Co a jak po operaci pupeční kýly

20.8.15 14:22

Co a jak po operaci pupeční kýly

Maminky, našla jsem několik témat k pupeční kýle, ale to, co potřebuji vědět, jsem nenašla, tak zakládám nové téma… Mám po druhém porodu bříšní (pupeční) kýlu, malá má už rok a půl, vydržela jsem zatím bez operace, ale minulý týden se mi kýla uskřinula, myslela jsem, že mě hned akutně odoperují, ale lékař mi ji zatlačil zpět do dutiny břišní s tím, že si mám co nejdříve naplánovat operaci… Prý je to jednoduchá operace a v nemocnici budu asi tři dny.. Mám doma dvě malé děti, čtyřletou a rok a půl holčičku. Ty tři dny, co budu v nemocnici si vezme manžel dovolenou a bude s nima doma, ale jde mi o to, jak se vrátím z nemocnice, tak prý nesmím 6 týdnů nic zvedat. To si ale nedokážu představit. Malá má 14 kg a sama nechodí, pořád ji musím zvedat např. do postýlky, do kočárku, do jídelní židličky atd… Je tady někdo takový, kdo to taky tak měl? Doma se mnou nikdo být nemůže, všichni chodí do práce a dovolenou už nemají, ani by si na 6 týdnů nikdo vzít dovolenou nemohl. Jak jste to řešily?? Mám z toho nervy, když budu po operaci s dětma sama doma, tak tu mladší prostě zvedat musím… Nebo si mám zaplatit nějakou chůvu, nebo jak? Máte někdo zkušenosti? 6 týdnů nezvedat malou je strašně dlouhá doba… Děkuji za rady :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41931
20.8.15 14:36

@Putýnka buď v klidu, byla jsem na operaci s kýlou, když měla malá taky rok a půl. Zvedat se nic těžkého nesmí, to je pravda. Dá se to i s takhle malými dětmi - ono nic jiného ti nezbyde. Ty případné komplikace za to nestojí.
Zvedala jsem jen ráno z postýlky a dávala jsem po obědě zpátky do postýlky - doktor mi ukázal techniku, jak při tom zvedání co nejméně namáhat břišní svaly. U některých postýlek jde vyndat špršle tak, aby si tam dítě mohlo samo nalézt a vylézt - u té naší to bohužel nešlo. Jinak jsem jí nezvedal vůbec. Manžel koupil malinkou židličku se stolečkem a malou jsem krmila v sedě na zemi. Na procházky ven si teda děti prvních 14 dní brala máma, to bych nedala. Ono to hlavně ještě nějaké dva týdny plus minus cítíš, není to tak, že se z nemocnice vrátíš jako rybička a o břichu nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 14:46

Moise - mohla bys mi prosím popsat (jestli to nějak jde) tu techniku zvedání dítěte, aby se co nejmíň to břicho namáhalo? Ono u nás je to těžký, malá je hodně živá, neustále někam leze odkud ji musím sundávat, na křeslo, na židli, na postel atd., takže ji tahám vlastně neustále… Fakt si to nedokážu představit, jak to budu dělat po té operaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama