Partner je raději v práci

Anonymní
11.1.20 01:11

Co by jste delaly vy? kdyz je radeji v praci

Ahoj. Potrebuji se vypovidat. Mam pritele zhruba 8 let jsme spolu. Tak nejak vsechno klape, problem je ale pritelova prace. Je tyden fuč jako ridič, to mi nevadi a o vikendy doma, teda pokud ho nepoprosi jeho sef, aby sel opravit auta v sobotu jakoze mimo prac. dobu. Pritel vzdy jde. Pred a v tehotenstvi mi to nijak moc nevadilo, obcas jsem tedy dala najevo, ze uz je to moc, kazdou sobotu zmizet, ale i tak jsem to prekousla. Pritel slibil a vylozene rekl i jim, ze az se narodi prcek, tak s tim sekne, ale malemu byl sotva mesic, sef zavolal a uz zase jde. Na to, kdyz mu reknu, ze misto toho by mohl pomoci me treba hlidat prcka a ja udelam domaci prace odpovi, ze se nechce valet doma na gauci. Vlastne mi vycetl i to, ze jsem nechtela, aby si vzal maleho k prarodicum nebo rodicum. Jasne ze ne, maly ma mesic… on to nedokaze pochopit proc jako mu ho nechci dat. Do kocaru ho sam nevezme. No a zase mu volal sef a misto toho, aby se aspon poradil se mnou, protoze vi, ze by se mi to nelibilo tak zase souhlasil. Me to rekl vecer a i kdyz videl, ze nesouhlasim, pocitala jsem totiz, ze pujdeme na prochazku a ze mi pomuze zacal se ohanet tim, ze mu to slibil. No a sliby co dal me porusit asi muze… Potom mi zacal namlouvat, ze pujde naposledy atd.. az jsem rekla, proc sakra dava prednost jim pred vlastni rodinou nacez uz zacal silet, ze si mam najit chlapa, ktery se o nas postara a bude me poslouchat a at se klidne odstehuju. Ja si ted pripadam jako krava, jako kdyby jsem mela kam tak aspon na tyden s malym zmizim, jenze nemam kam. K rodicum ano, ale nechci aby vedeli ze se neco takoveho deje. A tak ani nevim jak reagovat a co mu rict. Do prace proste zitra jde a tim asi skoncil debatu, protoze mu to nemuze udajne odrict. Az prijede domu a bude se chovat zase normalne ja nevim co mu proste rict. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1674
11.1.20 01:16

Zkus nenásilnou komunikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1582
11.1.20 01:46

Nechala bych to vychladnout a pak si s ním sedla a upřímně mu znova vklidu řekla proč mi to vadí… Chlapům se život tolik nezmění kdzy se jim narodí miminko, nevěřím tomu že se dokážou vcítit jak psychicky náročné to umí být… Ten kolotoč, přeci jen nějaká separace od lidí, člověk je podřízený někomu, nemůže být jen tak sám se sebou.. Atd… Ono si to časem sedne… Zkusila bych mu vysvětlit že pro tebe je to velká změna a i když peníze navíc atd jsou fajn v tomhle období kdy miminko je náročné tak že raději ocení jeho přítomnost… Pro něj není procházka relax, člověk vypadne z bytu mezi lidi možná důležitá, protože on ten kontakt s lidmi má pořád stejný, ale pamatuji si jak jsem chodila pomalu i když lilo, jen abych vypadla z tech 4 stěn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
11.1.20 01:57

Takhle to dopadá, když se chlap dá dohromady s nudící se ženskou. Měl by dát v zaměstnání výpověď, lehnout si na gauč a být s rodinou, ať má ženská radost, že ho má doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
11.1.20 03:19

@olino jo určitě se ona doma nudí. Chudák chlap ne? On si zajede kam chce a nudící se ženská ať doma kmitá sama, vždyť děcko má asi sama se sebou že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
11.1.20 03:59

A proč byste nemohli v prarodičům na návštěvu? 8o Jinak byl takovéj i před porodem, nikdo se nezmění jen tak… :nevim: dalo se to čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.20 05:11

@mackA159 Chce si tam vzit prcka sam a ja si mam odpocinou, coz asi tezko v tomhle pripade ze. Malemu jsou 4 tydny a plne kojim. Nelibi se mi napad, ze odjede s nim k prarodicum, rodicum. Za prve se mi zda jeste dost maly, za druhe je kojeny a za treti co s nim budou delat, kdyz bude plakat. Uz vidim jak si chlap poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.20 05:12

@olino Ano mas pravdu. Nudim se. :think: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
9592
11.1.20 05:12

Vazne jsi verila tomu, ze se po narozeni mimina zmeni? :nevim: Tak ted uz vis, ze nezmenil.
Proc nemohl vase dite vzit na navstevu k rodicum a prarodicum? Mohlas mit na chvilku doma ten klid, po kterem touzis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9592
11.1.20 05:13
@Anonymní píše:
@mackA159 Chce si tam vzit prcka sam a ja si mam odpocinou, coz asi tezko v tomhle pripade ze. Malemu jsou 4 tydny a plne kojim. Nelibi se mi napad, ze odjede s nim k prarodicum, rodicum. Za prve se mi zda jeste dost maly, za druhe je kojeny a za treti co s nim budou delat, kdyz bude plakat. Uz vidim jak si chlap poradi.

Ach jo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
11.1.20 05:40

Proc by si neporadil? Jak je to daleko k tem rodicum? Jestli se to da stihnout mezi kojenim, tak v tom nevidim problem 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2000
11.1.20 05:59

Měsíční miminko patří k mamince, takže návštěvy krátké k vám. Jestli si chce babička pochovat. Každé vnouče si babičku pamatuje.
Jinak jsem tímhle prošla třikrát, tři miminka. Co pomohlo? Asi se s tím smířit, jaký je a dát mu mimi, ať ho má třeba hodinu sám. Společně koupat atp. Pro malého je důležité mít oba rodiče.
Jsi šikovná. Přemýšlej, jak si udělat radost. Ty sama sobě. Nezávisle na chlapovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
11.1.20 06:40

Chlapi většinou neumí nebo spíš nechtějí (?!?) změnit životní rytmus po narození dítěte. Ženský se obrátí život vzhůru nohama, ale chlap si jede ve svým. Oni prostě nechápou, čím ženská prochází. Vítej v realitě, musíš se naučit poradit si bez něj. Jinak to nebude.
Já se vrátila po letech do práce, jednou týdně mám odpoledne do půl šesté. Přijdu večer domů a pán tvorstva se ani neobtěžoval umýt nádobí. Vůbec si neuvědomuje, že se „zase“ děje nějaká změna, které by se měl přizpůsobit. Je jim to jedno :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13583
11.1.20 07:17

Hele, já se jen zeptám - kolik si za dnešní dopoledne vydělá? Není to spíš o tom, že vidí smyslupněji zabezpečit rodinu než procházku? A co se týká návštěvy, chápu to kojení, ale né to, že by ho nedokázali uklidnit - to dítě je i jeho, zkus mu věřit :hug: Vím, že je to těžké..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 07:25
@Anonymní píše:
  1. ty jsi to tolerovala předtím, najednou chceš, aby se změnil.

Už ti někdo řekl, že se muž nezmění?
Taky jseš pod palbou hormonů a jsi asi popudlivá a neurotická.

1. existuje odsávačka a jeho matka přebalovala plenky dříve, než ty.

Vlastně mu dáváš najevo že mu nevěříš. A dáváš to najevo i tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama