Dcera nechce na adaptační kurz do ciziny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 15:18
Co by jste na mém místě dělaly Vy?

Ahoj všem maminkám. Trápí mě jedna věc. Holka nastupuju na střední, první týden v září jedou na seznamovací pobyt do ciziny. Jenže má nějaké zdrav. problémy a bojí se, že kdyby jí tam chytly bolesti, co tam jako s tím bude dělat. Taky se bojí, že jí nepřijmou děcka mezi sebe, nevím co s tím. Stálo to 5 tisíc a škola nám asi peníze už nevrátí. Samozřejmě by bylo lepší kdyby jela, ale nechci ji moc nutit a každý den mě ukecává, aby nejela. Co by jste dělaly Vy prosím? Anonym z pochopitelných důvodu (info o dceři), jinak smažte, díky :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Evulina
Neúnavná pisatelka 17694 příspěvků 11.08.19 15:24
@Anonymní píše:
Ahoj všem maminkám. Trápí mě jedna věc. Holka nastupuju na střední, první týden v září jedou na seznamovací pobyt do ciziny. Jenže má nějaké zdrav. problémy a bojí se, že kdyby jí tam chytly bolesti, co tam jako s tím bude dělat. Taky se bojí, že jí nepřijmou děcka mezi sebe, nevím co s tím. Stálo to 5 tisíc a škola nám asi peníze už nevrátí. Samozřejmě by bylo lepší kdyby jela, ale nechci ji moc nutit a každý den mě ukecává, aby nejela. Co by jste dělaly Vy prosím? Anonym z pochopitelných důvodu (info o dceři), jinak smažte, díky :mavam:

Já bych to nehrotila. To, že nepojede na seznamovací pobyt neznamená, že jí pak automaticky nepřijmou spolužáci do kolektivu přeci..
Dcerka chodí do základky, kde prvňáci a druháci taky jezdí na seznamovací pobyty, ale některé děti taky kvůli nemocem nejely a normálně pak ve třídě fungují a normálně se s ostatními kamarádí.
Jestli má zdravotní potíže, které by jí to tam mohly hodně zkomplikovat a do toho všeho má z toho ještě stres až na půdu, tak já osobně bych to nehrotila.
Ale to je můj názor. Někdo jiný může mít jiný pohled na věc..

lachtanice86
Echt Kelišová 8639 příspěvků 11.08.19 15:26

Nenutila bych ji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 15:31

Snazila bych se jí vysvětlit, že se musí naučit s bolestí žít, pokud je to trvalé. Ja trpím taky chronickou bolestí a po par letech už se snažím dělat jen malé úlevy. Protože jinak je to cesta do pekel.. Všichni spolužáci už budou mít nějaké společné zázitky a ona to bude mít opožděné…budou už rozskupinkovaní. Pokud je tady navíc možnost, že bolesti nebudou, snažila bych se ji spíš motivovat, že to zvladne. Pozitivní motivací hlavně..

Evulina
Neúnavná pisatelka 17694 příspěvků 11.08.19 15:34
@Anonymní píše:
Snazila bych se jí vysvětlit, že se musí naučit s bolestí žít, pokud je to trvalé. Ja trpím taky chronickou bolestí a po par letech už se snažím dělat jen malé úlevy. Protože jinak je to cesta do pekel.. Všichni spolužáci už budou mít nějaké společné zázitky a ona to bude mít opožděné…budou už rozskupinkovaní. Pokud je tady navíc možnost, že bolesti nebudou, snažila bych se ji spíš motivovat, že to zvladne. Pozitivní motivací hlavně..

Tak zakladatelka nepíše, o jaké bolesti a nemoc jde..
Pokud je to nějak korigovatelné, tak si myslím také, že by jet mohla.
Nicméně, to, že se automaticky ta děcka „rozskupinkují“ není pravidlem, aspoň tedy u nás ve škole ti, co nejely, neměly pak problém navázat vztahy a kamarádit se s lidmi ze třídy.

jege
Závislačka 3556 příspěvků 11.08.19 15:47

Domluvit se s doktorem/kou, že s ohledem na zhoršení aktuálního stavu a možným rizikem komplikací daný pobyt nedoporučuje a pak to uplatnit u pojišťovny. Určitě mají pro pobyt nějaké pojištění, které možná zahrnuje i zrušení cesty ze zdravotních důvodů. Další možností je včasné storno, kdy ztráta není tak vysoká nebo prostě domluva se školou a nalezení náhradníka z řad jiných studentů nebo dětí pedagogického dozoru.

My jsme něco podobného řešili u školy v přírodě a kombinací včasného zrušení a lékařského potvrzení pro pojišťovnu jsme tratili cca 400 Kč při ceně pobytu cca 3.700 Kč. Jednalo se o nečekané zhoršení jarní alergie, kdy my jsme měli strach, dítě mělo obavy a učitelka také nebyla úplně klidná, jelikož to všechno mělo přímý vliv i na chování ve škole a v kolektivu. Po vzájemně domluvě s učitelkou a doktorkou jsme to zrušili a všem se ulevilo a situace se tím vyřešila a uklidnila. :palec:

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15873 příspěvků 11.08.19 16:02

Nenutila bych jí seznamovací výlety, jsou výmysl posledních let, kamarády jí to nezarčí

Billi
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 11.08.19 16:13

Nenutila bych ji. Mě máma vždy ukecala a nikdy se mi to nelíbilo. Byla jsem nešťastná. Jsem velký introvert. Máma je extrovert, tak si myslela, že se mi bude libit.
Na druhou stranu, kdybych nenutila syna, tak nikdy nikam nejede. On je pohodlný a nakonec se vrací spokojený. Třeba tábor jsem mu jen oznámila.
Ale to musí máma poznat, kde je problém.

@ka2ka neřekla bych, že to je výmysl posledních let. Šla jsem na střední před 20 lety a už seznamovaky byly. Dokonce jsme ani nebyly první ročník, který ho měl.

Peggi
Kecalka 476 příspěvků 11.08.19 16:15

Ahoj, dcera taky nastupuje v září do prváku a taky jedou první týden na seznamovací pobyt do ciziny a též to bude stát přes 5 000 :). Též má chronickou nemoc, která se bohužel nedá vyléčit. Taky mívá bolesti, ale na pobyt se moc těší… Poprvé bude u moře… Zatím tedy neříkala, že by jet nechtěla, přestože ve třídě nikoho nezná. Já myslím, že je to dost důležité, děcka se trochu poznají a mám strach, že kdyby nejela, bude opravdu odstrčená…Ale jak říkám, zatím se těší.
Možná se tvoje dcera jenom bojí jet, přece jenom je to velká změna a noví spolužáci…Zkusila bych ji trochu povzbudit, zná nějakou budoucí spolužačku? Mohly by se spolu domluvit, že tam budou spolu třeba bydlet na pokoji…
Případně si promluvit s třídním učitelem, aby o problému věděl…

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15873 příspěvků 11.08.19 16:15
@Billi píše:
Nenutila bych ji. Mě máma vždy ukecala a nikdy se mi to nelíbilo. Byla jsem nešťastná. Jsem velký introvert. Máma je extrovert, tak si myslela, že se mi bude libit.
Na druhou stranu, kdybych nenutila syna, tak nikdy nikam nejede. On je pohodlný a nakonec se vrací spokojený. Třeba tábor jsem mu jen oznámila.
Ale to musí máma poznat, kde je problém.@ka2ka neřekla bych, že to je výmysl posledních let. Šla jsem na střední před 20 lety a už seznamovaky byly. Dokonce jsme ani nebyly první ročník, který ho měl.

vidíš já šla na školu zhruba ve stejný době a u nás tohle nebylo :think:

Origamia
Kecalka 319 příspěvků 11.08.19 16:18

Tak když se bude stranit, tak samozřejmě možná s přijetím problém bude. Všichni se na tom pobytu vesměs uvidí poprvé, tak bych ji podpořila ať není bábovka, naopak po pobytu budou mít náskok v tom, že se děti budou znát. Ale nenutila bych jí, jen bych se jí snažila vysvětlit, že její nervozita je pochopitelná a prochází si jí všichni.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 11.08.19 16:20
@Evulina píše:
Tak zakladatelka nepíše, o jaké bolesti a nemoc jde..
Pokud je to nějak korigovatelné, tak si myslím také, že by jet mohla.
Nicméně, to, že se automaticky ta děcka „rozskupinkují“ není pravidlem, aspoň tedy u nás ve škole ti, co nejely, neměly pak problém navázat vztahy a kamarádit se s lidmi ze třídy.

Ja zase muzu potvrdit pravy opak. Kdo nejel, tak uz se horko tezko do toho kolektivu cpal. A byl autaticky bran jako „ten mimo co nejel“.

Billi
Nadpozemská drbna 26113 příspěvků 11.08.19 16:22

Ono to není samospasne. Já byla ve stresu a v křeči. Takže jsem se tam opravdu nezaclenila. Pak jsem si skvěle sedla s holcinou, co nejela. Obě jsme spíš inteoveti, tak jsme si sedly. :nevim:

adriana24
Závislačka 3085 příspěvků 11.08.19 16:24

Ježiši brrr, jak já tady tyhle akce z duše nenávidím :mrgreen: vůbec bych ji tam nenutila

jege
Závislačka 3556 příspěvků 11.08.19 16:25
@ka2ka píše:
Nenutila bych jí seznamovací výlety, jsou výmysl posledních let, kamarády jí to nezarčí

Jak se to vezme. Již před 30-40 lety byly obvykle několikadenní výlety a různé exkurze, ovšem většinou spíše na konci ročníku, kdy se třída trochu poznala a na takovém akcích se spíše každý projevil víc do hloubky. Organizovat něco takového u dětí nebo lidí, kteří se neznají a budou spolu ještě 4 roky mi nepřijde jako nejšťastnější řešení.

@Billi píše:
Mě máma vždy ukecala a nikdy se mi to nelíbilo. …
Na druhou stranu, kdybych nenutila syna, tak nikdy nikam nejede.

To je právě ten největší problém, rozeznat kdy je to ještě lenost a přirozený respekt z neznámého, a když už opravdové obavy a strach. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama