Clexane vzduchové bubliny a podobné zkraty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kytickaj
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 23:19
Clexane vzduchové bubliny a podobné zkraty

Ahoj chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti. Píchám si 3. týdnem Clexane každý den. Ale už dvakrát se mi stalo, a zrovna dnes, že jsem se prostě zasekla a nemohla ho píchnout. Prostě se mi něco ohledně té konkrétní injekci nezdálo, dnes na to koukám, tam obrovské vzduchové bubliny, které nešly ani vymáčknout ani vytřást…a i když se teď tvrdí, že to nevadí, já to nedokázala do sebe píchnout a vyhodila jsem ji. Vzhledem k tomu, že mně každá injekce stojí 100 Kč, je to docela luxus. Jak to máte vy? Taky máte občas zásek, nebo to píchnete vždy hlava nehlava bez problémů? Někdy se s tím i peru, nejde mi to nabodnout, je to někdy jak začarované. Díky za zkušenosti…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 30.04.19 23:37
@kytickaj píše:
Ahoj chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti. Píchám si 3. týdnem Clexane každý den. Ale už dvakrát se mi stalo, a zrovna dnes, že jsem se prostě zasekla a nemohla ho píchnout. Prostě se mi něco ohledně té konkrétní injekci nezdálo, dnes na to koukám, tam obrovské vzduchové bubliny, které nešly ani vymáčknout ani vytřást…a i když se teď tvrdí, že to nevadí, já to nedokázala do sebe píchnout a vyhodila jsem ji. Vzhledem k tomu, že mně každá injekce stojí 100 Kč, je to docela luxus. Jak to máte vy? Taky máte občas zásek, nebo to píchnete vždy hlava nehlava bez problémů? Někdy se s tím i peru, nejde mi to nabodnout, je to někdy jak začarované. Díky za zkušenosti…

A ty to platíš? 8o Já si clexane vyzvedávám v nemocniční lékárně a tam je to zdarma, ostatní mají doplatky, tak zkus jinou lékárnu, ať neutrácíš. ;) Jinak zezačátku jsem taky měla tendenci bubliny vymačkávat, ale je to nesmysl, akorát zbytečně vyteče část tý látky. Je to pod kůži, takže ten vzduch nevadí. Je to sice nepříjemný, člověk to vyfouknutí cítí, ale dá se to přežít. Píchám si to už přes 3 měsíce a ještě nějaký 2 měsíce budu a občas mi to taky prostě nejde nabodnout, hodně asi záleží na tom, jak se zrovna trefíš, do jakýho místa. :nevim: Mam střídat levou a pravou stranu břicha, někdy ale dám 2 dny za sebou do pravý/levý, když se mi zrovna do tý druhý nedaří. Zrovna dneska už se mi chtělo brečet vzteky, jak jsem si to blbě nabodla. Někdy se mi to zas povede, že to vůbec necítím. :lol: Chce to hlavně klid a nedělat z toho vědu, jsou horší věci na světě. :mavam:

kytickaj
Stálice 66 příspěvků 30.04.19 23:44
@Anitramm píše:
A ty to platíš? 8o Já si clexane vyzvedávám v nemocniční lékárně a tam je to zdarma, ostatní mají doplatky, tak zkus jinou lékárnu, ať neutrácíš. ;) Jinak zezačátku jsem taky měla tendenci bubliny vymačkávat, ale je to nesmysl, akorát zbytečně vyteče část tý látky. Je to pod kůži, takže ten vzduch nevadí. Je to sice nepříjemný, člověk to vyfouknutí cítí, ale dá se to přežít. Píchám si to už přes 3 měsíce a ještě nějaký 2 měsíce budu a občas mi to taky prostě nejde nabodnout, hodně asi záleží na tom, jak se zrovna trefíš, do jakýho místa. :nevim: Mam střídat levou a pravou stranu břicha, někdy ale dám 2 dny za sebou do pravý/levý, když se mi zrovna do tý druhý nedaří. Zrovna dneska už se mi chtělo brečet vzteky, jak jsem si to blbě nabodla. Někdy se mi to zas povede, že to vůbec necítím. :lol: Chce to hlavně klid a nedělat z toho vědu, jsou horší věci na světě. :mavam:

Díky moc za uklidnění. Nebudu na ty injekce raději vůbec tedy koukat. Jinak k té platbě, já to rozebírala na jiné diskusi tady, ano, já si to musím celé platit sama, kvůli věku, pojišťovna mi neplatí už vůbec nic… ahoj

Térouš
Echt Kelišová 8666 příspěvků 01.05.19 00:29

Bubliny se z predpripravenych injekci nevytlacuji. Pokud pichate dlouhodobě, pichejte i jinam, než do břicha. Kožní rasu naberete i na vrchní části stehna nebo na paži v horní části s asistenci

kytickaj
Stálice 66 příspěvků 01.05.19 00:33
@Térouš píše:
Bubliny se z predpripravenych injekci nevytlacuji. Pokud pichate dlouhodobě, pichejte i jinam, než do břicha. Kožní rasu naberete i na vrchní části stehna nebo na paži v horní části s asistenci

ok moc díky!

blumen
Hvězda diskuse 50706 příspěvků 01.05.19 07:04

@kytickaj nevyhazovala bych je. Pokud by opravdu pichnout nesly, coz si nemyslim, tak si nechat a zeptat se na to. Ale neresila bych pokud by to slo.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 01.05.19 08:16
@Térouš píše:

Tohle mi radili i v nemocnici, ze pripadne do stehna, v lekarne mi to zas lekarnice vyrazne jako laikovi nedoporucovala. Tenhle typ leku jedine do bricha.

Térouš
Echt Kelišová 8666 příspěvků 01.05.19 19:44

@Anitramm lekarnice ví o aplikaci prd. Leda teorii. Já radim z praxe. Pokud není slečna kost a kůže, chytne rasu na vrchu stehna úplně krásně

Lama Lama
Hvězda diskuse 53125 příspěvků 01.05.19 19:53
@Térouš píše:
@Anitramm lekarnice ví o aplikaci prd. Leda teorii. Já radim z praxe. Pokud není slečna kost a kůže, chytne rasu na vrchu stehna úplně krásně

Já Radim z praxe a stehno nedoporučuji. Špatně se to vstřebává, horší účinnost. Zkušenost s tisíci pacientek. Když to nefunguje, první, co seremi je, jestli nepicha do paže nebo stehna. A většinou se trefim. Stačí změnit místo aplikace a problém vyreseny

Térouš
Echt Kelišová 8666 příspěvků 01.05.19 21:43

@Lama Lama ale děvčata zde píší, že jim to už často do břicha nejde. Každý je konstitucne jiný, nepausalizovala bych. Moje zkušenost je zkrátka jiná ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 53125 příspěvků 01.05.19 21:46
@Térouš píše:
@Lama Lama ale děvčata zde píší, že jim to už často do břicha nejde. Každý je konstitucne jiný, nepausalizovala bych. Moje zkušenost je zkrátka jiná ;)
:nevim: moje zkušenost je, že to prostě jde. A téměř bych paušalizovala a vsadila se, že jo. Někam víc do strany, do boku…Samo jsou vyjímky, zejména tam, kde je nějaký kožní problém na břiše. A pak různé panické reakce kvuli aplikaci do břicha obecně- tam to nemá smysl lámat přes koleno
kytickaj
Stálice 66 příspěvků 01.05.19 22:08

Diky moc za zkusenosti. Ja urcite zustanu u pichani do bricha. Jinam to uz vubec psychicky nedam:-)

aiwwa
Nadpozemská drbna 25576 příspěvků 01.05.19 22:18

Zůstala bych u aplikace do břicha. Tak mi to říkali na hematologii, že se to nejlépe vstřebává. A ta bublina se neodstříkává. Po aplikaci ten vzduch zůstane v injekci. Prostě před pichnutim to střepat tak, aby ta bublina zůstala nahoře, jakmile je látka celá v těle, je to na tom pístu poznat, že jde hůř zmáčknout. Píchnout vzduch fakt nejde, to by člověk musel hodně zatlačit. Mně se teda loni stávalo u fraxiparinu, že vždy pár jehel v balení bylo tupých. :roll:

kytickaj
Stálice 66 příspěvků 01.05.19 23:45

Ok moc diky

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 02.05.19 07:02
@Térouš píše:
@Anitramm lekarnice ví o aplikaci prd. Leda teorii. Já radim z praxe. Pokud není slečna kost a kůže, chytne rasu na vrchu stehna úplně krásně

A pribalovej letak je tam pro srandu? Tam se nic o stehně nepíše. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama