Co bych si měla vybrat?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.1.22 08:06

Co bych si měla vybrat?

Vážení,
je lepší být zcela v soukromí bytu v Praze a starat se o dvojčata, zcela sama NEBO být v pokoji rodinne vily, s pomoci na dosah ruky, ale bez svého úplného soukromí? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4037
17.1.22 08:09
@Zakletaella píše:
Vážení,
je lepší být zcela v soukromí bytu v Praze a starat se o dvojčata, zcela sama NEBO být v pokoji rodinne vily, s pomoci na dosah ruky, ale bez svého úplného soukromí? :nevim:

To je přece hrozně individuální. Že začátku asi lepší pomoc ve vile a pak to soukromí. Počítej s tím, že s pomocí přijde i spousta nevyžádaných rád ohledně výchovy a bude to chtít kompromisy… Spoustu kompromisů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
17.1.22 08:12

@Zakletaella já pozkusenosti, kdy jsme prvních pár měsíců s dvojčaty žili v dvougeneračním domku u manzelovych rodičů, bych rozhodně volila být sama v bytě :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6548
17.1.22 08:12
@Zakletaella píše:
Vážení,
je lepší být zcela v soukromí bytu v Praze a starat se o dvojčata, zcela sama NEBO být v pokoji rodinne vily, s pomoci na dosah ruky, ale bez svého úplného soukromí? :nevim:

Individualni, mam pribuzne zijici v dvougeneracni vilce, stari dole mladi nahore, vlastni kuchyn a ziji tam v pohode a lasce, teta hlidala ted uz dospele kluky a byli spokojeni, takze to tezko rici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4176
17.1.22 08:19
@Zakletaella píše:
Vážení,

Jak jsou dvojčata stará?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 08:20
@Magical-eyes píše:
To je přece hrozně individuální. Že začátku asi lepší pomoc ve vile a pak to soukromí. Počítej s tím, že s pomocí přijde i spousta nevyžádaných rád ohledně výchovy a bude to chtít kompromisy… Spoustu kompromisů…

Souhlasím, v začátku s dvojčaty sama je na mašli. I když nebudeš mít soukromí a dostaneš nevyžádané rady, stojí to za to.
I kvůli bezpečnosti pro Tebe a děti. Udělá se Ti zle, zamotá hlava, budeš hodně unavená - a co sama se mrňousama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4142
17.1.22 08:20

To záleží na každém rodině. Jsou babicky, co ti polezou do tvého prostoru, u když budete mít vlastní vchod a všechno, protože jste přece v jednom baráku, že.. a k pomoci přidají spoustu super rad, kterými tě budou oblazovat 6× do hodiny.. a pak jsou babičky, které, i když budete mít společnou kuchyň a záchod, tak ti do tvého jednoho pokoje nikdy nevlezou bez svolení nebo v tvoji nepřítomnosti, pomáhat budou nadšeně a radit velmi stručně a vhodne… rozhodni se podle toho, s kým bys takto měla bydlet. Já bych tedy nechtěla bydlet ani se svojí mamkou, ani s tchyni, s nikým. Obě mám ráda, ale návštěvy mi stačí. A jim myslím taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41998
17.1.22 08:33
@Zakletaella píše:
Vážení,

V domě ve svém bytě. Ne v dětském pokojíčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4805
17.1.22 08:35
@Zakletaella píše:
Vážení,

I v pokoji můžeš mít své soukromí, pokud ti ho ovšem spolubydlící protějšek hodlá dopřát :lol: (to musis vědět ty, zda je to reálné, ty je znáš)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
17.1.22 08:43

Já jsem hodně samostatná, ale po narození druhého dítěte (mám děti od sebe 12m) jsem se asi na měsíc nastěhovala k rodičům. A to jsem měla manžela. I tak jsem byla hotová - dvojčata jsou v tomto trochu lepší, že ti nikam neutečou, na rozdíl od ročního dítěte a mají plus mínus stejné potřeby a stejný režim. Ale máš-li být v Praze zcela sama, tak bych si nechala pomoci na pár týdnů/měsíců u rodičů a až bych měla pocit, že to zvládnu, šla bych zase do soukromí. Vím, že kamarádka s dvojčaty nešla prvního půl roku sama ani na delší procházku, vozila si s sebou mámu - ono je to strašně na nervy, když začne řvát jedno, druhé se obvykle přidá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
17.1.22 08:48
@Elea9 píše:
@Zakletaella já pozkusenosti, kdy jsme prvních pár měsíců s dvojčaty žili v dvougeneračním domku u manzelovych rodičů, bych rozhodně volila být sama v bytě :palec:

ale ty jsi měla manžela - opravdu bys zvládla novorozená dvojčata zcela sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
17.1.22 09:00

@safina vzhledem k tomu, že manžel je stejně od rána do večera v práci, kluky vidí půl hodiny, než jdou spát a o víkendu se chovají naprosto jinak než celé dny se mnou, tak ano… I ty novorozená dvojčata bych zvládla sama… Stejně jsem na ně byla sama celé dny v podstatě sama (jwtse jsem poslouchala různé nevyžádané rady) a v noci k nim chlap také nevstaval :nevim: zpětně to vidím tak že bych radši opravdu byla sama, než v domě se spoustou lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26656
17.1.22 09:03

Jak píší holky, to záleží na mnoha faktorech. Já zůstat sama těhotná s dvojčaty, jdu k rodičům, i když by tam nějaké třecí plochy jistě byly (ztráta soukromí mého i rodičů například). Ale jsou to skvělí rodiče a vím, že by pomohli v těžké situaci. Do bytu bych šla až by bylo dětem tak cca 2 roky a jen pokud bych si byla jistá, že to finančně a emočně utáhnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8637
17.1.22 09:04

Těžká otázka..
já preferuju soukromí
ale narovinu ti říkám, že bez NIKOHO sama bych dvojčata nezvládla, a to byly holky fakt moc hodné, pěkně spaly, nebývaly extra nemocné apod. I tak je to záhul a manžel fungoval na 100% stejně jako já.. občas vypomohla sousedka (když byl jeden z nás třeba v práci, tak povozila apod.), babičky nefugovaly..
později pomáhaly rodinné kamarádky…
jak padlo výše - může se ti třeba udělat blbě, děcka na tobě absolutně závislé, sekneš sebou a CO pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
17.1.22 09:35
@Elea9 píše:
@safina vzhledem k tomu, že manžel je stejně od rána do večera v práci, kluky vidí půl hodiny, než jdou spát a o víkendu se chovají naprosto jinak než celé dny se mnou, tak ano… I ty novorozená dvojčata bych zvládla sama… Stejně jsem na ně byla sama celé dny v podstatě sama (jwtse jsem poslouchala různé nevyžádané rady) a v noci k nim chlap také nevstaval :nevim: zpětně to vidím tak že bych radši opravdu byla sama, než v domě se spoustou lidí.

Já ten pocit chápu, ale ono jde taky o případná rizika - třeba budou děti nedonošené, ona bude po císaři nebo jinak vyčerpaná porodem, nikdy nevíš, jak se vyčerpaná matka dvojčat zachová a jak bude zvládat. Ty teď zpětně víš, že bys zvládla, ale dopředu to člověk nikdy neví, takže za mě je lepší minimalizovat rizika, nechat si pomoci ze začátku a až budu vědět, že to dám, tak se odstěhovat do vlastního. I kdyby to zvládala dobře, je super mít uvařeno a vypráno od mamky aspoň těch pár prvních týdnů, i kdyby pomoc s dětmi byla minimální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat