Co byste dělali vy? Ex - pronájem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 14:10
co byste delali vy - ex - pronajem

Dobrý den, chci se vás zeptat na názor.
zhruba před dvěma lety jsem ukončila 9ti letý vztah. Za těch 9 let jsme se stihli jednou rozejít a to asi po dvou letech. Necelý rok na to jsme se k sobě ale vrátili. po dalším roce a půl jsem ale zjistila, že mi přítel celou dobu lhal a že má poměrně vysoké dluhy, které mu strhávala již nějaká firma, která vymáhá exekuce. Těch exekucí bylo asi 5 celkem. a dluh okolo 300 000,–. V tu dobu, než jsem to věděla, jsem chtěla rodinu, vlastní bydlení a ne se pořád strachovat, kdy budem muset opustit nájemní byt. V tu dobu jsem ho i přes toto milovala a chtěla vztah zachránit ( teď ani nevím proč) on si zrušil účet, a jeho výplata začla chodit ke mně. Jemu pohledávky strhávaly rovnou z výplaty, takže jsem domácnost a vše kolem táhla finančně hlavně já… Jeho zájem byl pak už jen hospoda a kamarádi a ode mě dostával „kapesné“ na snídani do práce, na pivo po práci. Až jsem řekla dost. Začla jsem si hledat byt, malý, ale na hypotéku a můj. 14 dní před předání klíču jsem mu tohle vše řekla, že už jsem mu dávala dost šancí a že se cca do měsíce budu stěhovat. A on ať se rozhodne jestli v pronajatém bytě zůstane. Řekl, že takhle na rychlo neví, co by sehnal a jestli se může přestěhovat se mnou a v průběhu si něco hledat. Kyvla jsem na to, hypotéka byla vysoká a on dluhy splácel, měla jsem přehled o jeho financích, tak proč ne, aspoň pomůže něco uplatit. Hledal rok, rok jsme vedle sebe žili jako spolubydlící každý svým životem. Až jsem si našla nového přítele, se kterým jsem chtěla pak už i žít a on se tedy vystěhoval.
Teď k jádru pudla. S novým přítelem plánujeme rodinu, vše nám klape, finance máme a tak jsme se rozhodli jít do společné hypotéky a koupit byt pro rodinu. Můj byt jsme použili na dofinancování toho většího, takže ho nechci prodávat, ale pronajímat. Co se bývalého tyče, stále nemá účet a stále mi jeho výplata chodí ke mně. když jsem se ptala na soc. sítích, jestli neví někdo o někom, kdo by měl zájem o pronájem, ozval se on. Dluhy má dle výplaty splacené. Můj přítel je tolerantní, a klidně mi sám navrhnul, aby tam v tom mém bytě bývalý bydlel. Že je to člověk, kterého znám a hlavně „ovladám jeho peníze“. Ovšem minulý týden do schránky přišla výzva, aby si onen ex vyzvedl zásilku do vlastních rukou a byl u toho papír, že je to od soudu. Navíc měsíc co měsíc si chodí pro peníze z výplaty, co mu jednorázově vyberu a předám, teď přišel s totálně rozbitým obličejem, monokly a roztrženým obočím. Prý se v hospodě popral. Pronajali byste byt takovému člověku? Nevěřím moc cizím lidem, kteří se mohou tvářit v pohodě a pak mi byt vybílí, u něj pořád spravuju finanace já… bude vše podloženo smlouvou a fotodokumentací bytu. A kdyby cokoliv prostě půjde z bytu pryč. Prosím o anonym, je to pro mě citlivé téma.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 12163 příspěvků 22.08.18 14:15

Nic bych mu nepronajala a účet bych zrušila. Ať se spoléhá sám na sebe.

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 5196 příspěvků 22.08.18 14:24

Ani omylem. Každý žijete svůj život, proč si ho pořád nechávat v tom svém. Byt pronajmi někomu jinému, jemu řekni aby si zařídil vlastní účet a utni to. To kdyby cokoliv, tak půjde z bytu pryč není zas tak jednoduché :nevim:

Monchichik
Kelišová 5429 příspěvků 22.08.18 14:29

Nepronajala bych mu nic a ani bych se nestarala o jeho finance. Proč si chodí k tobě pro peníze z výplaty? Ať se stará sám o sebe,ne? Sama píšeš, že už exekuci nemá. No teď už teda zse asi jo. A bůhví co k tomu, když mu někdo rozbil ciferník. A už tě vidím, jak ti nebude platit a ty ho vyhodíš na ulici. Tomu teda nevěřím ani náhodou :D .

Janli
Kelišová 6280 příspěvků 22.08.18 14:42

Jsi jeho ex, ne jeho matka. Je načase, aby se začal komplet starat sám o sebe. Byt bych mu nepronajala, evidentně má pořád problémů dost. Nikdy nepronajímám byt rodině a kamarádům. Ti se totiž v případě problémů špatně vyhazují. Odstřihni ho komplet!

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 22.08.18 14:47

at se stara sam, je na to velkej dost

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 15:00

Abych odpověděla všem. Pro peníze si chodí proto, že prý k vyřízení učtu potřebuje dva doklady. Řidičák má propadlý… Čeká na nový a občanka mu nestačí. Což je kravina, to chce jen moneta, když si zakládate účet online. Což jsem si ověřila. Já jsem se s nim předběžně domluvila, že jako jo. Nemělo to mezi námi špatný konec a hlavně to „jo“ bylo před obsílkou ze soudu a rozbitou tlamou. Teď spíš hledám způsob jak se z toho vykroutit. Nejsem jeho matka… To je dobra poznámka. Slýchávala jsem ji často od kamarádů, když. Jsem s ním ještě chodila. A hlavně ten byt rychle pronajmout. Během měsíce budeme v novém a platit dva byty se celkem prodraží… Pořád jsem myslela, že to bude dobrá volba, ale teď vím, že není .

Monchichik
Kelišová 5429 příspěvků 22.08.18 15:07

S účtem jsou to výmluvy, to víš sama. Nemusíš se z ničeho kroutit, prostě mu řekni NE a hotovo. Proč bys měla být zodpovědná za nějakého lajdáka? Podle obsílky a rozbité tlamy to stejně nikam nevede, budeš mít akorát starosti navíc. A to snad nemáš zapotřebí. Navíc nevím, jak dlouho to bude snášet tvůj přítel, tak tolerantní asi nikdo není :think: .

Horsiee
Povídálka 21 příspěvků 22.08.18 15:11
@Anonymní píše:
Abych odpověděla všem. Pro peníze si chodí proto, že prý k vyřízení učtu potřebuje dva doklady. Řidičák má propadlý… Čeká na nový a občanka mu nestačí. Což je kravina, to chce jen moneta, když si zakládate účet online. Což jsem si ověřila. Já jsem se s nim předběžně domluvila, že jako jo. Nemělo to mezi námi špatný konec a hlavně to „jo“ bylo před obsílkou ze soudu a rozbitou tlamou. Teď spíš hledám způsob jak se z toho vykroutit. Nejsem jeho matka… To je dobra poznámka. Slýchávala jsem ji často od kamarádů, když. Jsem s ním ještě chodila. A hlavně ten byt rychle pronajmout. Během měsíce budeme v novém a platit dva byty se celkem prodraží… Pořád jsem myslela, že to bude dobrá volba, ale teď vím, že není .

Druhý doklad k založení účtu se bere i průkazka od pojišťovny, a ve většině bank už opravdu stačí občanka. Lhal i ve vztahu, proč by zrovna teď říkal pravdu? Já bych ho odstřihla, smrdí to malérem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 15:21

@Monchichik Právě, přítel je tolerantní, ale tohle bych třebas já jemu netrpěla. I jsem mu řekla, že najdeme někoho jiného do pronájmu. Všechno si to uvědomuju. Jen prostě když má člověk něco zažitého a má v sobě pocit, že by měl „pomoc“, těžko se toho zbavuje. Já v té agonii vztahu a držení ho nad vodou žila opravdu dlouho… Ano byla jsem, možna ještě jsem naivní… Jen mi to přišlo všechno takové, nevím bezproblémové… ono když si řeknete, že vám od něj na účet přijde každý měsíc jeho výplata, která je okolo 26 000,– z toho si odečtete provozní náklady na byt a zbytek mu každý měsíc předáte s návštěvou bytu, abyste věděli, že ten byt není zdemolovaný. Tak to nezní tak špatně… jenže .....

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1515 příspěvků 22.08.18 15:28

Ja zas myslim, ze najit seriozniho cloveka na pronajem neni lehky a muzes skoncit s jeste horsim. Klidne bych do toho sla, ale nechej si posilat stale jeho vyplatu - najem si z ni strhnes sama, smlouvu si uprav tak abys ho pripadne mohla snadno a rychle vystehovat.
Jen nevim jak je to spravne pravne, aby v pripade exekuce na tebe fakt nikdo nemohl, skrz tu vyplatu na uctu… :nevim:
A byt bych pronajala nevybaveny nebo s opravdu starymi vecmi.

Janli
Kelišová 6280 příspěvků 22.08.18 15:29
@Anonymní píše:
@Monchichik Právě, přítel je tolerantní, ale tohle bych třebas já jemu netrpěla. I jsem mu řekla, že najdeme někoho jiného do pronájmu. Všechno si to uvědomuju. Jen prostě když má člověk něco zažitého a má v sobě pocit, že by měl „pomoc“, těžko se toho zbavuje. Já v té agonii vztahu a držení ho nad vodou žila opravdu dlouho… Ano byla jsem, možna ještě jsem naivní… Jen mi to přišlo všechno takové, nevím bezproblémové… ono když si řeknete, že vám od něj na účet přijde každý měsíc jeho výplata, která je okolo 26 000,– z toho si odečtete provozní náklady na byt a zbytek mu každý měsíc předáte s návštěvou bytu, abyste věděli, že ten byt není zdemolovaný. Tak to nezní tak špatně… jenže .....

Jenže jednou ta výplata přijít nemusí a byt může být vybílený od kamarádíčků, kterým dluží. Spousta slušných lidí hledá podnájem.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1396 příspěvků 22.08.18 15:32
@Anonymní píše:
Abych odpověděla všem. Pro peníze si chodí proto, že prý k vyřízení učtu potřebuje dva doklady. Řidičák má propadlý… Čeká na nový a občanka mu nestačí. Což je kravina, to chce jen moneta, když si zakládate účet online. Což jsem si ověřila. Já jsem se s nim předběžně domluvila, že jako jo. Nemělo to mezi námi špatný konec a hlavně to „jo“ bylo před obsílkou ze soudu a rozbitou tlamou. Teď spíš hledám způsob jak se z toho vykroutit. Nejsem jeho matka… To je dobra poznámka. Slýchávala jsem ji často od kamarádů, když. Jsem s ním ještě chodila. A hlavně ten byt rychle pronajmout. Během měsíce budeme v novém a platit dva byty se celkem prodraží… Pořád jsem myslela, že to bude dobrá volba, ale teď vím, že není .

Vzhledem k tomu ze ti lze i o založení účtu bych mu ten být nepronajala. Svůj ucet zrušila a založila si nový.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 15:35

Rozhodně bych do toho nešla, nakládačku dostal tutově od vymahačů. Exekuce fajn, ale jestli po něm jdou vymahači, kteří ho takhle zřídí, tak ti se neštítí ničeho, příště rozkopnou dveře a kdoví co udělají v tvém bytě, jen aby si s ním vyřídili co potřebují. Máš daleko větší šanci si najít bezproblémovýho nájemníka než někoho ještě horšího než je tvůj ex. Už bych se od něj odřízla, chystáš založit rodinů, proč mít furt na noze nějakou přítěž z minulosti?

Petra0009
Povídálka 33 příspěvků 22.08.18 15:36

Určitě ne. Pronajala bych ho slušným lidem…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >