Clostylbegyt - užívat i bez předchozího vyšetření?

148
15.4.16 12:32

Clostylbegyt - užívat i bez předchozího vyšetření?

Ahoj holky já jsem dnes byla u dr. Když jsem mu řekla jak dlouho se snažíme, tak mi hned předepsal Clostilbegyt. Nikdy mi ale nedělal žádné vyšetření.. Poradíte, máte s tím některá zkušenosti? Začaly byste ho užívat od následujícího cyklu? Moc děkuji za příspěvky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78751
15.4.16 12:34

Já tedy rozhodně ne, kdybys poslala partnera k doktorovi, že ti není dobře a on ti na základě jeho informace předepsal ATB - vzala by sis je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26471
15.4.16 12:37
@j.a.n.i1 píše:
Já tedy rozhodně ne, kdybys poslala partnera k doktorovi, že ti není dobře a on ti na základě jeho informace předepsal ATB - vzala by sis je?

Na druhou stranu - to dr. napsal recept mezi dvermi a byla jsi u nej poprve? U dr. jake specializace jsi byla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22973
15.4.16 13:23

Moje lékařka mě nejdřív nechala dělat testy zda mám ovulaci. Po třech měsících bez ovulace mi udělala 13 den MC ultrazvuk. Teprve potom mi předepsala Clostilbegyt a jezdila jsem na ultrazvuk, aby zjistila jestli zabírá. To nejsou lentilky, dá se to užívat jen omezenou dobu. Někteří lékaři se na fakultě snad učili jen vypisovat recepty. Já jsem od takové lékařky utekla a na základě doporučení kamarádek jsem si našla skvělou lékařku, která vyšetřuje, pátrá po příčině a teprve potom nasazuje nějaké léky. Zásah do hormonální rovnováhy není sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.16 13:48

Mne clostik doktorka nasadila take bez nejakych vysetreni, jedine, co prubezne kontroluje je to, jestli jsou vajecniky bez cysty.. Otehotnela jsem po nem trikrat hned ten mesic a ted teda uz 4 mesice nic, ale nevzdavam to a beru ho porad, jak mam..
@j.a.n.i1 to nechapu, recept snad doktor napsal ji, ne nekomu jinemu, nejakou anamnezu od ni ma..
Clostik obecne upravuje cyklus a podporuje ovulaci, ja ho mam nasazeny kvuli extremne nepravidelne menstruaci, protoze tim padem i ovulace je ovlivnena.. Nedelala bych z toho takovou vedu, obzvlast, pokud se uz dobu snazite o miminko. Pokud ho brat nechces, tak ho neber.

• Citovat
  • Nahlásit
15.4.16 14:00
@Anonymní píše:
Mne clostik doktorka nasadila take bez nejakych vysetreni, jedine, co prubezne kontroluje je to, jestli jsou vajecniky bez cysty.. Otehotnela jsem po nem trikrat hned ten mesic a ted teda uz 4 mesice nic, ale nevzdavam to a beru ho porad, jak mam..
@j.a.n.i1 to nechapu, recept snad doktor napsal ji, ne nekomu jinemu, nejakou anamnezu od ni ma..
Clostik obecne upravuje cyklus a podporuje ovulaci, ja ho mam nasazeny kvuli extremne nepravidelne menstruaci, protoze tim padem i ovulace je ovlivnena.. Nedelala bych z toho takovou vedu, obzvlast, pokud se uz dobu snazite o miminko. Pokud ho brat nechces, tak ho neber.

No ja nevim. Za prve neni uplne bezrizikovy a za druhy ho lze uzivat jenom parktat, takze davat ho naslepo mi prijde zvlastni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.16 15:26

Zadne leky nejsou bezrizikove v dnesni dobe. A co se doby tyce, tak ta zase tak uplne stanovena neni. Ja ho beru 4 mesice a na dalsi 2 minimalne ho mam predepsany zase a svagrova (ktera ho take brala a otehotnela po nem po dvou mesicich a to se predtim snazili pres rok a pul) mi rikala, ze kdyz prochazela diskuze, jsou zenske, ktere ho berou i dva roky. Ja ty diskuze necetla, ani nehledala, ale pravda je, ze jsem zila v presvedceni, ze se muze brat max 3 mesice a ted sama prozivam ze ne.. Jde o tu upravu cyklu jako takovou a v tom pokrok vidim veliky, ackoli jsem zatim neotehotnela tentokrat.

• Citovat
  • Nahlásit
148
15.4.16 15:29

Děkuji za reakce.
Můj gyndař mi ho napsal, když jsem tam byla naposled s tím, že mám silné křeče v podbříšku (nemohla jsem skoro chodit) a menstruaci jakou jsem doteď nikdy neměla, u toho jsem měla ještě horečku a migrénu. Jinak vždy jsem ji měla max 5 dní a jenom slabou a bez jakýchkoliv bolestí.
U toho jsem se zmínila, jak dlouho se snažíme..tak mi to prostě předepsal.
Jinak mi prováděl kontrolu jedenkrát do roka od té doby co k němu chodím, už 7 let. Další problémy jsem neměla..
Ovulaci jsem si zjišťovala měřením BT a ta mi vycházela 3 měsíce, pak jsem měřit přestala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448
15.4.16 23:05

@Renuls

Od doktora, který naordinuje Clostilbegyt bez zjištění, zda žena ovuluje, bych utíkala nadzvukovou rychlostí…

Pokud sama spontánně ovuluješ, není Clostilbegyt indikován. Když si přečteš příbalový leták, zjistíš proč - opravdu to nejsou lentilky. Může mít závažné a trvalé následky včetně rakoviny - předepsat ho bez jakéhokoliv vyšetření považuji za hodně vysoké šlendriánství…

A co třeba nejdříve vyšetřit spermiogram?!? To je snad první krok, když se nedaří otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat