Claritine a kojení- alergie

342
17.4.16 10:38

Claritine a kojení- alergie

Maminky berete některá Claritine při kojení? Doktorka mi řekla, že si ho mám vzít jen vyjímečně, ale když si ho nevezmu jsem uplně hotová :/..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
802
17.4.16 10:44

Ja po dobu kojeni vubec alergické prášky nepotrebuju, ale lékařka mi doporučila Zenaro, dava se i malickym dětem, pokud potřebujete, nechte si předepsat, zkusit brát treba půlku denně, nicmene i kdybyste brala celou tabletu, do MM se dostává zanedbatelné množství těchto léku (vim od LP) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
17.4.16 10:45

Ahoj, ja jsem take alergik. Doktorka mi, :kytka: chvili po porodu, doporucila fenistil kapky, je to setrnejsi a muzes vyzkouset snizovat davky, dle aktualni situace. Fenistil mohou i deti starsi mesice. Ale uprimne, lepsi by bylo zkusit to pretrpet, pokud by to bylo jen trosku mozne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
17.4.16 10:54

Děkuji, něco vyzkouším
:zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69425
17.4.16 11:05

@donutka prirodni antihistaminikum je rooibos caj, 5 hrnecku denne (konvice), u me to zabira. Pri kojeni ho muzes neomezene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
17.4.16 11:16
@donutka píše:
Maminky berete některá Claritine při kojení? Doktorka mi řekla, že si ho mám vzít jen vyjímečně, ale když si ho nevezmu jsem uplně hotová :/..

Chápu jak se cítíš, já musím také denně brát antihistaminika, jinak začnu prskat a svědí mě pokožka. U obou těhotenství jsem měla povoleno léky brát, mám analergin, zenaro je to stejné, účinná látka je levocetrizin. Pokaždé se mi alergie ale tak od druhého trimestru upravila natolik, že jsem léky nemusela brát, vrátilo se mi to až několik měsíců po porodu, ale mohla jsem i při kojení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4796
17.4.16 11:18

Mně dr. na imunologii a alergologii nasadila již v těhotenství místo původních léků Claritine s tím, že je šetrnější. Brala jsem ho celé těhotenství a i celou dobu kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
17.4.16 11:20

Urcite nema cenu neco pretrpovat i kojici matka se muze léčit ve většině případu stejne jako vsichni ostatní, dost jsem si o tom nastudovavala a nasi lékaři by mi neudělali ani rentgen kvuli kojeni :roll: kojim skoro 2 roky..samozrejme pro vsechny plati cim méně léku tim lépe, pokud zaberou alternativy, super, pokud ne, nebala bych se ani léku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
17.4.16 12:21
@iizabela píše:
Urcite nema cenu neco pretrpovat i kojici matka se muze léčit ve většině případu stejne jako vsichni ostatní, dost jsem si o tom nastudovavala a nasi lékaři by mi neudělali ani rentgen kvuli kojeni :roll: kojim skoro 2 roky..samozrejme pro vsechny plati cim méně léku tim lépe, pokud zaberou alternativy, super, pokud ne, nebala bych se ani léku
Me take prijde, ze je to zbytecne prehnane. Podle mne je to predevsim ochrana lekaru samotnych, protoze
uzivani leku vseobecne se na tehotnych a kojicich moc netestuje a vzdycky tu existuje teoreticke riziko vedlejsich ucinku. Urcite je lepsi neladovat se bez rozmysleni praskama pri kazdem pichnuti, ale dusit se a trpet je zas dle mne zbytecne.
@blumen píše:
@donutka prirodni antihistaminikum je rooibos caj, 5 hrnecku denne (konvice), u me to zabira. Pri kojeni ho muzes neomezene.

Vazne? To sem vubec netusila. A je treba nejaky specialni, nebo je jedo jaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
17.4.16 18:52

No právě já včera byla uplně k. o. teklo mi totálne z nosu a z očí a neustále jsem kýchala nebyla jsem schopná ani pořádně nakojit tak jsem si v noci dala pulku prášku a dopoledne další a dnes už jsem to nějak dala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
24.4.16 09:03

Ahoj, aj ja som brala počas kojenia claritin, mala som silnú alergiu a tento liek mi predpísal alergológ, že sa môže aj počas kojenia užívať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat