CMV primoinfekce či reaktivace v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 31.12.17 12:44
CMV primoinfekce či reaktivace v těhotenství

Ahoj holky…je tu některá, která prodělala CMV v těhotenství? Vyšly mi blbě IgM i IgG protilátky a zajímalo by mně, zda tu je některá, která si prošla něco podobného, jak se to vyvíjelo, co všechno jste absolvovaly a jak těhotenství dopadlo…jsem ve 25 týdnu…takže přerušení těhotenství už by šlo asi jen velmi těžko…jsem na prášky. Ale co se dá dělat…Výsledky screeningu mam doposud v pořádku, jenže o těchto výsledcích nikdo doposud nevěděl… :roll: Přišlo se na to náhodou, protože syna 12.12 hospita­lizovali v Motole a za pár dnů přišli na primoinfekci CMV. Proto jsem musela jít na odběry i já, jestli jsem to už prodělala…v sou­časné době jen vím, že buď jsem to prodělala před těhotenstvím a nebo už v průběhu. Díky moc…

Reklama

Reakce:

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 07.01.18 17:18

To tady neni vubec nikdo, kdo by to prodelal???

andelka83
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 05.02.18 11:32

@JaniceB já čekám na výsledky vyšetření krve na infekce. S tímto virem má zkušenost můj muž. Zda i já nevíme. Každopádně minulý týden jsme přišli o miminko v 19 tt, takže proto se zjišťují příčiny a infekce je jednou z možností. Četla jsem že nakažení v těhotenství, v 1 trimestru je nebezpečné. A aktivace viru s tím že k nákaze došlo dřív než 6 měsíců před otěhotněním tolik nebezpečná není, protože člověk má protilátky.

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 05.02.18 16:54

@andelka83 Jezis to je mi strasne lito…:-( Ono tech viru je docela dost, o kterych se nevi, ktere toto mohou zpusobit…ja uz vysledky mam a je to tak, ze primoinfekci jsem na 100% neprodelala ve 2. trimestru a protilatky v krvi mam IgG hodne vysoke a s vysokou aviditou…ale nikdo nedokaze vyloucit na 100% ten prvni trimestr…Nicmene pry pri CMV byva strasne malo plodove vody, takze se porodnici domnivaji, ze by to mohlo byt u nas v poradku…z ul­trazvuku nejsou patrne zadne zmeny plodu, u CMV by ani nemusely byt viditelne…a pokud, tak vetsinou zmeny organu nebo kalcifikace mozku. Jistotu ale samozrejme budeme mit az po porodu…Za sebe ti k tomu mohu rict jen tolik…pokud jsi prisla o miminko, ktere by bylo postizene, tak je to ta lepsi varianta…i ja bych tohle snesla spis, nez porodit postizene dite nebo byt v situaci /ve ktere jsem/, ze i kdyby se nyni vedelo na 100%, ze bude nemocne, tak uz tehotenstvi nelze prerusit /moc pokrocile stadium/. Zni to hrozne, ale je to tak. Takze za nas ted doufam, ze to je stara nakaza, ktera se jen reaktivovala…

Preju ti, aby jste vsechno psychicky zvladli co nejlepe a nejrychleji a hlavne! at je dalsi tehotenstvi bezproblemove a miminko v poradku! Urcite bude! :srdce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 05.02.18 17:21

@JaniceB máš pravdu, kdyby to bylo později nebo se narodilo moc postižené, bylo by to horší. Takhle to vyřešila příroda, my jsme neměli na výběr.
Držím palce ať je dále všechno v pořádku.
My počkáme na výsledky a uvidíme. Ráda bych věřila, že to byla blbá náhoda a příště bude vše ok.

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 05.02.18 23:32

@andelka83 Urcite to byla blba shoda okolnosti…ale bude lip. A i kdyby duvodem bylo CMV, tak do budoucna uz bys aspon vedela, ze podruhe toto opravdu nehrozi…pri reaktivaci sice ta rizika jsou, nebudu rikat, ze ne…ale jsou nepomerne mensi. Tak moc drzim palecky. Hlavne se prilis netrapit…fakt netrapit se necim, co jednak nelze zmenit a jak rikam, vzdycky je lepsi, kdyz to dopadne takhle, nez kdyz se priroda nejak prekona a narodi se nemocne hodne postizene miminko…to je pak utrpeni na cely zivot pro celou rodinu. Priste u vas BUDE vsechno v poradku :hug:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 06.02.18 07:16

@JaniceB děkuju. Právě, než aby bylo moc nemocné, tak radši tak. Nejsme už nejmladší, a máme tři děti, které nás potřebují.

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 06.02.18 08:25

@andelka83 :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Chcete žít ve svém chateau? Můžete si jako Matěj von Osečany koupit tyto zámky

V České republice je momentálně k prodeji téměř stovka zámků, ročně se jich z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama