Clo za mobil z Hong Kongu?

1867
10.3.17 14:23

Clo za mobil z Hong Kongu?

Ahoj holky, objednala jsem si mobil z eshopu z Hong Kongu (mám s tím typem mobilu dobrou zkušenost),pro urychlení jsem zaplatila dopravu DHL. Cena dopravy $7.71, cena zboží $99.89. Dnes mi psali z DHL, že zboží podléhá celnímu řízení, budu platit poplatek za vyřízení cla prostřeenictvím DHL (nemám čas zařizovat si to sama). Jaká může být výše poplatku DHL? Jak je to vůbec s clem z Hong Kongu? Je tam nějaký limit ceny zboží, do jakého se clo neplatí? Dík :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2790
10.3.17 15:22

Clo se plati tušim ze od 150 eur 15% z ceny Dph 21% z ceny nad 22 eur. A pak poplatek společnosti DHL ze to za vás vyridi. Pošta si tušim bere stovku nebo dvě. DHL si muže brát víc.
Všechno tohle by vam řekl i google

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13738
10.3.17 15:26

Mam dojem ze clo se neplati do 170 dolaru, ale nad 25 dolaru platis DPH (coz je tusim 21% z ceny zbozi). S poplatkem ale uz neporadim ja si objednavam normalne ze mi to vozi ceska posta, sice to trva par tydnu, ale nic neresim :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
11.3.17 08:41

CLO se hradi z hodnoty zbozi, ktera je vyssi nez 150 EUR, DPH z hodnoty nad 21 EUR.
Prepravni spolecnost podepises plnou moc a celni odbaveni za tebe vyridi. Za poplatek samozrejme. Navíc za tebe zaplati i to CLO a DPH. Takze to k tomu pripocitej navic.
P. S. vyse CLO pro mobilni telefony je opravdu 15 %, kontrolovala jsem to v sazebníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1867
13.3.17 13:39

Dik vsem :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2890
13.3.17 21:51
@lapagerie píše:
CLO se hradi z hodnoty zbozi, ktera je vyssi nez 150 EUR, DPH z hodnoty nad 21 EUR.
Prepravni spolecnost podepises plnou moc a celni odbaveni za tebe vyridi. Za poplatek samozrejme. Navíc za tebe zaplati i to CLO a DPH. Takze to k tomu pripocitej navic.
P. S. vyse CLO pro mobilni telefony je opravdu 15 %, kontrolovala jsem to v sazebníku.

Podle mě jsou mobilní telefony bez cla, jelikož je tam sazba cla 0%. V daném případě je hodnota zboží menší než 150 EUR, což je taky osvobozeno od cla. Dotyčná bude platit DPH ve výši 21% a poplatek DHL patrně 550 Kč. Je třeba si to pohlídat, protože pokud nebude na faktuře vyčíslena doprava, tak ji bude DHL deklarovat podle sazebníku, kdy to jsou celkem slušné pálky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2890
13.3.17 21:53

Ještě odkaz na sazebník mobilní telefony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
14.3.17 09:24

@jipo Ohledně CLO, pravda, přehlédla jsem se v TARICu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama