomínky od exekutorů a nebankovek. To jsem zažila osobně, nic příjemného to nebylo…

rena621
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 04.01.19 15:15

A co cislo uctu? Nekdo zneuzil Tvou identitu to neni sranda asi bych sla na policii tam Ti poradi lip za zeptani nic nedas.

Halamka
Závislačka 3787 příspěvků 04.01.19 15:16

Také bych nahlásila na policii. Ať vám dají nějaké potvrzení z inogy, že u dluhu tě osoby byly vaše údaje. Snad to bude jen administrativní chyba, ale kdyby něco, ať jste chráněna.

Dana066
Kecalka 366 příspěvků 04.01.19 15:17

@nozu Já se utěšuju tím, že mám jiné příjmení. Tak by mě do toho asi nenamočila s exekucemi. Nikdo nemá ani schránku u nás domě s jejím příjmením.

nozu
Extra třída :D 11932 příspěvků 04.01.19 15:20

@Dana066 nebuď naivní. Jednou uveden jen kontakt, podruhé si přidá i tvé jméno. Myslíš, že je to tak složité? právě naopak. fakt běž na tu policii.

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 04.01.19 15:34

Hlavně že je to vyřešené u plynu. Nahlásila bych to a neprodleně kontaktovala i dodavatele elektřiny, banky, pojišťovny,… policie je nemusí informovat a máš na krku exekuce.

Zažila jsem to, když za mě zaměstnavatel neodváděl žádná pojištění, zistila jsem to až z předžalobní výzvy. A po pátrání jsem dostala předvolání k výslechu, že za nás, bývalé zaměstnance, neplatil. Ale pojišťovnu to nezajímalo, ta šla po mně

Edit - překlep

Malike
Extra třída :D 13091 příspěvků 04.01.19 15:57

@Dana066 holky mají pravdu,děje se to často a nestačíš se divit..

Tunrida
Hvězda diskuse 48307 příspěvků 04.01.19 19:39

No mně se stalo u eonu, když jsem přihlašovala elektřinu, že se smlouva propsala se smlouvou paní, která se jmenuje stejně jako já. Byla to prostě chyba v datech.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 05.01.19 15:45
@rena621 píše:
A co cislo uctu? Nekdo zneuzil Tvou identitu to neni sranda asi bych sla na policii tam Ti poradi lip za zeptani nic nedas.

Identitu? K identitě patří příjmení. Jestli se zakladatelka nejmenuje Vraná, tak to není její identita.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 05.01.19 15:52
@Dana066 píše:
@nozu Já se utěšuju tím, že mám jiné příjmení. Tak by mě do toho asi nenamočila s exekucemi. Nikdo nemá ani schránku u nás domě s jejím příjmením.

No - s těmi exekucemi by tě do toho asi namočila, protože exekutor při mobiliární exekuci jde tam, kde má důvod domnívat se, že má svůj majetek. Ale nerozumím tomu, čeho by dosáhla, kdyby uvedla i tvůj kontakt na mobil a e-mail a kde by je vůbec vzala.

Spíš to vidím na nějaký mišmaš ve zpracování dat u zpracovatele a ta Vraná v tom může být nevinně.

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 05.01.19 15:57
@Taače píše:
Zažila jsem to, když za mě zaměstnavatel neodváděl žádná pojištění, zistila jsem to až z předžalobní výzvy. A po pátrání jsem dostala předvolání k výslechu, že za nás, bývalé zaměstnance, neplatil. Ale pojišťovnu to nezajímalo, ta šla po mně

Zdravotní pojišťovny někdy vyvádějí psí kousky a nechci se s tebou přít, že by tedy po tobě nešla. Už myslím dvakrát jsem se zde na e-miminu dostal do sporu s nějakou tiskovkou VZP, která tvrdí, že povinností klienta VZP, který je zaměstnancem, je i to,, co jeho povinnost není.

Ale pak zde máme ještě správní soudnictví a mohla by ses potom obrátit na soud a zdravotní pojišťovně vymáhat to, co po tobě neoprávněně vymohla a po ministerstvu zdravotnictví (neboť to je orgán státu, který svěřil zdravotním pojišťovnám úřední pravomoci) vymáhat škodu a úroky z prodlení podle správního řádu.

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 05.01.19 17:36

@eumedon Naštěstí po mně nic nevymohla, vše potom vyřešila hospodářská kriminálka, když ho dostali do rukou - všechny nás (zaměstnance) jakoby „omluvili“ a dál už to byl čistě jeho problém a dluh. Tak jako tak, byly to měsíce stresu, rodiče dokonce zvažovali odhlásit mě z trvalého bydliště u nich, aby jim to nevybílil exekutor, takže to narušilo i rodinné vztahy trochu. No teď už si zaměstnavatele radši prověřuju :palec:

eumedon
Extra třída :D 13965 příspěvků 05.01.19 17:58

@Taače Tady například.

Anonymní tiskovka VZP se slunečnicí tvrdí, že „(pracovní) smlouvu napíše každej jouda“.

To je blbost, a doložil jsem i judikátem, kde to VZP prohrála u Nejvyššího správního soudu s klientkou, která měla dokonce pracovní smlouvu v Itálii s italským zaměstnavatelem. VZP, když má pravomoci státního orgánu posílat exekutory, tak k tomu má taky povinnosti správního orgánu předtím ve správním řízení zjistit skutečný stav věcí.

Jo, a tady jsem se zřejmě s toutéž anonymní tiskovkou VZP pohádal podruhé a tady je ten judikát. Přesto si tiskovka VZP mlela svoje, i když to má od Nejvyššího správního soudu napsáno jasně.

Logicky ten, kdo tvrdí, že je v pracovním poměru, to nedokládá zápočtovým listem (protože ten zaměstnavatel vystavuje až při jeho skončení), nýbrž pracovní smlouvou (a může to podpořit dalšími důkazy, když mu např. chodí mzda na účet). A jestli lze zfalšovat pracovní smlouvu, tak stejně dobře lze zfalšovat i zápočtový list. Je vidět, že VZP má „odborníky“ na svých místech. :mrgreen: Ale já jsem raději u jiné zdravotní pojišťovny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >