Clostybelgyt bez kontroly gynekologa

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 09:36
Clostybelgyt bez kontroly gyn.

Ahoj prosím o radu, 13 měsíců se snažíme o mimi, můj gynekolog mi po 10 m. doporucil jen měřit bazální teplotu, ani jednou mi neřekl zda probíhá ovu, když jsem se ptala vždy řekl asi jo teď někdy. teď mi předepsal clostybelgyt bez toho aby mě kontroloval, až po dobrání za 2mes.se mám přijít ukázat s grafém bazal. a že kdyžtak zvýší dávku. Hormonální profil mám v pořádku, partner spermio dobrý. Uvažuji o tom objednat se do CARU, šli byste nebo ne? :kytka:

Reakce:
La-Vra
Závislačka 2572 příspěvků 05.05.19 09:40

Já bych asi raději změnila gynekologa. Jeho přístup mi nepřijde v pořádku, aby nasazoval Clostík bez vyšetření… Ale objednat se do CAR, je asi taky možnost. Nechat si udělat vyšetření a podle toho se odpíchnout.

Sl.Kockova
Kecalka 306 příspěvků 05.05.19 09:43

Změn doktora nebo se přesun do car :)

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3675 příspěvků 05.05.19 09:49

Zmen doktora. clostyl se smi uzivat jen 6 cyklu za život a ty bys ani nevedela, jestli na nej reagujes.

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 05.05.19 09:56

@karkarka Neni to tak docela pravda. Clostil se muze uzivat 3 mesice v kuse (nezohlednuje se jesti 1 tbl nebo 3 tbl), pak musi byt min. 3 mesice pauza. A lze uzit znovu. Samozrejme zalezi na tom, zda zena otehotni a ma smysl v tomto pokracovat. V zadnem pribalovem letaku ani v odbornem clanku jsem na toto nenarazila. Pokud mate zdroj teto informace, prosim poslete mi ho.

Anonymni: Urcite bych do Clostilu jen tak, bez UZ kontrol nesla. Kdyz uz jsem ho uzivala, tak vzdy s kontrolama a zaroven casovany styk nebo IUI.
Gynekologa bych hned nemenila, pokud jsi spokojena. Myslim, ze je vzdy lepsi si zkusit vyjasnit nesrovnalosti. Pripadne klidne bezte do CAR, po 13 mesicih snahy vas nikdo neodmitne…

ugluk
Hvězda diskuse 46306 příspěvků 05.05.19 10:04

Je tu na to milión diskuzí - neexistuje jediný oprávněný případ, kdy dr. předepíše poprvé clostil bez kontroly a je to bez rizika. Ono dle BT po tom ovulovat můžeš, ale z BT nepoznáš, že ti těch folikulů naroste třeba 5. A jiný šlechetnější důvod pro absenci kontroly než jeho lenost. Po 13 m klidně běžte do CARu.

Závislačka 3675 příspěvků 05.05.19 10:51

@Kikipi muzes ho uzivat, ale roste riziko rakoviny delozniho cipku a prsu. Resila sem to v caru.

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 05.05.19 11:02

@karkarka Jo, to ale riziko rakoviny roste behem vsech tipu stimulaci. Taky jsem to resila v CARu a snazila jsem se najit informaci, ze lze uzivat max 6 mesicu i v odbornych clancich a nenarazila jsem na ni, videla jsem to jen tady na emiminu.
Netvrdim, ze je to kdovijak super lek ani ze je zcela bez rizik, ale napr. informace ze max.6 mesicu mate zeny, co treba otehotnely 2× behem 3.mesice uzivani a kdyz chteji 3.dite, nabydou pak dojmu, ze Clostilbegyt uz nesmi.
Je i obrovsky rozdil, jestli nekdo uziva 1 tbl nebo 3 tbl.

Příspěvek upraven 05.05.19 v 11:48

Závislačka 3675 příspěvků 05.05.19 11:19

@Kikipi uzivat muze, ale cim vice stimulaci, tim se riziko zvysuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 13:30

Děkuji za názor, když jsem byla u gynekologa neřekl mi že mi napíše clostyl to jsem viděla až na receptu, když bych to věděla hned bych se snažila ať chodím na utz, ale začínám mít pocit že snad ani folikumetrii neumí :zed: chce po mě grafi, ale nic k ním neřekne. Dokud nebyl problém s otěhotněním byl v pohodě a o to větší zklamání je to teď :( nechápu proč brát clostyl, když podle ovu testu mám ovulku. Zkusím si zavolat do caru, co mi na to řeknou

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 05.05.19 19:16

Anonymni: ja ovu testy nemam rada, oni o ovulaci jako takove az tak nic nereknou, davaji informaci o tom, ze hladina LH dosahla urcite hranice, ale uz ne o tom, zda to skutecne bylo kvuli chystajici se ovulaci a ani o tom, zda folikul praskl. Ke sledovani ovulace je fakt lepsi merit BT anebo to alespon par cyklu zkusit spolecne s temi testy. Nebo folikulometrie, ale muze ji mit gynekolog zpoplatnenou, pojistovna mu hradi jen urcity pocet UZ za rok na pacienta.
Mereni BT nactete na internetu, neni to zadna veda.
Neni nic jednodusiho, nez zvednout telefon a rict, ze byste rada folikulometrii nebo se objednat a probrat to osobne.
Jinak myslim, ze CAR neni spatna volba :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 10:46

@Kikipi já měřím i BT, to po mě chtěl i můj gynekolog ale jen od 17DC, to byla jeho první rada, ale když jsem mu donesla grafy nic mi k tomu neřekl a to jsem měřila od 10 DC 3mesice. Jsme objednání do CARU a snad se už někdo bude zajímat proč to nejde. Jen teď mi vrta v hlavě jestli začít brát ten clostyl, ale asi ne, ať vidí jak to je bez léků :think:

Kikipi
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 07.05.19 11:42

Anonymni: jestli jdes do CARu, tak bych s Cloatikem pockala, on by ovlivnil hormony, co Ti nejapis v CARu vysetri.

Váš příspěvek
Reklama