Clostilbegyt a zkušenosti

392
3.5.20 00:11

Clostilbegyt-zkušenosti

Ahoj, abych se představila je mi 26 let, partnerovi 32. Sme spolu necelých 6let a z toho 2 a půl roku se snažíme o miminko. Partner má za sebou spermiogram ten je výborný. Já mám v pořádku hormonální profil, v únoru jsem byla na laparoskopii kde mi zjistili levý vejcovod zcela neprůchozí ale pravý je vporadku. Menstruaci mám nepravidelnou dříve jak 35DC ji je neočekávám. Teď 2 cyklus jsem byla na vyvolání ms. Ovulaci jsem minulý měsíc měla 18dc (zjištěn pomocí ovu testu). Tento cyklus jsem brala 5-9DC 1tabl/denně clostilbegyt.
Ovulaci ani růst folikulu jsem nikdy necítila nyní jsem 12DC a cítím mírnou bolest v podbrisku střídavě na obou stranách. Vím takových diskuzí o clostilbegytu je mnoho ale většinou všechno staršího data. Proto prosím o vaše zkušenosti po clostilbegytu. Jak ste se cítili? Pomohl vám clostilbegyt k miminku? A jelikož jsem byla upozorněna na vicecetne těhotenství tak kolik miminek se vám po clostiku narodilo.
V pondělí 13DC jdu na kontrolní utz.
Omlouvám se za dlouhý popis a předem děkuji za odpovědi ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
715
3.5.20 08:25

Ja otehotnela hned po prvnim cyklu s clostylbegytem, ale to uz je 5 let. Ted bychom radi druhe, uz mam opet za sebou 2 cykly a nic. Ted to zkusime naposledy a pak dr nasadi neco jineho, ale kazdopadne pristi cyklus uz zkusime inseminaci a uvidime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
3.5.20 09:50

@Dana V děkuji za zprávičku, to je super zpráva, že první miminko se uchytilo hned první cyklus. Určitě už bude zachvili i druhé na cestě 😊
Můžu se prosím zeptat co přesně je ta inseminace a koho na toto posílají? Tuším, že je to určitá forma umělého pokud se nepletu. Přeji ať se brzy zadari :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
3.5.20 13:41

Pokud máš ovulaci, pak je clostyl zbytečný.
On je na podporu ovulace, ne otěhotnění.

Po 2.5 letech se prostě objednejte do centra asistovane reprodukce a přečti si vše o iui a ivf.

Plus si najdi ceník repro center, at víte, jak draha záležitost to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
3.5.20 14:17

@jizvíková ovulaci mi dr. nikdy nekontrolovala zda ji mám nebo ne. V lednu mi řekla, že po ovulaci nevidí žluté tělísko tak říkala, že to byl anoovulacni cyklus. Jen minulý měsíc jsem si zkoušela dělat ovu testy a byl pozitivní. Doktorka mi to dala i na úpravu cyklu. Už jak sem psala výše ms mám nepravidelnou.
Ano, doktorka řekla, že pokud nám nepomůže clostilbegyt tak pak už umělé.
Kamarádka otěhotněla po prvním cyklu. Tak si dávám pořád nějaké naděje. Zítra jedu na folikumetrii tak budu chytřejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
5.5.20 10:33

@AndulkaGa Ahoj, jsem na tom hodně podobně, jako ty, jen je mi o pár let víc.. Mám dlouhé cykly, ovu většinou ano, 2,5 roku snahy. Jen my už chodíme do CARu. Minulý cyklus jsem brala poprvé po prokázaném anovulačním cyklu Clostil. A u mě hrůza, cyklus nejhorší za poslední dobu, krvácení uprostřed cyklu, což se mi nikdy nestalo a OVU 30 DC, cyklus celkem 45 dnů :roll: Takže já už Clostil do pusy nevezmu a to jsem na něj celkem sázela.. Držím palce, ať jsi na tom lépe a zabere ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
5.5.20 11:45

@aret1 ahoj, to mě mrzí, že máš taky takové problémy. Je to hrozné na psychiku 🤔 já byla včera na folikulometrii a v levo mám 18mm a na pravém 21,5mm. Sliznici mám 8mm 😊 říkal že je to úplně ideální. Ve čtvrtek jdu ještě na utz a píchnuí pregnylu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
499
5.5.20 12:07

@AndulkaGa No tak to máš krásné, i sliznici, to je fakt super, držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
5.5.20 12:20

@aret1 v těch mírách se moc nevyznám co je a není dobré. Jen z toho co jsem vycetla a i doktorka říkala že paráda 😊 tak jsem zvědavá ale nechci se nato upinat. Ve čtvrtek jdu ještě na utz a píchnout pregnyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
5.5.20 14:59

Ahoj, dostala vcera rcp. na clostyl, ted cekam na ms a zacnu ho brat od 3 dc 2× denne. Snazime se pres dva roky o druhe dite. Ovulaci mivam az okolo 22-25 dc, tak mi dr. dal clostil. Jen me zarazi, ze nejdu na zadny utz., aby videl, jestli se neco deje🤷 mam prijit az 22.dc na krev, aby zjistil, zda ovu probehla. Zadny pregnyl, nic :-/ Tak snad vi co dela a budu mu verit a budu doufat, ze už se konecne zadari🙏
Tobe preji take hodne stesti🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
5.5.20 17:45

@zpc h ahoj, to mě mrzí, že se taky nedaří o miminko. Mě clostilbegyt taky napsala hlavně na úpravu mého nepravidelného cyklu. Co vím, tak na utz by se mělo chodit kvůli případným cystam. Mě teda taky řekla že mám přijít po 2cyklu ale řekla jsem ji ze chci hned po prvním tak neměla problém. Zkus ji zavolat alespoň budeš mít jistotu že folici dorůstají jak mají 😊
Určitě se zadari 😊 přeji hodně štěstí a pevné nervy při čekání na // :srdce: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
6.5.20 02:45

@AndulkaGa ja se ho prave ptala hned co mi rekl, ze mam prijit az 22dc, jestli nem prijit na utz driv a on ze neeee, ze az pak na krev, aby vedel zda ovu byla 🙈 tak to necham osudu no🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
6.5.20 02:48

@AndulkaGa a jak jsi se pri brani clostilu citila? Mela jsi nejake vedlejsi ucinky? Ja se na jednu stranu tesim, ze se konecne zacalo neco dit a dava mi to nadeji, ale na druhou stranu z neho mam hruzu 🙈 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
6.5.20 07:06

@zpc h taky sem měla strach co to semnou udělá 😁 kdybych nečetla diskuze tak pořádně ani nevím že nějaké vedlejší účinky jsou. Každopádně u mě dobrý 😊 jediný co mi bylo tak mě trošku bolaly vaječníky ale to bylo asi z důvodu jak mi rostli folici. Jak sem psala na levém 18mm na pravém 21,5mm takže vse je zatím na dobré cestě. Bohužel nevím jak mi folici rostli pred clostilbegytem. Takže zatím nemůžu posoudit jak u mě zabírá 😊 určitě to budeš mít taky v pohodě. A jasně doktor určitě ví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
6.5.20 08:43

Ahoj, já jsem používala clostilbegyt na vyvolání ovulace, protože jsem měla dlouhé cca 60denni cykly bez ovulace. Reagovala jsem na to dobře, vždy dva krásné folikuly, ale nikdy to nevyšlo, protože mám špatnou genetiku. Pokud jsi ještě nebyla na genetickém vyšetření, tak bych si na něho určitě zašla. Já mám reciprokou translokaci chromozomu - zvýšené riziko postižení miminka a potratu, takže pro mě jediná možnost ivf s vyšetřením embryí. A je mi 27 let :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat