Clostilbegyt bez kontrolního UTZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:11
Clostilbegyt bez kontrolního UTZ

Zdravím Vás všechny,

omlouvám se, vím, že témat o Clostilbegytu je tu plno. Jen by mě zajímalo, zda tu je někdo s podobnou zkušeností.

Se svým doktorem jsem řešila, že se nám delší dobu nedaří otěhotnět, a tak mi předepsal Clostilbegyt s dávkováním: pátý den menstruace nasadit na 5 dní tabletku denně a po dobrání se 5 dní snažit. Vše jsem brala v potaz do doby než jsem tu zahlédla diskuse na toto téma a spoustu děvčat tu psalo, že je potřeba kontrolní ultrazvuk po dobrání, aby bylo možné posoudit, jak rostou folikuly a zda je vše v pořádku. O ničem takovém mi můj doktor nic neříkal. Pouze předepsal, informoval o tom, jak je užívat a kdy se snažit.

Proto mě zajímá, zda je mezi Váma někdo, kdo má podobnou zkušenost a zda to není riskantní užívat tyto prášky bez lékařského dohledu? Po přečtení některých příspěvků se bojím přípravek užívat bez lékařského dozoru.

Moc díky a omlouvám se za anonym. Nechci, aby se někdo z rodiny dozvěděl, že se o miminko pokoušíme a nejde nám to. Ráda bych si ušetřila lítostné pohledy a dotazy typu: „Tak už se zadařilo?“

Předem také děkuji za vaše zkušenosti a rady. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
xxMakyxx
Závislačka 2771 příspěvků 05.02.19 21:15

Ahojky,

mám podobnou zkušenost. I můj Dr. mi předepsal Clostík bez toho, aniž by mě pozval na kontrolu. Holky mě dost od toho odrazovaly, protože těch rizik tam hrozí víc a bez nějakého odborného dohledu to asi není úplně žádoucí. Já být tebou, tak bych možná svému Dr. zavolala a vyžádala si ten kontrolní ultrazvuk. Sama, když jsem si o tom sháněla info, tak jsem narazila na pár diskuzí, kde holky také psaly, že ho užívaly bez kontrol, ale teda to byla mizivá část holek. Jinak 95 % uživatelek Clostíku měla vždy kontrolní ultrazvuk, né-li víc kontrolních ultrazvuků. Určitě to stojí za zvážení. :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 44645 příspěvků 05.02.19 21:20

Jak píšeš, diskuzí na to je tu milión, ale ono osvěty není nikdy dost, takže za předpokladu, že máš prokázaný problém s ovulací (protože jestli nemáš, tak proč do sebe rvát dryák se spoustou vedlejších účinků?):

  1. zareaguješ na to, jak máš, a buď otěhotníš (šance cca 15-20 %), čili stav ideál, nebo neotěhotníš, a pak nebudeš vědět, jak jsi reagovala, tudíž pro pozdější léčbu stav naprd,
  2. zareaguješ na to moc (nedávno tu byla jedna se třinácti folikuly po základní léčbě) a pak tedy good luck, až místo radostného očekávání těhotenství budeš řešit redukci a vybírat, který plod si necháš a který půjde pryč,
  3. nezareaguješ na to vůbec, což ovšem nikdo nezjistí, takže krom toho, že to budeš brát zbytečně, si ještě budeš moct vyžrat ty nežádoucí účinky a v budoucnu už ti to nikdo nepředepíše a budeš do sebe soukat daleko větší drasťárny.


Takže si to zvaž sama. Osobně bych postupovala:
a) nemám ovulaci, pak teda sakra chci vědět, zda na mě ty léky fungují,
b) mám ovulaci a snažím se míň jak rok a nemám jiné problémy - ten rok prostě počkám, ne každý musí těhotnět do pár měsíců,
c) snažím se víc jak rok a chci to řešit, pak si doktora, co zkouší léky naslepo jak lentilky nechám na řešení mykóz a preventivní cytologie, a problémy s otěhotněním budu řešit se specialisty na těhotnění. Kteří teda ovulaci a reakci na léky ultrazvukem sledovat budou, to si piš ;)
Ve všech případech držím palce!

ugluk
Hvězda diskuse 44645 příspěvků 05.02.19 21:22

Jo a ještě krok č. 1 za všech okolností, než já do sebe vezmu jedinou pilulku čehokoliv - vyšetřit chlapa.

Lenka997
Povídálka 39 příspěvků 05.02.19 21:23

Bohužel i já patřím do těch řad, kdy mi dr. předepsal clostybegyt bez kontrolního UTZ. I já když jsem ho začala brát a začala pídit na internetu po ruzných diskuzích jak se při něm ostatním dařilo tak jsem se zarazila. Ale řekla jsem si, že by mi snad dr. neublížila.Brala jsem ho 4 měsíce a bez výsledku.Teď mi napsala konečně žadanku do Gennetu. Tak doufám, že se dočkaám lepšího přístupu a dostatečného vysvětlení.

Veverko
Kecalka 283 příspěvků 05.02.19 21:24

Já jsem z toho miminima bez UZV kontroly a všechno OK a děťátko se povedlo. Brala jsem 3 cykly a pak ten 4 cyklus se povedlo. Říkala jsem si , že to první kolo zvládnu bez UZV a kdyby nic, tak druhou 3 měsíční kůru bych UZV už žádala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:29

@ugluk Moc děkuji za tak rozsáhlou odpověď. Já vůbec netušila, co to ten Clostilbegyt je. Slyším o něm prvně. Snažíme s necelý rok. Rok to bude příští měsíc vlastně. Už máme dcerku pětiletou, ta se povedla druhý cyklus, tak jsem myslela, že to půjde opět tak brzy. Od minulého roku si měřím bazální teplotu a podle ní ovulace probíhá, což jsem i svému doktorovi řekla. On se nad tím nijak zvlášť nepozastavil. Jen tak pokývl a předepsal mi tohle, tak jsem si o tom doma hned začala číst, abych věděla, co mi to vlastně předepsal. Říkal, že mi to vlastně vyvolá ovulaci dřív, protože jsem si stěžovala na delší cykly, ale po přečtení různých příspěvků mě právě překvapuje, proč mi to předepsal, když u mě ovulace probíhá, tím pádem mám stejné procento otěhotnění ve svém normálním cyklu jako bych měla s Clostilbegytem… Proto se i ptám na zkušenosti, protože třeba ten Clostilbegyt má to těhotenství podpořit nebo připravit tělo… Netuším. Na druhou stranu do sebe nechci zbytečně cpát něco, co není ještě tak úplně potřeba a pokud není nějaký zásadní problém… :nevim:

@xxMakyxx píše:
Ahojky,mám podobnou zkušenost. I můj Dr. mi předepsal Clostík bez toho, aniž by mě pozval na kontrolu. Holky mě dost od toho odrazovaly, protože těch rizik tam hrozí víc a bez nějakého odborného dohledu to asi není úplně žádoucí. Já být tebou, tak bych možná svému Dr. zavolala a vyžádala si ten kontrolní ultrazvuk. Sama, když jsem si o tom sháněla info, tak jsem narazila na pár diskuzí, kde holky také psaly, že ho užívaly bez kontrol, ale teda to byla mizivá část holek. Jinak 95 % uživatelek Clostíku měla vždy kontrolní ultrazvuk, né-li víc kontrolních ultrazvuků. Určitě to stojí za zvážení. :kytka:

Děkuji za reakci, určitě to zvážím a možná dám na tebe a nejdřív mu asi zavolám, jestli je to opravdu potřeba užívat… Zvlášť tedy, když mi nebyl zjištění nějaký problém, co se ovulace týče. :nevim:

monzaj
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 05.02.19 21:29

Ahoj měla jsem to samé..touha po dítěti byla veliká - léky jsem brala bez kontroly..neo­těhotněla jsem a dávka se měla zvednout -to už sem odmitla a chlap šel na spermiogram který vyšel špatně.. tudis jsem brala clostibergit zbytečně a pak už se vše řešilo v CARu.. dnes mě to štve a už bych bez kontroly nebrala ( mimochodem já normálně ovuluji a problém u mě není…)

ugluk
Hvězda diskuse 44645 příspěvků 05.02.19 21:34

Pokud už to bude rok, objednala bych se do nějakého CARu - oni vás asi taky nevezmou hned. Jinak jedním z vedlejších účinků Clostilbegytu je např. špatný vliv na děložní sliznici. Já s ní nikdy neměla problém, až s Clostilem jo. Takže bylo hezké, že jsem měla tři folikuly, ale embryo se pořádně nemělo kde uchytit.

Jojo, někteří doktoři to předepisují jak lentilky, protože oni ty důsledky pak řešit nebudou. Mezi ty důsledky může patřit třeba i to, že „normálně“ neotěhotníš třeba kvůli nějaké snadno odstranitelné banalitě, ale až ten Clostil budeš opravdu potřebovat, tak už ti ho nikdo nepředepíše, protože budeš mít „vyčerpáno“, nemůže se brát neomezeněkrát za život, ba naopak, ty nežádoucí účinky se časem dost kumulují.

monzaj
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 05.02.19 21:34

Mimochodem máme již 5leteho syna který se povedl na třetí pokus přirozeně…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:39

@ugluk Nad tím jsem také uvažovala, že by se muž nechal zkontrolovat. Jen to tak nějak pořád oddaluji, protože si říkám, že dcerku jednu máme, tak snad je v pořádku, ale pravda. Je to šest let, kdy jsem otěhotněla. S tělem se za tu dobu může stát hodně věcí.
Také mě překvapovalo, kolika holkám to pomohlo k otěhotnění, tak jsem to brala jako takovou šanci k dřívějšímu miminku, ale nevím, zda za cenu nějakých rizik. I když, co je dnes bez rizika. Nejsem lékař a tak samozřejmě důvěřuji svému lékaři, že ví, co dělá a nechci mu fušovat do jeho řemesla, ale po přečtení některých diskuzí jsem z toho taková rozpolcená :-/
@Lenka997 Možná by nějaké specializované pracoviště bylo také řešením. Jen se nějak asi nechci smířit s tím kolečkem vyšetřování, a tak dále. Samozřejmě miminko si moc přejeme, tak co by pro to člověk neudělal. Jen si pořád říkám, jestli tomu nedat ještě chvilku času, než se do toho člověk pustí. Ještě mi nebylo ani 30, tak se považuji za mladou holku, co by to mohla ještě zvládnout „přirozeně“. Max s něčím podpůrným, ale zase ne tak, abych se děsila těch rizik. Ach… je to těžké. Člověk by z touhy pro miminko udělal kdeco, jen aby si tím víc neuškodil, proto mě zajímají zkušenosti ostatních. Třeba se tím jen moc zabývám.

@Veverko Tak to moc gratuluji. Ráda slyším/čtu, že se někomu zadařilo. Beztak je zvláštní, kolik rizik údajně s sebou ty prášky mohou mít, a někteří lékaři je předepisují bez jakékoli kontroly. Tomu prostě nerozumím, proč tomu tak je. Myslela jsem, že některé postupy by měly být všude stejné. Vždyť i ten lékař by mohl z toho mít problémy, kdyby se cokoli nezdařilo a nedej bože toho doktora někdo žaloval. Proto vždy důvěřuji lékařům, jelikož je to jejich řemeslo a rozumí tomu. A tak by mě ani nenapadlo si něco zjišťovat, ale v dnešní době internetu a všech vymožeností, se člověk rád informuje. A to se pak nestačí kolikrát divit.

Lenka997
Povídálka 39 příspěvků 05.02.19 21:48

Mě je 21. A už jsem pro to udělala si myslím maximum, tak hold mi v tom někdo musí pomoct.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:48

@ugluk No, moc ti děkuju. Ušetřila si mi vlastně asi velké rozhodování. A zkusím raději ještě pár cyklů přirozeně. Popřípadě bychom se pak někam objednali, kdyby se do konce léta nezadařilo. Nechci hned plašit s kolečkem vyšetření a plašit muže. Dám tomu čas, ono po delší době bude spíš muž svolný jít někam na vyšetření než když za ním po roce nezdaru přijdu a „obviním“ ho z nekvalitních spermií.
A četla jsem právě, že jeho užívání je dost omezené, takže bych si teď vyplácala užívání a nedej bože bych ho pak jednou potřebovala a co potom… No, jsem ráda, žes mě utvrdila v mé myšlence, že to není úplně žádoucí. Jsem ráda, že to spoustě holkám pomohlo, ale většinou holky psaly o anovulačních cyklech a tak a tomu pak rozumím, že je potřeba nasadit nějaké hormony. Ale když já ovulaci normálně mám, tak mi to přijde škoda. No, jen kdybych založila diskuzi dřív, nemusela jsem utratit 350,–Kč za prášky, které nevyužiju.

@monzaj Ty joo, čím dál víc holek píše, že byl problém u chlapa… Já si tuhle možnost nějak nechci vůbec připouštět. Ani nevím, jak bych mu řekla, že chci nechat vyšetřit jeho spermie … Jak se tohle chlapovi vůbec sděluje? 8o Nechci ho tím ranit, že je míň chlap. Mně jen mrzí, že první dítko nám šlo raz dva a to druhé? To je každoměsíční koloběh měření bazální teploty, negativních testů. Člověk je z toho občas zoufalý. Někdy mám zase dobré dny, kdy to tolik neřeším a jsem spokojená a někdy to na mě padne. Mám to ve vlnách… Na vlnách podivna.

Dana V
Kecalka 492 příspěvků 05.02.19 21:49

Bez kontroly bych ho urcite nebrala, nam se zadarilo hned po prvnim cyklu Clostylu, ale ob den jsem chodila na utz. Dr rikal, ze se musi hlidat, aby se neuvolnilo vice vajicek a nebyly z toho vicercata, jestli se treba neudela cysta apod. Zadarilo se na prvni dobrou :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.19 21:53

@Dana V Hodně děvčat v diskuzích píše, že se jim po těch práškách zadařilo téměř hned, což mě zprvu dost lákalo, ale bez těch kontrol a tak :nevim: To se prostě bojím no. Třeba se nám ještě zadaří. Možná to chce ještě trošku počkat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >