CK Alexandria: Jak dlouho předem na letiště?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Slečna Ferka
Extra třída :D 10398 příspěvků 20.07.19 21:58
CK Alexandria: Jak dlouho předem na letiště?

Dobrý večer,

prosím o radu. Poprvé jedeme na dovolenou s CK Alexandria a v pokynech nám přišlo, že máme být na letišti 2,5 hodiny před odjezdem.

Chápu, že by člověk neměl dorazit na poslední chvíli - ale pokud zavírají 40 minut před časem odletu přepážku odbavení, tak by snad mohlo stačit být tam předem třeba o hodinu a čtvrt - hodinu a půl, ne?

Přijde mi střelené tam s dítětem kempovat dvě hodiny na gate…

Když lítám služebně, tak mi stačí předstih i 45 minut - ale tam samozřejmě jsem nalehko, nečekám u odbavení.

Máte nějaké vysvětlení proč ta cestovky chce takovou rezervu? Je tam něco, co musíme stihnout?

Díky moc za rady!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
89Luca
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 20.07.19 22:02

@Slečna Ferka to chce každá CK, mám zkušenosti akorát v Praze z letiště, a je fakt že nevím jak staré dítě máte, ale ten náš raubir si to na letišti užívá už od 4 let, jsou tam různé koutky pro děti a vždy nám to rychle uteče :mavam:

Diggy
Ukecaná baba ;) 1844 příspěvků 20.07.19 22:03

Ahoj my tam byli cca 1.5 hod. A letěli jsme z Ostravy. Když jsme letěli zpátky tak jsme tam bylu taky 1.5 hod a čekali dlouho na odbaveni. Byli jsme poslední a sedeli jsme v letadle každý někde jinde, a to jsme meli deti 11.5 a 4.5 roku.

vjerunqa
Závislačka 3543 příspěvků 20.07.19 22:05

@Slečna Ferka Ahoj, může být velká fronta u odbavení i na security, někdo se třeba nevyzná na letišti apod. Jeďte, jak uznáte za vhodné ;)

Amalthea
Závislačka 3510 příspěvků 20.07.19 22:19

To je jedno jaká cestovka, ty cca 2 hodiny jsou standardní a utečou i s dětmi jak nic. Pokud přijedete na poslední chvíli, nejspíš budete sedět v letadle každý někde jinde, včetně dětí, takže není o co stát.

Flyingfrog
Extra třída :D 12414 příspěvků 20.07.19 22:21

Byli jsme s Alexandrií a byli jsme dvě hodiny předem. Tři děti, tehdy necelé dva až necelých 7 a dalo se to v pohodě a to jsme tam byli od dvou od rána.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 20.07.19 22:41

Taky jezdíme s dětma max tak hodku a půl dopředu. Stejně když jsme tam dvě, je tam beztak fronta jako prase. A pochybuju, že byste seděli každej jinde, aspoň nám se to nikdy nestalo. Stejně i z těch lidi, co tam poctivě čekají ty dvě hodiny (dvě a půl už je extrem, i když v Mnichově mají psáno prý tři :roll: ), někdo poslední musi bejt a těžko dají děcko někam stranou od rodičů.
Taky bych samozřejmě zvážila odkud jste, my z Prahy, takže moc neresime dojezd, máme to za rohem.

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 20.07.19 22:49

Nezda se mi to moc.. V lete na dovolenkovem letu pulku casu clovek stravi v dlouhe fronte na odbaveni a druhou na security. Ck taky predpoklada, ze nekdo nemusi mit zkusenosti, bude po letisti bloudit atd, tak aby to urcite stihnul.. Ale jasne, nikdo te s pistoli u hlavy nutit nebude, aby jste tam byly opravdu 2,5h pred.. Ale na posledni chvili bych to osobne neriskovala a dost mozna uz pak budete kazdy z rodiny sedet uplne jinde.. Pro male deti tam jsou i dětské koutky kdyztak.

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 20.07.19 22:51

@Netopýr1 Tak to si pis, že když prijdes mezi poslednimi, ze rodinu s detmi klidně rozsadi. Meli jste tak leda kliku.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1158 příspěvků 20.07.19 22:57

@Pajka89 hele litame několikrát do roka, vždy jsme mezi posledníma a nikdy nás nerozsadili. Navíc si klidně můžeš zamluvit místa i doma, sice za poplatek ale můžeš. :jazyk: ale nechceš mi tvrdit, že posadí klidně dítě samotný k jiným lidem, že ne. Maji dopředu seznamy pasažérů, ví, kdo přibližně poletí, páry dávají třeba přes ulicku aby právě rodina seděla pokud možno spolu.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 21.07.19 07:05

My ted byli 2,5 hodky predem. Vyhoda byla, ze jsme byli skoro prvni u odbaveni zavazadel, po cca 30 minutach uz tam byla velka fronta. Vse jsme prosli celkem rychle a pak cca hodinu cekali u gatu. Myslim, ze ty 2 hodky bohate staci. Na druhou stranu nikdy nevis, co se ti kde po ceste stane, takze my radsi vyjizdime driv.

Diggy
Ukecaná baba ;) 1844 příspěvků 21.07.19 07:42

@Netopýr1 ano nás takhle razdelili. Manžel kdesi v zadu, ja v uličce, syn 4.5 roku přes uličkou a dcers 11.5 sedela přede mnou. A to jsme leteli z dovolene. Byl to náš druhy let. Syn byl z toho velice nešťastný. A je to mozne, byli jsme poslední odbaveni :,( :,(

nozu
Extra třída :D 12796 příspěvků 21.07.19 08:35
@Netopýr1 píše:
@Pajka89 hele litame několikrát do roka, vždy jsme mezi posledníma a nikdy nás nerozsadili. Navíc si klidně můžeš zamluvit místa i doma, sice za poplatek ale můžeš. :jazyk: ale nechceš mi tvrdit, že posadí klidně dítě samotný k jiným lidem, že ne. Maji dopředu seznamy pasažérů, ví, kdo přibližně poletí, páry dávají třeba přes ulicku aby právě rodina seděla pokud možno spolu.

No tak já zažila zrovna minulý týden, že dítě sedělo jinde než rodiče. Rozsadili celou rodinu po letadle, kde zbylo místo. Paní to řešila s letuškami až na palubě.

PupuP
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 21.07.19 10:49

@Netopýr1 : no travel service mozna ne, ale ryanair rozsazuje bezne a bohuzel i deti…

Megerka
Zasloužilá kecalka 982 příspěvků 21.07.19 10:53

Záleží z jakého letiště letíte. Z Ostravy a Brna je zbytečné 2,5 hodiny předem. Z Prahy může být větší čas k potřebě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama