Co by mělo být v baby friendly restaurací?

20
7.2.16 14:42

Co by mělo být v baby friendly restaurací?

Dobrý den, zajímalo by mě, co by podle Vas nemělo chybět v restaurací, kde jsou vítané rodiny s dětmi? Tedy neni to dětský koutek, prostě jen restaurace, kde jsou děti vítány. Co by tam mělo byt jak pro děti tak i pro rodiče? Uvazuju o rekonstrukci restaurace, tak by mě zajímaly Vaše nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24108
7.2.16 14:57

@vecorupl určitě bych uvítala dětský jídelníček, včetně velikosti porcí, a dětský koutek, který by byl oplocený, aby z něj dítě neodbíhalo. Ideálně uprostřed místnosti a stoly okolo něj. Dále kvalitní přebalovací místnost. Byla jsem v jedný kavárničce v praze a překvapilo mě, že v místnosti na přebalení měli k dispozici vlhčené ubrousky, mazadla na zadeček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
7.2.16 15:07

Kojici koutek( aspon 2),detsky jidelnicek (ale ne polovicni hranolky a ty hnusny smazeny kureci dinosaury),wc uzpusobene i detem ( pisoarky pro chlapecky, wc misa nizko nad zemi, umyvadylko…zkratka detske wc. Dale hraci koutek, ten neodflakni :mrgreen:!

• Nahlásit
  • Citovat
1802
7.2.16 15:10

Urcite detske menu a dostatek detskych zidlicek. Ziju v zahranici a vetsina, ne-li vsechny, restauraci a kavaren jsou tu baby friendly (asi hlavne diky tomu ze ze zakona jsou vsechny nekuracke). Vetsinou maji detske menu s omalovankama a pastelky k zapujceni, prebalovaci mistnost, jidelni zidlicky, hraci koutky ani tak ne. To nam casto v CR chybi, kdyz tam jsme, casto nemaji zidlicky nebo jen jednu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
7.2.16 15:13

Určitě baby-friendly obsluha. Teď mě v jedné restauraci příjemně překvapil číšník, který nejen že donesl dětskou židličku sám ke stolu (to bych celkem brala jako standard), ale když jsem chtěla ohřát skleničku pro malého, tak se ujistil, jestli mám vlastní lžičku. Takové drobnosti stojí naprosté minimum, ale udělají velký příznivý dojem. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2048
7.2.16 15:41

Vše tady již zmiňované, ale hlavně taková ta upřímná „radost“,že jste jejich restauraci s dětmi navštívili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18157
7.2.16 15:56

Osobne bych uvitala detske jidlo typu kvalitni domaci prikrm nebo nesolene dospelacke jidlo. Vcetne detskych priboru, brindaku. A ne detsky koutek, ale hracky pro dite ke stolu, u stolu vyhrazeny prostor pro kocarek, aby kdyz se podari dite uspat, jsme si v klidu mohli snist jidlo my. A extra by me potesil zakaz pobihani deti bez rodicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35642
7.2.16 16:14
@lleennttiillkkaa píše:
@vecorupl určitě bych uvítala dětský jídelníček, včetně velikosti porcí,a dětský koutek, který by byl oplocený, aby z něj dítě neodbíhalo. Ideálně uprostřed místnosti a stoly okolo něj. Dále kvalitní přebalovací místnost. Byla jsem v jedný kavárničce v praze a překvapilo mě, že v místnosti na přebalení měli k dispozici vlhčené ubrousky, mazadla na zadeček.

to me presne napadlo, ale detsky koutek tam asi nebude, jak jsem pochopila. jinak souhlas v kazdem bodu, dodala bych jidelni zidlicky, ze kterych dite neutece, nevazi metrak a nejsou moc slozite polstrovane ci snadno rozkladaci (idealne ikea antilop).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4828
7.2.16 16:15

Vše výše zmíněné a navíc bezpečné a bezpečně přichycené dekorace místnosti, aby děti nemohly nadělat škodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
missah
7.2.16 16:33

Určitě hlavně přístup personálu. Minule mě v normální restauraci prekvapil číšník super aktivním přístupem. Mluvil přímo s dcerou, nechal ji objednat si pohár dle jejího přání, no mluvil s ní jako s " dospělou". Dcera 3 roky z toho byla tak nadšená, že se chovala jako dospělá

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
7.2.16 16:36

Rodiče, kteří si své děti pohlídají. Potom mi přijde baby-friendly každá restaurace a další doplňky už beru jenom jako bonusy (a myslím, že o těch už přede mnou bylo napsáno vcelku dost). Žádný sebelepší zázemí pro děti mě do tý restaurace nevrátí, pokud z ní vylezu vystresovaná z ostatních dětí, který tam budou bez dozoru pobíhat a ječet ;)

• Nahlásit
  • Citovat
missah
7.2.16 16:48
@Tunrida píše:
Rodiče, kteří si své děti pohlídají. Potom mi přijde baby-friendly každá restaurace a další doplňky už beru jenom jako bonusy (a myslím, že o těch už přede mnou bylo napsáno vcelku dost). Žádný sebelepší zázemí pro děti mě do tý restaurace nevrátí, pokud z ní vylezu vystresovaná z ostatních dětí, který tam budou bez dozoru pobíhat a ječet ;)

Ty jo ja mám 2 děti a stresuje mě jen když v restauraci ječí a pobíhají ty moje. Když jsou to cizí, tak jsem ok a hlavně ráda, ze ty moje jsou " hodné". Vadí mi jn, když se na mě přilepí cizí děcko a hce hodinu komunikovat

• Nahlásit
  • Citovat
18157
7.2.16 16:52

@Tunrida Presne tak. V podstate chci restauraci, kde se dobre najime vsichni, nebudou tam litat cizi deti a nebude vadit, kdyz obcas neco vykrikne nebo zabreci moje dite. Proste restauraci, kde bezne detske projevy stolujiciho ditete nebudou rusit pracujici lidi od obeda, ale zase to nebude styl detske hriste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
7.2.16 17:00
@vecorupl píše:
Dobrý den, zajímalo by mě, co by podle Vas nemělo chybět v restaurací, kde jsou vítané rodiny s dětmi? Tedy neni to dětský koutek, prostě jen restaurace, kde jsou děti vítány. Co by tam mělo byt jak pro děti tak i pro rodiče? Uvazuju o rekonstrukci restaurace, tak by mě zajímaly Vaše nápady.

Detsky jidelnicek, detske stolicky, prebalovaci pult a kojici koutek, treba i ten detsky koutek, kdyz uz baby friendly, nebo nejaka atrakce ala auticko-konik na dvacku. Ja jsem na tom s fantazii leckdy jako ty deti, takze by byla fajn moznost zapujceni stolnich her, pastelek,… Pokud bude zahradla, tak urcite pisek a klouzacka. A ta detska jidla bych nazvala nazvy z pohadek. Podnik by mel byt samozrejme nekuracky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1606
7.2.16 17:07

Jeste me napada volne pristupna mikrovlnka, kdyby si nekdo chtel ohrat detsky prikrm a nocniky na WC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama