Clostilbegyt - ovulace proběhla před kontrolním ultrazvukem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  24.04.18 07:56
Clostilbegyt-ovulace proběhla před kontrolním ultrazvukem

Ahoj,
omlouvám se za anonym, ale je to pro mně intimní téma..
chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá z vás po užívání Clostilbegytu měly ovulaci ještě před kontrolním ultrazvukem a tím pádem na utz nebylo nic vidět.
Abych to upřesnila. Mám PCO, tím pádem mi nedozrávají folikuly, navíc k tomu se mi netvoří sliznice. Tento měsíc jsem měla poprvé nasazený Clostilbegyt 5.-9. DC, 12. DC jsem byla na utz, ale pan doktor říkal, že mně bohužel musí zklamat, že žádný folikul se nezvětšuje, zároveň ale dodal, že se mohlo taky stát, že jsme ultrazvuk udělali později. Prý se mohlo stát, že nějaký opravdu dozrál a prasknul ještě před kontrolou a to on už pak nezjistí.
Stalo se to tak některé z vás? Protože i když bych v sobě ráda živila jakousi naději, že se to mohlo stát a že jsem přece jen na stimulaci zareagoval trochu dřív, tak i přesto trochu zůstávám spíš nohama na zemi, že tahle šance je spíš minimální a pravda je taková, že jsem na to nezareagovala…

Reklama

Reakce:

Avu
Kecalka 499 příspěvků 24.04.18 08:00

Kdyby bylo po ovulaci, viděl by v děloze volnou tekutinu z prasklého folikulu. Upřímně si myslím, že jsi na léky spíše nezareagovala. Jinak doporučuju měřit bazální teplotu nebo dělat ovu testy, abys poznala, že ovu opravdu proběhla.

Upravil ti dr. dávkování na příští cyklus?

LaPaloma
Kecalka 449 příspěvků 24.04.18 08:15

Já Ti k tomu mohu říct to, že ty hormonální léky nefungují s přesností na den, ale spíše 2 dny dopředu a dozadu.
Mám s tím osobní zkušenost. U mně došlo k ovulaci a oplodnění o 2 dny dříve než se po podání léku očekávalo.

ugluk
Hvězda diskuse 41087 příspěvků 24.04.18 08:27

Můžeš si zkusit nabrat progesteron (cca týden po ovulaci), to je dost spolehlivý ukazatel, zda ovulace byla nebo ne. Ovulace na utz může být vidět velmi krátce poté nebo pak až za delší dobu, když je žluté tělísko, ale třeba dva dny po ovulaci se to utz fakt poznat nemusí. Pokud jsi doteď neovulovala, kdo ví, jak jsi mohla zareagovat… Nechala bych nabrat progesteron a v dalším cyklu dala dřívější kontrolu.

Anonymní  24.04.18 09:07

No, doktor nic o tekutině neříkal, ale pokud by to tak bylo, tak si nemyslím, že by mi tvrdil, že je možné že proběhla…
Teď mně čeká utrogestan kvůli sliznici.
Takže je to asi tak, jak jsem si myslela, že jsem prostě nereagovala. @Avu prozatím se nic neměnilo, protože mám nasazeno 1-0-1, což je ta nejvyšší dávka.
Docela mně to mrzí, no co se dá dělat, ještě mně čekají 2 cykly, tak snad se to moje tělo nakopne později.

Anonymní  24.04.18 09:09

@LaPaloma nerozumím jak to myslíš, že jsi na to reagovala o 2 dny dříve? To znamená že jsi ten případ, kdy se stalo, že ovu přišla dřív než jsi šla na kontrolu?

Avu
Kecalka 499 příspěvků 24.04.18 09:37
@Anonymní píše:
No, doktor nic o tekutině neříkal, ale pokud by to tak bylo, tak si nemyslím, že by mi tvrdil, že je možné že proběhla…
Teď mně čeká utrogestan kvůli sliznici.
Takže je to asi tak, jak jsem si myslela, že jsem prostě nereagovala. @Avu prozatím se nic neměnilo, protože mám nasazeno 1-0-1, což je ta nejvyšší dávka.
Docela mně to mrzí, no co se dá dělat, ještě mně čekají 2 cykly, tak snad se to moje tělo nakopne později.

Ještě bych možná zkusila probrat s doktorem dřívější braní, mně se 5-9DC zdá celkem pozdě, dá se to brát 3-7DC a dokonce i 2-6DC.

Anonymní  24.04.18 09:43

@Avu ja jsem ten clostil dostala u sveho predesleho doktora, od ktereho jsem odesla k tomuto. Domluvili jsme se, ze to takhle zatim nechame a pokud se nezadari, tak mi v pauze po tech 3 cyklech udela poradne vysetreni hormonalniho profilu a jeste rikal neco snad o faktoru srazlivosti krve nebo tak nejak a pak podle toho nasadi lecbu. Ted kdyz to mam takhle nastaveno, tak s tim nebudeme hybat.

LaPaloma
Kecalka 449 příspěvků 24.04.18 11:37
@Anonymní píše:
@LaPaloma nerozumím jak to myslíš, že jsi na to reagovala o 2 dny dříve? To znamená že jsi ten případ, kdy se stalo, že ovu přišla dřív než jsi šla na kontrolu?

Já rovnou o 2 dny dříve otěhotněla. Pak mi to nesedělo pořád na jejich výpočty.
Oni vypočítali, že otěhotnět můžu po hormonální injekci např. ve středu + 24-48 hodin poté. Dostavila jsem se na inseminaci a bylo mi hrozně divné, proč mně to tak bolí. 2 pokusy v předchozích měsících byly pocitově jiné.
Nevěděla jsem v tu chvíli, co se děje. Za pár týdnů se ukázalo, že jsem v jiném stavu. Spočítali si to na den jejich zákroku, ale pozdější ultrazvuky to počítaly jinak.
Já upozorňovala na to, že to nesedí o 2 dny, ale doktoři mávali rukou, že je to jedno.
Jenomže se stalo to, že mně ty 2 dny zpátky (např. v pondělí) obšťastnil manžel doma v domnění, že z toho nic nemůže být, když to mám tak dobře spočítané od doktorů a stát se to může nejdříve ve středu či později.
K uvolnění vajíčka došlo o 2 dny dříve než mělo.

ugluk
Hvězda diskuse 41087 příspěvků 24.04.18 12:41

No, ono z pondělního sexu může klidně dojít k otěhotnění až při uvolnění vajíčka třeba ve čtvrtek. A těhotenský ultrazvuk je v normě +- týden - mně to třeba už na začátku nesedělo o 5 dní, a to u mě bylo oplodnění přesné téměř na minuty (IVF) :lol: Ale jasně, každé tělo na léky reaguje jinak a rozhodně neplatí, že při stejném dávkování ve stejných dnech bude potom každá ovulovat ve stejný den, to rozhodně ne.

Zakladatelko, zkusila bych si příště domluvit utz dřív a při nízké sliznici bych se poptala na Tamoxifen. Jeho princip fungování je podobný jako u Clostilbegytu, ale nemá tak negativní vliv na sliznici. Pokud by ani to nezabralo, dá se stimulovat malými dávkami injekčního FSH.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo napadl Kvitovou? Je mu 54 a motá se kolem drog! Jeho anonym se vzdal odměny

Včera večer se objevila zpráva, že policisté údajně zadrželi muže, který je... číst dále >

Podezřelý výstup Skripalové: Mluvila jako robot, Britové ji prý drží v zajetí!

Utekla hrobníkovi z lopaty a úspěšně se zotavuje z útoku nervově paralytickou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama