Praktická sestra ve Švýcarsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 15:00
Praktická sestra ve Švýcarsku

Ahojte, sehnala jsem si práci ve Švýcarsku ve zdravotnictví. V ČR jsem praktická sestra a zažádala jsem o uznání jako FaGe. Na netu jsou jejich kompetence popsány pokaždé jinak. Tak bych se chtěla zeptat, zda se tu najde nějaká praktická sestra pracující ve Švýcarsku- na jaké pozici jste se uchytily? Bylo možné dosáhnout Vorprüfung a dodělat ev. nějaký doplňující kurz? (třeba na apl. infúzí)?
Zaměstnavatel prý zkusí zjistit, jestli bych mohla začít dřív než mi ten diplom uznají, tak ať nejsem za trapku :lol:

Děkuji a anonymně, zatím nejisté… :kytka:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 15:06

Ahoj, odpověď sice neznám, ale obdivuji tě. :) Jakou úroveň máš NJ? Já jsem sestra pracující v oboru 12 let. Taky mě láká cizina.

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 15.07.19 15:33

Napadá mě zkusit FB skupinu Čechů ve Švýcarsku, tam bys spíš mohla někoho najít. Každopádně gratuluji a držím palce :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 21:43
@Anonymní píše:
Ahoj, odpověď sice neznám, ale obdivuji tě. :) Jakou úroveň máš NJ? Já jsem sestra pracující v oboru 12 let. Taky mě láká cizina.

No já už mám se Švýcarskem nějaké zkušenosti, ale ne ve zdravotnictví. Ta trapnost „pod dozorem“ mě moc nemotivovala, abych s maturitou otírala stolečky…Takže Nj na úrovni B2, ale certifikát ještě nemám, ten by měl stačit do 1roku od toho 1.uznání diplomu. 12let, to jsi ještě všeobecná nebo už praktická? :think: ( o té změně názvu: praktická/asistent se ani nebudu rozepisovat, jak to vypadá v životopise atd… :roll: ) Zakl.

Paní Colombová
Kecalka 200 příspěvků 15.07.19 21:47
@Lalelale píše:
Napadá mě zkusit FB skupinu Čechů ve Švýcarsku, tam bys spíš mohla někoho najít. Každopádně gratuluji a držím palce :kytka:
:palec: Super nápad

Příspěvek upraven 15.07.19 v 21:50

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 21:49

A byli na tebe Švýcaři vždy hodní? Mě láká i Rakousko, ale tam jsi auslander…
Ano, jsem všeobecná sestra. Mám sice VŠ, ale v jiném oboru než zdravotnictví.
Ani, nemluv. Horší název nemohli vymyslet.
A budeš pracovat na oddělení?
Já bych s VŠ myla i ty stolky, kdybych věděla, že mě čeká v budoucnu náležité finanční ohodnocení. :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 22:00
@Anonymní píše:
A byli na tebe Švýcaři vždy hodní? Mě láká i Rakousko, ale tam jsi auslander…
Ano, jsem všeobecná sestra. Mám sice VŠ, ale v jiném oboru než zdravotnictví.
Ani, nemluv. Horší název nemohli vymyslet.
A budeš pracovat na oddělení?
Já bych s VŠ myla i ty stolky, kdybych věděla, že mě čeká v budoucnu náležité finanční ohodnocení. :D

Hele nebyli…Mám takovej pocit, že jsme se s manželem dostali na začátek do toho nehoršího kantonu :roll: Však jsme se znechuceni vrátili do ČR, odpočali asi půl roku a jeli to zkusit znova na opačnou stranu. Musím říct, že je to o něco lepší, ale auslander bist du sowieso…Ta švýcarština té integraci moc nepomáha, já třeba rozumím téměř vše (pokud to není nějaká joo dlouhá složitá povídka :mrgreen: ), ale raději mluvím německy, jsem si jistější.
Jako upřímně si myslím, že jako cizinec se budeš alespoň občas cítit všude, vždycky se dá narazit na nějakýho vo.la a je jedno jestli v ČR nebo za hranicema. Jestli tě to láká, tak to zkus, jde jen o to se odhodlat, ikdyž začátky jsou docela náročný…Já říkám, že vrátit se můžeme vždycky.
No já bych ráda noční, jen menší úvazek a byla bych v menším Alters- und Pflegeheim a sama ještě nevím, jestli zůstaneme, máme menší děti a blíží se nástup do školy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 22:01

@Lalelale Děkuju :kytka:

Váš příspěvek
Reklama