Reklama

Clortimazol na začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 02.05.10 13:02
Clortimazol na začátku těhotenství

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli vám váš gynekolog předepsal na kvasinky Clortizamol na začátku těhotenství. Nevím ještě zda jsem nebo nejsem těhotná, ovulaci jsem asi měla ve středu, tak možná příští týden bych už test mohla udělat. Dva dny po ovulaci jsem chytla zánět močových cest a dostala jsem antibiotika. Samozřejmně, už se asi hlásí kvasinky, občas mám svědění. Tak nevím, zda už raději preventivně nasadit Clortimazol, ať se to nerozjede víc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 02.05.10 13:26

Já bych ho nasadila, takhle brzo je ještě zárodek samostatný a nenapojený na tebe. A co si pamatuju, tak se tyhle věci na kvasinky v těhotenství mohou, jen se nemá používat aplikátor, ale zavádět jen rukou, pokud máš ten s aplikátorem.

mushow
Nováček 7 příspěvků 02.05.10 13:43

Ahoj Andrej, já už bych po vlastní špatné zkušenosti ho raději nebrala :-( v příbalovém letáku máš napsáno, že se užívá v prvních třech měsících těhotenství jen v závažných případech. Taky mi jej doktorka napsala a já jsem nevěděla, že už jsem těhotná. Dobrala jsem ho a zjistila jsem , že čekám miminko. Doktorka říkala, že to nevadí, ale v 7 tt se mimi přestalo vyvíjet, takže v 10 tt jsem musela na revizi. Vím, že to nemuselo být způsobeno tím lékem, ale prostě to ve mě hlodá. Na netu jsem si našla, že lékaři při těhu předepisují na kvasinky ještě jiný lék, který těhotné můžou. Tak bych se poptala po jiném léku.
Přeju zdravé miminko :kytka:

Sandy1506
Kelišová 5051 příspěvků 02.05.10 13:57

Ahoj Andrejko, doporučila bych ti koupit si v lékárně Globulus Cum Natrio Tetraborico 0,6 CSC, jsou to gelové čípky, proti kvasinkám, snad tě neodradí ten delší název, ale v lékárně ví o co jde, mě je doporučil gynekolog v těhotenství, kdykoli cítím že není něco ok, tak si na noc jednu zavedu, Končím 20 týden těhotenství a já i mimi jsme naprosto v pořádku, vřele doporučuji a budeš mít klid , kdyby jsi byla těhotná.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 02.05.10 14:13

Sandy a nejsou na předpis? A může se používat v těhotenství i Fermalac?

Sandy1506
Kelišová 5051 příspěvků 02.05.10 14:22

Nejsou na předpis, stojí 80 korun, tady jsem ti našla něco o tom fermalacu, taky se smí používat//www­.fermalac.cz/

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 02.05.10 16:07

Sandy, a ten Globulus je něco jako antimykotikum nebo lze přirovnat k Fermalacu?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 02.05.10 18:30

Tak jsem byla v lékarně pro Tetraborico a prý už ho delší dobu nemají, že asi mají nějaký výpadek. Ptala jsem se i na ten Clortimazol, ale lékarník neuměl moc odpovědět, říkal, že přímo o zákazu v Kontraindikacích nic není, no mám se poradit s gynekologem. Budu to muset risknout, nechci aby se to rozjelo víc. Nevím za jak dlouho dojde k uhnízdění vajíčka, snad aspoň tři stihnu do té doby vybrat.

Sandy1506
Kelišová 5051 příspěvků 02.05.10 20:07
Andrejka1 píše:
Sandy, a ten Globulus je něco jako antimykotikum nebo lze přirovnat k Fermalacu?

Přirovnala bych to asi k tomu fermacalu, no škoda že ho neměli, ale ten clotrimazol ti snad taky neublíží.

luciash
Kecalka 358 příspěvků 02.05.10 20:25

No nevím jestli neublíží..Já měla celý život problém s kvasinkama a když jsem si chtěla nasadit canesten sama moje gynekoložka které jsem volala mi vynadala, že neexistuje užívat clotrimazol v prvních 3 měsících těhotenství, protožev způsobuje poškození plodu a to přesně obojpohlavnost. Že se ti vlastně může narodit malý hermafrodit a nebo z důvodu této změny můžeš potratit. Mám paní doktorku Lipkovou z Ostravy je to velice dobrá gynekoložka a genetička takže nemyslím, že to říkala jen tak. Prý v prvních 3 měsících jen nějaké přírodní bobule co koupíš v lékárně, nevím jak se přesně jmenují ale jso přírodní. Do 13 týdne jsem musela vydržet!A pravda je že ani potom když už canesten můžeš moc nepomáhá jen na chvíli a za chvíli jsou kvasiny zpátky, ale taky je pravda že prý je lepší, teda menší zlo mít kvasinky než je léčit.

luciash
Kecalka 358 příspěvků 02.05.10 20:27

Myslím teda v těhotenství :mrgreen:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 02.05.10 21:33

Děvčata, děkuji za odpovědi. Raději to ještě zkusím s tím Fermalacem a pak si udělám test, snad do osmi dnů by už mohl něco ukázat, že? Luciash a jak se jmenujou ty přírodní? Lékárník se díval do počítače, co by se mohlo a nic neporadil. Zkusím zítra obvolat i jiné lékárny, možná budou mít ještě v zásobě Tetraborico.

luciash
Kecalka 358 příspěvků 02.05.10 22:36

Nevím to úplně přesně, ale myslim že to jsou zrovna ty co scháníš. Zkus se třeba zeptat jakou mají složku a ať ti seženou s jiným názvem, ale stejné složení :pankac:

kačkač1404
Závislačka 2663 příspěvků 03.05.10 10:42

Andrejko..mě nasadil dr,když ještě nebylo jasné ,jestli jsem nebo nejsem těhu, čípky cicatridina,ne­obsahují žádnou škodlivou složku ani hormony

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 03.05.10 11:03

Tak jsem dnes raději zavolala na gynekologii, byl tam jiný dr než ke kterému chodím a tem mi říkál, že normálně Clortimazol v těhotenství podávají, že sice na letáku píšou že ne, že se tím firmy kryjou. Tak nevím co teď mám dělat :-( .

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >