Clostilbegyt,snazime se prvni dite

470
24.4.20 18:36

Clostilbegyt,snazime se prvni dite

Ahoj holky, tak mi pan doktor predepsal Clostilbegyt. Mate nektera zkusenost? Opravdu nekdo diky tomuto leku otehotnel? Snazime se uz 2 rok o 1. miminko a nic. Pritel mel spermiogram a 1* a u me problem taky uplne nevidi. Doktor mi dava 3 mesice a pak me posle na laparoskopii. Rikal, ze je dulezite verit ale co si budeme povidat…po 2 letech se uz tezko veri. Predem dekuji za vase zkusenosti :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
470
24.4.20 18:39

Zapomněla jsem jeste dodat, ze MS mam pravidelnou 26-28dni a ovulaci mam take. Zkousela jsem ovulacni testy a carka silila. A nekdy ovulaci i citim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 18:42

@JitkaS0 Brala jsem to také, asi 3 cykly? Už si to přesně nepamatuji, ale poprvé jsem mela 3 vajicka a podruhe 2 a doktor mě upozorňoval na vicecetne těhotenství. Vubec jsem to nebrala vážně a večer na to s manželem vlitli :D Naštěstí se pak zjistilo, že mám vysokou imunitu a bez léčby bych neotehotnela, ale dopadlo to tak, že jsem šla na IVF a zavedla jedno embryjko a máme jednovajecne dvojčátka :lol: :lol: Osud?? :lol: :lol: Každopádně nepíšeš, jestli ti toto předepsal tvůj gynekolog, nebo chodite nekam do caru? Na gynde ti totiž žádné extra vyšetření neudelaji a pokud by bylo vše ok, tak po 2 letech bys určitě otehotnila. I když nechci nejak podcenovat psychiku, samozřejmě to hraje velkou roli, ale i tak.. Jake konkrétně vyšetření máte za sebou? A když ti dal clostik, půjdeš na ultrazvuk, abys vedela, kolik vajicek se udelalo? Nabizel ti i pichnuti ovitrel pak?

• Citovat
  • Nahlásit
470
24.4.20 18:45

Jezisi to je informaci. Dvojcat je hodne bojim. :lol: dal mi ho muj gynekolog ale nic vic mi nerekl. Jen, ze pokud do 3 mesicu neotehotnim tak me posle na tu laparoskopii. Jinak vysetreni klasicke u gynekologa. Zrcatko, ster, kamera a ultrazvuk. Nevidí problem tak nevim. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
24.4.20 18:46

U nás je povedlo druhý měsíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
24.4.20 18:47

@Anix vazne jo! Dvojcata? :lol: a jak dlouho jste se snazili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
24.4.20 18:53

@JitkaS0 Takže prakticky nemáš žádné vyšetření.. Za rok máš nárok na 6 ultrazvuků, aby ti doktor rekl, kdy budeš mít ovulaci, abyste se „snažili“. Dale by bylo fajn vyšetření na pruchodnost vejcovodu, pak hormonalni vyšetření z krve, dale reprodukcni imunologie (ty krev a partner spermie), třeba i vyšetření štítné žlázy, nebo i genetika. Chapu, že gyndari delaji jen takovato vyšetření, základní, ale byt tebou tak se přihlásím do caru, at ti udělají vsechna tahle vyšetření a treba budete ok, tudíž i v soukromém caru nic platit nebudete a pocnete nakonec přirozeně, ale podle mě v tom něco bude, jinak bys během 2 let otěhotněla. Jo a na clostik fakt pozor, domluvila bych se s tvým gyndarem, aby se ti fakt pak mrknul na to, kolik vajicek se udělalo, aby z toho nebyly jeste trojcatka :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
24.4.20 18:58

@suzka1 ja jsem zapomela rict, ze krev mi vzal a dobry. Ovulaci vetsinou vim kdy mam. Mam ji vetsinou cca 12-15den cyklu. No jako každopádně to bude znim opravdu spatne ale trojcata bych nedala. Dvojcata bych taky nechtela ale poprala bych se s tim. Mozna tam je jen nejaka chyba ktera brani otehotnet a nemysi to byt nic velkeho, proto mozna chce zacit zlehka a pak teda resit vic. A tu prochodnost chce prave zjistit tou laparoskopii ale az po tech 3 mesicich. Jsem ted z toho zase hotova. Mam strach. Nechci dvojcata. Chci jedno a uzivat si ho :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
24.4.20 18:59

@suzka1 omlouvam se za chyby. Pisu v rychlosti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
24.4.20 19:13

@JitkaS0
Po roce a půl a jedno dítě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
24.4.20 19:16

@Anix ale jako po tom prasku? a byl u vas nejaky problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4420
24.4.20 19:26

@JitkaS0
Ano, po roce snažení jsem byla na laparo průchodnosti, srůsty jako kra..
Po srovnání cyklu nasazen clostil, neměla ovu, respektive to nerostlo tak jak mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
24.4.20 19:53

@JitkaS0 Jestli tě netlačí čas, potažmo věk, tak v pohodě to nechte jak to je a uvidí se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22353
24.4.20 19:55

Clostilbegyt se smí užívat pouze pokud jsou prokázané anovulační cykly ultrazvukem a během jeho užívání je nutná ultrazvuková kontrola růstu folikulů. Pokud ti to předepsal při probíhající ovulaci a ještě tě nebude sledovat, je to hazard se tvým zdravím. Může ti totiž dozrát více folikulů a těhotenství s dvojčaty je ten nejmenší problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
24.4.20 20:13

@JitkaS0 S tím lékem zkušenost nemám, ale snad tě trochu povzbudim. Prodělala jsem zamlklý potrat a pak nám to už nešlo. Když uplynul rok a půl od potratu, řekla jsem gyndari, že chci nějaké vyšetření, abychom se ujistili, že je všechno cajk. Já měla strach, že to první těhotenství mohla být jen náhoda, co se nemusi opakovat. Manžel šel tedy na spermio a vyšlo mu parádně. Řada byla na mě s laparoskopii a kontrolou průchodnosti vejcovodů. Na vstupním vyšetření mě celkem vyděsili (tady podepište, že pokud budou vejcovody špatne, tak je vyndáme, aby pak šlo lépe IVF 8o…). Posunula jsem si nakonec termín asi o čtvrt roku, že tomu ještě dám čas a co se nestalo…najednou to šlo :) Takže u mě asi zafungoval strach z laparky. No a co se te psychiky týče, tak tu bych taky nepodceňovala. Protože už mám i druhé dítě a to zcela neplánovaně a bez snažení.
Přeji ti, ať se brzy dockas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat