Co byste dělaly vy? Náhradní matka nebo poslední pokus?

Anonymní
31.5.21 15:28

Co byste dělaly vy? Náhradní matka nebo poslední pokus?

Ahoj,

s partnerem se nám nedaří a to už celých 9 let. Za tu dobu jsem 1× otěhotněla, ale potratila, od te doby - 6 let nic. Ivf nic, inseminace nic, testy všechny ok. Já jen měla cystu, ale to bylo bez problému a navíc jsem pak otěhotněla, byt to nedopadlo dobře.

Máme poslední 4 embrya, loni poslední pokus IVF a nic, nechytlo se ani jedno.

Na další ivF nejdu, nemá to smysl a už to nezvládnu.

Takže je zde otázka, zda to ještě risknout u mě anebo už rovnou hledat náhradní matku.

1. jaké mate zkušenosti s KET? Obavám se ze se ani nepodaří všechny 4 rozmrazit. Nebo ze prý mohou začít degenerovat. Proste asi nemuzu počítat ze máme 4 pokusy, třeba vyjdou 3, možná ani to ne
  1. když NM, jaká je šance ze se toto zmrazene embryo chytne? Naivně jsem si myslela, ze velmi vysoká, ale ket je prý méně úspěšný než když se to vloží za čerstva a hlavne nikde není psáno ze by se chytlo i to sebelepší embryo. Někde jsem četla, ze je úspěšnost 20 %, to je přeci strašně málo :?
  1. vkládají se ještě 2 nebo už jen po jednom? Teď nemyslim ani tak u sebe jako u náhradní matky.

Nemame žádné, mne bude 40 a už jsme na konci sil. Pak už proste adopce nebo život bez dětí.

Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53877
31.5.21 15:30

Dávno bych hledala NM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 15:33

@Kelsey dávno? No tak ona je otázka zda vůbec do NM jít nebo ne, není to tak jednoduchý.

Ale ano, jsem si vědoma ze máme poslední 4 pokusy a pak konec a ze už předchozí ivf jsem měla takhle resit, teď na další ivf už nemám, psychicky ani fyzicky

• Citovat
  • Nahlásit
40
31.5.21 15:39

Byla jsem na tom velmi podobně. Náhradní matku jsme zamítli. Šli jsme do adopce a bylo to to nejlepší co jsme mohli udělat. Máme chlapečka a neměnila bych. Jen lituji, že jsme do adopce nešli mnohem dříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 15:42

@Familie a přirozeně se ani po adopci nezadarilo? Četla jsem plno příběhu jak se pak najednou podaří, ale taky v to nedoufam. Blby je ze na adopci jsme už taky celkem stary, obema nám bude 40, takže než by se nějaké děťátko našlo, bude nám tak 42 a je jasný ze to raději daji mladším.

• Citovat
  • Nahlásit
40
31.5.21 15:55
@Anonymní píše:
@Familie a přirozeně se ani po adopci nezadarilo? Četla jsem plno příběhu jak se pak najednou podaří, ale taky v to nedoufam. Blby je ze na adopci jsme už taky celkem stary, obema nám bude 40, takže než by se nějaké děťátko našlo, bude nám tak 42 a je jasný ze to raději daji mladším.

Nezadařilo. Ale ani jsem v to nedoufala, protože už je mi přes 40 let. Tak to by byl opravdu zázrak :). Dítě jsme dostali v mých 41 letech a už si připadám na další docela stará :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53877
31.5.21 15:58
@Anonymní píše:
@Kelsey dávno? No tak ona je otázka zda vůbec do NM jít nebo ne, není to tak jednoduchý.Ale ano, jsem si vědoma ze máme poslední 4 pokusy a pak konec a ze už předchozí ivf jsem měla takhle resit, teď na další ivf už nemám, psychicky ani fyzicky

Tak ptala jsi se. Tak odpovídám, že na tvém místě bych dávno hledala NM. Nechtěla bych žít bez dětí. Takže bych šla touhle cestou. Protože nejsi zrovna nejmladší. Neztrácela bych další roky. Mám kamarádku, která dělala NM. Byl to pár, který by spolu nikdy děti neměl. Jeho a její materiál spolu nekamarádí. Už mají dvě děti tři roky od sebe. Ale šlo se přes NM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4943
31.5.21 16:00
@Anonymní píše:

blbost, obratem dejte Žádost!! K ničemu vás to zatím nezavazuje, jen si projdete procesem schvalování (trvá až rok), chtěli jsme (po 13let marných snah u mne a 3hnusných IVF :,( ) bílé zdravé mimi, mě bylo tehdy 34 a manželovi 41! prej čekačka až tři roky a za 4 měsíce od schválení volali, že mají půlroční dvojčátka!!!
psychicky mi ta žádost strašně pomohla v tom, že ještě existuje šance a šla jsem na poslední ivf už v naprotém klidu narozdíl od těch předchozích, které jsem nesla psychicky i fyzicky strašně.
Náhradní matka je v ČR risk (právně, nemáš až do konce úplnou jistotu..to bych nezvládla), takže jsme volili ofic. cestu a bylo to absolutně nejlepšíííí rozhodnutí našeho života :andel: :andel:

Přivezli jsme si uzlíčky v peřinkách (byly silně nedonošené) a dnes jsou to krásné zdravé šikovné chytré nádherné milované pubošky :srdce:

Vím, jak ti je :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 16:03
@Kelsey píše:
Tak ptala jsi se. Tak odpovídám, že na tvém místě bych dávno hledala NM. Nechtěla bych žít bez dětí. Takže bych šla touhle cestou. Protože nejsi zrovna nejmladší. Neztrácela bych další roky. Mám kamarádku, která dělala NM. Byl to pár, který by spolu nikdy děti neměl. Jeho a její materiál spolu nekamarádí. Už mají dvě děti tři roky od sebe. Ale šlo se přes NM.

A bylo to ze zmrazených embryí a chytlo se to hned napoprvé?
Náš materiál spolu asi taky nekamarádí, nic nevíme…ale jednou se podařilo, tak kdo ví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 16:04
@Anonymní píše:
@Kelsey dávno? No tak ona je otázka zda vůbec do NM jít nebo ne, není to tak jednoduchý.Ale ano, jsem si vědoma ze máme poslední 4 pokusy a pak konec a ze už předchozí ivf jsem měla takhle resit, teď na další ivf už nemám, psychicky ani fyzicky

Já mít děti nemohu. Mě to nevadí, beru to tak, že mám na Zemi jiný úkol. Sloužím Bohu. Vzali jsme si do péče děti z ústavu a našla jsem v tom své životní poslání. Ty děti miluji jako by byly moje vlastní a nedovedu si dnes představit, že bychom je neměli. Biologicky nejsou sice naše, ale na duchovní spřízněnost věřím. Takže naše jsou. Přeji ti, abys svou situaci zvládla a našla svou cestu, v které ti bude dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 16:08

@Lucy75 13 let? To si neumím ani představit. A moc vám to všem 4 přeju, že jste se takhle našli. Já si taky říkám, že někde ta dušička, co nás bude chtít, musí být, a že možná už existuje a čeká, kdy tomu dáme zelenou. Jenomže partner nechce, ten by byl asi spíš bez dětí, nechce jít ani do NM, to je spíš můj výmysl.

• Citovat
  • Nahlásit
53877
31.5.21 16:13
@Anonymní píše:
Náš materiál spolu asi taky nekamarádí, nic nevíme…ale jednou se podařilo, tak kdo ví.

Na takové podrobnosti jsem se jí nevyptávala nikdy. Ona se o tom období moc bavit nechce. Taková černá komnata.
Je to prostě nespravedlivé. Někdo děti chce a nemůže. Někdo je hodí do popelnice nebo kde jinde. Ještě můžeš zvolit cestu pěstounství nebo fakt že adopce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 16:25

@Kelsey no, ta nespravedlnost je obrovská, nepochopitelná. Kdykoliv slyším ze někde někdo ubližuje a týrání dítě, je mi naprosto zle z toho, proč ten drobecek nemohl přijít k nám. Ale celej život je nespravedlivej

• Citovat
  • Nahlásit
4943
31.5.21 16:35
@Anonymní píše:
@Lucy75 13 let? To si neumím ani představit. A moc vám to všem 4 přeju, že jste se takhle našli. Já si taky říkám, že někde ta dušička, co nás bude chtít, musí být, a že možná už existuje a čeká, kdy tomu dáme zelenou. Jenomže partner nechce, ten by byl asi spíš bez dětí, nechce jít ani do NM, to je spíš můj výmysl.

Hele, ze sněhuláčků se klidně dítko narodit může, znám jich pár z kryo-transferů i z okolí a dávají i dva ;) takže já bych do toho šla (a taky jsem šla), ale důležitá je i ta psychika mě ta žádost o adopci konečně po letech dostala do pohody..

jinak 13 let snah myslím od prvního samovolného potratu, ale mezitím jsem se i rozvedla a měla jiné partnery a nového manžela, takže čistého faktického snažení to bylo cca 11 let, já byla ve fázi, že mi už bylo jedno se kterým to bude :oops: takže i v mezidobí mezi rozvodem a novou svatbou jsem se nijak nechránila.. bohužel v té době posílali v mém CARu na genetiku až jako poslední štaci :zed: kdyby mě tam poslali o pět let dřív, tak mohlo být vše jinak…IVF je obrovský byznys.

A pokud manžel s adopcí nesouhlasí, tak vám žádné dítě nesvěří. Musí v tom být manželé zcela jednotní (nebo pak se rozvést a žádat sama, ale to je ještě horší šance)

Příspěvek upraven 31.05.21 v 16:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10919
31.5.21 16:36
@Anonymní píše:
Náš materiál spolu asi taky nekamarádí, nic nevíme…ale jednou se podařilo, tak kdo ví.

Pokud máte embrya zamražená vitrifikací, tak by se měla rozmrazit v pořádku. Ale záleží, jestli je máte po 2 v jedné pipetě nebo každé zvlášť? Protože rozmrazují naráz celou pipetu, ale myslím, že jde druhé znovu zamrazit.
Já byla NM a poprvé se povedl hned 1.transfer, ale s čerstvým embryem. Podruhé se podařilo až na 2.transfer a protože byly 2 v jedné pipetě, vložili se obě a byli z toho donošená dvojčátka. Potřetí byl transfer ze zamraženého a povedl se hned 1.transfer. Řekla bych, že KET je stejně nebo jen o maličko méně úspěšný než z čerstvých.
A pokud bude NM zdravá, mladá, je ta úspěšnost velká, někde mezi 70-80%.Většině holek, co dělaly NM, se povedl nejpozdějí 2.,3. transfer.
A jestli se vloží do NM jedno nebo dvě embrya, je čistě na vás. Kliniky to nerady dělají, ale zakázat vám to nemohou, jen musí upozornit na rizika spojená s těhotenstvím s dvojčaty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat