Co bude potřeba pro miminko? Fusaky,deky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
81
29.12.19 10:31

Co bude potreba pro miminko? Fusaky,deky

Ahoj holky, pisu si predbezny seznam toho co budu potrebovat do porodnice a nasledne co budu potrebovat domu. Vsemu vicemene rozumim, ale nechapu ty fusaky, deky, zavinovacky.. v prvni rade - do postýlky je treba hnizdecko, ale pry by to melo byt ergonomicky polstar aby se nezdeformovala hlavicka. Vas typ na polstarek a hnizdecko? Dale me desi prevoz miminka z porodnice domu, jakou deku mam mit do te autosedacky? Na internetu jsem nenasla nic co by se doporucovalo a dle me to byly obyc deky. Co jste mely vy? A potom deka do kocarku, mimco se ma narodit v dubnu, predpokladam ze zadny zimni fusak potreba nebude, co by podle vas bylo tedy nejvhodnejsi? Dekuji za typy a upresneni :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28366
29.12.19 10:37

Žádné hnízdečko ani polštářek potřeba není, to je jen takový výmysl když už nevíš co bys koupila, dítě by správné nic mít v postýlce nemělo a ležet na rovném. Buď to chceš mít nebo nechceš, většina dětí spí stejně prvních pár měsíců s matkou v posteli pokud kojíš Deku můžeš mít buď normální a přikrýt nebo nejakou přímo do autosedačky s dirama na pásy. Zavinovačky jsem si třeba já osobně koupila a leží v šuplíku nepoužitá. Můžeš si koupit Letní lehký fusak, ale postačí i normální deka dětská.

Příspěvek upraven 29.12.19 v 10:39

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5467
29.12.19 10:37

Hnízdečko určitě nutně nepotřebuješ a polštářek taky ne. Do autosedačky jsem si nemohla vynachválit slabší fusak do autosedačky, využili jsme ho skoro po celý rok, i do kočárku, kromě horkých dní v létě. Pak už nemusíš řešit deku, ale pokud deku, tak úplně normální jakou máš třeba do kočárku koupenou. Klid :-) hlavně toho nekupuj moc, vše se dá v případě potřeby dokoupit, ale mít toho zbytečně moc a pak se toho jako nepotřebného zbavovat je opruz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
29.12.19 10:43

No holky ja jsem z toho uplne vyrizena :D seznam do porodnice na nekterych strankach je tak obsahly, ze si predstavuju jak s sebou tahnu 2 kufry, pritom znam matky co tam jely „jen s igelitkou“ :D vsude jsem cetla jak je hnizdecko strasne dulezite pro klid miminka, ktery se v tesnem prostredi citi jako u maminky v brisku a tohle hnizdecko splnuje. Videla jsem i nejake ergonomicke hnizdo za 3000KC, ktere by melo poslouzit na 4 mesice zivota. Priteli jsem tohle okamzite rozmluvila, ze tohle ne :D za ty penize.. nejhorsi je, ze se ani nemam s kym poradit co mam do ty postele flaknout. Poridili jsme vetsi postel, aby dele vydrzela a kolebku od rodicu. Netusim v cem tam ma spat kdyz vsude pisi neco jineho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20411
29.12.19 10:46

Nepotřebuješ nic, hnízdečko, polštářek už vůbec ne, stačí nějaka pěkná měkkoučká deka na přikrytí.

ze své zkušenosti mohu doporučit zavinovačku swadle me, tu jsem využila celé šestinedělí, syn to vyžadoval na spánek, ale některým miminům to zas vadí, nebo to vadí některým matkám :mrgreen:

pak jsem měla minky deku na přikrytí a péřovou zavinovačku, vlastně takový polštář, do toho jsem nezavinovala, ale syn na něm spal a vlastně spí do ted, hezky v měkkým.

no a od 3. měsíce spí ve spacím pytli, ale to taky ne každý dítě snese.

fusak do vajíčka jsem neměla a nemám, peřiny nemá, rychlozavinovačka na hov*o…nic jinyho jsme neměli.

vystačíš fakt s 2 dečkama a dle uvážení nějakou zavinovačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43140
29.12.19 10:46
@Alanies píše:
Ahoj holky, pisu si predbezny seznam toho co budu potrebovat do porodnice a nasledne co budu potrebovat domu. Vsemu vicemene rozumim, ale nechapu ty fusaky, deky, zavinovacky.. v prvni rade - do postýlky je treba hnizdecko, ale pry by to melo byt ergonomicky polstar aby se nezdeformovala hlavicka. Vas typ na polstarek a hnizdecko? Dale me desi prevoz miminka z porodnice domu, jakou deku mam mit do te autosedacky? Na internetu jsem nenasla nic co by se doporucovalo a dle me to byly obyc deky. Co jste mely vy? A potom deka do kocarku, mimco se ma narodit v dubnu, predpokladam ze zadny zimni fusak potreba nebude, co by podle vas bylo tedy nejvhodnejsi? Dekuji za typy a upresneni :D

Polštář mimino nepotřebuje. Ani hnízdečko. Stačí zavinovačka, případně rychlozavinovačka. Deku do kočárku jsem pořídila nepadací se šňůrkami, aby šly pak přivázat na sporťák. Jinak měl takovou jemnou deku po sestřence. Fusak máš čas pořídit až na podzim. Měla jsem slabší na jaro podzim a pak tlustý zimní, který se dal dole rozepnout. Můj prosincový syn začal před zimou chodit. Takže jsem měla v kočáru i návleky na boty. Aby mohl v botách do fusaku (ač tam měl takovou omyvatelnou vrstvu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
29.12.19 10:48

Já mám první taky v dubnu, když se narodila tak bylo vedro snad jak v červnu a za pár dní dokonce sněžilo, takže sme využili i zimní fusak. Když ho nevyuzijes teď, tak další zimu určitě. Hnizdecko jsem měla protože ho ušila babička, jinak nevím jestli bych ho kupovala a měla jsem ho spíš na sedacce a nebo v koši. V postýlce sme měli klinek kvůli ublinkavani. Zavinovacky sme ze začátku docela pouzivali, hlavně na spani a když si návštěva chtěla mimi pochovat, ale báli se držet novorozence. Deka do autosedacky je super, tu sme taky využívali docela dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20411
29.12.19 10:48

Jo ještě v létě jsem přikrývala jen bambusovou plenou nebo flanelovou, to bylo fajn…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43140
29.12.19 10:49
@Alanies píše:
No holky ja jsem z toho uplne vyrizena :D seznam do porodnice na nekterych strankach je tak obsahly, ze si predstavuju jak s sebou tahnu 2 kufry, pritom znam matky co tam jely „jen s igelitkou“ :D vsude jsem cetla jak je hnizdecko strasne dulezite pro klid miminka, ktery se v tesnem prostredi citi jako u maminky v brisku a tohle hnizdecko splnuje. Videla jsem i nejake ergonomicke hnizdo za 3000KC, ktere by melo poslouzit na 4 mesice zivota. Priteli jsem tohle okamzite rozmluvila, ze tohle ne :D za ty penize.. nejhorsi je, ze se ani nemam s kym poradit co mam do ty postele flaknout. Poridili jsme vetsi postel, aby dele vydrzela a kolebku od rodicu. Netusim v cem tam ma spat kdyz vsude pisi neco jineho :D

To splní i zavinovačka. Do porodnice toho moc nepotřebuješ. Mně půl tašky zabral župan a vůbec jsem ho nenosila. Bylo tam snad 30. Koukni na stránku porodnice, kde budeš rodit. Někde dávaji miminkům plenyi erární oblečky, ženám porodnické vložky. Takže stačí náhradní košile pro tebe, něco na cestu z porodnice a hygienické potřeby. Kdyz budeš něco potřebovat, muž ti snad donese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28366
29.12.19 11:03

Ono taky hodně záleží na miminku, některé mají rády zavinutí, jine ne, některé nedáš ani do tý postýlky prvních pár týdnů natož nějaká hnízdečka, jiné kam ho položíš tam usne. My máme třeba teď košík, spí tam jen v noci abych se vyspala jinak spí nase postel nebo na někom a v kočárku. Budou mu dva měsíce a začíná mu být malý, takže koukám po postýlkách co se dají dát k posteli (držíme se občas za ruku :mrgreen: ) Spíš bych uvažovala šátek nebo nosítko, to hodně pomůže mít volné ruce a ne vytahané jak opice když dítě nechce spát a být s tebou. Je na tobě jakým směrem se chceš dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
29.12.19 11:06

Holky co máte březnová/miminka kupovaly jste pro mimčo bodýčka s dlouhým rukávem nebo s krátkým? Tu nejmenší mám koupený dlouhý, u těch větších taky, ale nevím jestli nenakoupit i krátký🤷‍♀️Člověk neví jaký bude počasí…Právě moc nevím jak teplý oblečení pro takhle jarní miminko. Jinak sem si říkala, že na tohle období se mi líbí jarní/podzimní fusak od Emitexu, který se dá rozepnout do deky, takže má několik využití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28366
29.12.19 11:13

@Reny28 když bude potřeba dokoupíš. Neměla bych toho hromady dopředu. Měj na první měsíc a pak se uvidí jak bude velké a jak rychle poroste a co se ti osvědčí. Já třeba nesnáším body přes hlavu, kalhoty s tapkama a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
29.12.19 11:16
@debra.morgan píše:
Nepotřebuješ nic, hnízdečko, polštářek už vůbec ne, stačí nějaka pěkná měkkoučká deka na přikrytí.

ze své zkušenosti mohu doporučit zavinovačku swadle me, tu jsem využila celé šestinedělí, syn to vyžadoval na spánek, ale některým miminům to zas vadí, nebo to vadí některým matkám :mrgreen:

pak jsem měla minky deku na přikrytí a péřovou zavinovačku, vlastně takový polštář, do toho jsem nezavinovala, ale syn na něm spal a vlastně spí do ted, hezky v měkkým.

no a od 3. měsíce spí ve spacím pytli, ale to taky ne každý dítě snese.

fusak do vajíčka jsem neměla a nemám, peřiny nemá, rychlozavinovačka na hov*o…nic jinyho jsme neměli.

vystačíš fakt s 2 dečkama a dle uvážení nějakou zavinovačku.

Z vyjmenovaneho nejvic souhlasim s timhle. Zejmena teda u rychlozavinovacky jsem vubec nepochopila, jak to autor myslel- dite neni ani pevne zavinuto, ani do teplicka, mekke to taky neni. Jedine, co k druhemu dokupuju je kojici polstar (uz ted ve vysokym stulni s nim spim) a perovou perinku, bude bud jako zavinovacka nebo ve funkci hnizdecka, slibuju si od toho vetsi pocit bezpeci detatka :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
4031
29.12.19 11:17

@Alanies První syn spal snad půl roku v zavinovacce, pak v postýlce prikryty přikrývku. Druhorozena zavinuti nesnese, mám hnízdo a nemůžu si ho vynachválit. Dobře se přenáší, spodek je jen molitan tenký, takže záda netrpí. Dá se v tom i pěkně polohovat, prikryvala jsem ji od mala obyč dětskou dekou. Teď má 5m a už pomalu z hnízda vyrůstá. A polštářek jsem pořídila taky, není silný, takže miminku neškodí, má takový rantlicek, který hezky fixuje hlavu. Ale už je pro ni malý a nepohodlny, takže teď má pod hlavou jen složenou plinku. Speciální deky do vajíčka ani kočárku nemám. Stačí obyc deka nebo peřinka, prodávají se takové sety i s malinkým polštářkem, ale mě se to nelíbí, takže jsem neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43140
29.12.19 11:35
@Reny28 píše:
Holky co máte březnová/miminka kupovaly jste pro mimčo bodýčka s dlouhým rukávem nebo s krátkým? Tu nejmenší mám koupený dlouhý, u těch větších taky, ale nevím jestli nenakoupit i krátký🤷‍♀️Člověk neví jaký bude počasí…Právě moc nevím jak teplý oblečení pro takhle jarní miminko. Jinak sem si říkala, že na tohle období se mi líbí jarní/podzimní fusak od Emitexu, který se dá rozepnout do deky, takže má několik využití.

Já teda jedině s dlouhým. Krátké se dají na parné léto nakoupit později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat