Článek na iDnes.cz o obezitě dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Afrikana
Kecalka 482 příspěvků 08.01.18 11:29
Článek na iDnes.cz o obezitě dětí

Ahoj, dneska vyšel na iDnes.cz článek obezitologa z Motola, který mě docela dostal:

https://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

Kromě jiného se v něm píše třeba o obezitě kojenců a obezitogenním prostředí v rodinách.

Četli/y jste ho? Co na něj říkáte?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 08.01.18 11:44

Že pan doktor trochu kecá.

Bábrdl
Generální žvanilka 20510 příspěvků 08.01.18 11:51
@Afrikana píše:
Ahoj, dneska vyšel na iDnes.cz článek obezitologa z Motola, který mě docela dostal:

https://zpravy.idnes.cz/…/domaci.aspx?…

Kromě jiného se v něm píše třeba o obezitě kojenců a obezitogenním prostředí v rodinách.

Četli/y jste ho? Co na něj říkáte?

Jak jsem četla tu kritiku kojení na požádání, bylo mi jasné, že to vzbudí poprask. :lol:

Kojené obézní dítě jsem nikdy neviděla. Doktor podléhá iluzi druhé strany (laktačních fanatiků), že mlíka je neomezené množství. Ano, tvoří se na požádání, ale ne furt.

Uživatel je onlineAdelka951
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 11:53

Také jsem ho cetla. Vždy jsem záviděla ostatním maminkam děti, které se bez problémů nakojily, vypily lahvičku s mlékem nebo snedly celou skleničku prikrmu, ale asi to prehodnotim a budu ráda za štíhlé děti, které mi nikdy neřekly, že chtějí jíst.

marcellia
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 08.01.18 12:08

Castecne to pravda asi bude, az na ty kojene kojence, to se mi nejak nepozdava.
Vim, ze deti s nadvahou je mnohem vic nez za nas (ja rocnik 81),ale myslim, ze je to hodne celkove zivotnim stylem cele populace. My hodne behaly venku, chodily jsme se domu jen ohlasovat ze jsme ok nebo pro svacu. Dneska uz to tak neni videt. Jsou asi mista, kde se stale deti druží a behaji venku, ale ve velkych mestech uz to tak nebyva. Ja sama bych ted 6 tiletou dceru ven nepustila, strach mam velky. Takze jen s ni.
A dalsi vec je ta, ze dnes se pracuje dele, rodice uz nekonci ve 3,ve 4,a nemaji tolik casu s nima po praci jeste zajit ven, na procházku atd.
Treba ja se kolikrat dostanu domu pred 7 vecer, a co se pak stihne? Nic. Maximalne dohlidnout na ukoly, zahrat si hru, precist pohadku a jde se do postele.
Takze to je celkovy problem, ne jen jidlo, ale i toho pohybu maji deti min nez jak to byvalo.

Fima
Nadpozemská drbna 29141 příspěvků 14 inzerátů 08.01.18 12:10

„Svoji nadváhu umí pochopit už děti ve dvou letech. Nejčastějším důvodem kojenecké nadváhy je v současné době nadměrné kojení. Každá žena je schopna nakojit trojčata. Jestliže tím nakrmí jedno dítě, pokaždé, když zabrečí, nesmíme se divit, že máme v naší populaci sedm tisíc kojenců s nadváhou.“

Aha, tak to jo. :roll: K tomuto pánovi bych se nechtěla s miminem dostat :think:

Helen78
Kecalka 429 příspěvků 08.01.18 12:15
@Bábrdl píše:
Jak jsem četla tu kritiku kojení na požádání, bylo mi jasné, že to vzbudí poprask. :lol:Kojené obézní dítě jsem nikdy neviděla. Doktor podléhá iluzi druhé strany (laktačních fanatiků), že mlíka je neomezené množství. Ano, tvoří se na požádání, ale ne furt.

Mám tři kluky kojené plně do 6 měsíců, všichni s porodní váhou 4 kg, kojila jsem jak chtěli, a to bylo hodně často a řekla bych, že teda tlusťoučký byli dost :oops:. V 6 měsících 8 kilo, dvojitá brada, oči jak číňánek, samý faldy. Ale od toho půl roka už přibírali méně, v roce už byli spíš drobnější a teď ve škole to samé, patří spíš k těm štíhlejším, drobnějším.

Pety2
Ukecaná baba ;) 2316 příspěvků 08.01.18 12:18

Já si tře ba nemyslím, že je to jen životním stylem (samozřejmě ano a hodně! Ale ne jen), ale i skladbou, co jí spousta lidí dnes a co jedli před těmi 30 lety - hlavně v polotovarech a kupovaných hotových jídlech, ale i v pečivu, salámech, sýrech, všude je strašně strašně moc cukru…To dřív nebylo, lidi byli mnohem více zvyklí vařit ze základních surovin, ale to je pracné a bohužel, když máte kvalitní suroviny, tak i drahé, ale podle mě kupované polotovary jsou hodně velké zlo plné nevhodného obsahu.

Jinak s tím kojením mi to sice taky přijde přehnané, ale zase mně osobně nesedí také některé přístupy laktační ligy ve smyslu „kojení není jen jídlo“ a „všechno se řeší kojením“, podle mě to opravdu pak svádí, že všechno se řeší jídlem - jsi smutný, tady máš prso, jez, bolí tě zoubky, najez se a furt dokola, místo aby kojení bylo opravdu jídlo a neduhý řešila spíše maminčina náruč a odvádění pozornosti…Ale větší důvod dětské obezity bych viděla ve stravovacích návycích rodiny a ty jsou mnohdy katastrofální…

Pety2
Ukecaná baba ;) 2316 příspěvků 08.01.18 12:19

Jinak relativně nedávno byl s panem doktorem rozhovor na stejné téma i na DVTV.cz, ale říkal tam prakticky totéž

Fima
Nadpozemská drbna 29141 příspěvků 14 inzerátů 08.01.18 12:25

Mě by třeba zajímalo, podle čeho definuje nadváhu kojence. A taky by mě zajímalo, kolik z těch sedmi tisíc obézních kojenců je obézních i nadále. Třeba v 6 letech. Hádám, že sedm tisíc to zdaleka nebude.

růžový achát
Závislačka 3584 příspěvků 08.01.18 12:30

To by bylo tlustych dětí v Etiopii kde maji mamy u prsu díte cely den. Kojim na požadani uz rok a pul, dcerka je krásná. Syn byl přikrmovaný sunarem až do 3 let věku, dnes je to krasný štíhlý kluk. Proste deti nesmi jist sladke, vic se hybat a o tom to je, hlavne skryte cukry jsou nejvetsi humus.

Fima
Nadpozemská drbna 29141 příspěvků 14 inzerátů 08.01.18 12:39
@růžový achát píše:
To by bylo tlustych dětí v Etiopii kde maji mamy u prsu díte cely den. Kojim na požadani uz rok a pul, dcerka je krásná. Syn byl přikrmovaný sunarem až do 3 let věku, dnes je to krasný štíhlý kluk. Proste deti nesmi jist sladke, vic se hybat a o tom to je, hlavne skryte cukry jsou nejvetsi humus.

Souhlasím. Pan doktor zřejmě za hranice Evropy nevidí. S těmi kojenci je těžce mimo.

marcellia
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 08.01.18 12:43

@Pety2 souhlas. Ale treba dnes si myslim ze vetsina mamin svym detem salam neda, nebo uzeniny, za nas bezne ke svacine chleba maslo salam, pastika..nam teda mamka k tomu vzdycky nakrajela i rajce, okurku, a je fakt ze delala i dost domacich pomazanek. Nebyl takovy vyber, tak se delalo doma.
Dneska je ta doba hekticka a tak si myslim ze i proto lidi koupej polotovar..

růžový achát
Závislačka 3584 příspěvků 08.01.18 12:54

@Fima Mít ho doma, tak mne odvezou do šaškárny s laktační psychózou :P

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 33906 příspěvků 08.01.18 12:54
@růžový achát píše:
To by bylo tlustych dětí v Etiopii kde maji mamy u prsu díte cely den. Kojim na požadani uz rok a pul, dcerka je krásná. Syn byl přikrmovaný sunarem až do 3 let věku, dnes je to krasný štíhlý kluk. Proste deti nesmi jist sladke, vic se hybat a o tom to je, hlavne skryte cukry jsou nejvetsi humus.

V etiopii ty matky asi moc nemaji z ceho davat…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama