Co byste si v tomto případě vzaly na sebe?

397
26.5.16 07:54

Co byste si v tomto případě vzaly na sebe?

Ahoj, prosím o radu s výběrem oblečení :) Máme s manželem jet na firemní akci firmy, která s jejich firmou obchoduje. Program je následující: odpoledne prohlídka pivovaru a z ní okamžitý přesun na raut (na začátku s nějakým proslovem atd.). Raut je v prostorách pivovaru - patrně repre prostředí - žádná klasická pivnice. Hotel s ubytováním kousek vedle - což neumožní se jít na večer převléct (to mohl vymyslet jen chlap :). Měla jsem v plánu na večer si koupit nějaký elegantní overal - ale to bych byla při prohlídce za blázna. Jít na prohlídku v lodičkách taky není nejlepší nápad. A teď babo raď :) Jak byste si poradily? Děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1
26.5.16 08:01

No

Hlavne silonky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
26.5.16 08:03

@Foltexka Vzala bych si to, co si budeš brát na tu večeři. My jsme měli podobnou akci a všechny jsme tam byli v sukních a lodičkách. Jinak to prostě udělat nešlo. POkud máš ohoz, co by snesl mimo lodiček třeba balerínky, vzala bych lodičky do kabelky (máš-li větší), nebo do tašky, kterou bych pak nechala diskrétně v pivovaru na vrátnici a na prohlídku šla v těch balerínkách a na večeři se pak přezula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
26.5.16 08:07

Zatím právě ještě nic koupené nemám, ale pár overalů jsem zkoušela jsou mi hodně pohodlné, tak jsem chtěla ten. O výměně bot jsem taky uvažovala. Prohlídka je přece jen 100 minut. Otázka, jestli nějaký takový - s dobrou délkou seženu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
26.5.16 08:10

Pátrala bych se potom, jestli je specifikovaný nějaký dress code. Jaká firemní kultura v té dané firmě vládne (je to spíše neformální firma, kde je to vše takové uvolněné, nebo velmi formální)? Já bych šla smart casual, tím nezkazíš nic a bude ti to slušet :-).
Ale většina akcí má doporučený dress code, tak bych se po něm pídila a dle toho se zařídila.
Držím palce ať to dobře dopadne :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
26.5.16 08:13

To je právě to - když jsem tlačila na manžela, aby to zjistil, tak se zeptal a ten co ho zve, tak řekl - normálně :mrgreen: Si z toho vyber. Chtěla jsem něco volného, abych se mohla dobře najíst :oops: :mrgreen: Nic krátkého, nic co bych musela hlídat a být z toho nervozní. Jsem štíhlá (jen se hrozně nafukuju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
26.5.16 08:15

Hehe, my máme dnes něco podobného a nikdo mi nedokázal poradit. Akorát tedy můj chlap dělá v monterkách a pozvala nás firma, která pro kterou jsme smluvní partner. U nás to má být sportovní odpoledne, pak večeře a večerní program, nějaká párty asi..Teď odpoledne, buď černé(pořádné, neprůsvitné, nežmolkové) legíny, dlouhé tričko, svetr, šátek a baleríny. Nebo pláťáky, bílé tričko, šátek a svetr a baleríny. Ty baleríny jsou černé, sportovní, s páskem. A večer asi černé silonky, zase baleríny, sukně a černá košilová halenka..Ale ještě nevím, moc věcí(reprezentativních) nemám a když už, tak hodně společenských), nechce se mi moc investovat, navíc to počasí..Ale je to napytel, už týden přemýšlím, co na sebe.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
26.5.16 08:17

Ja bych sla cestou smart casual (takze klidne nejaky overal) a pohodlne boty do kabelky :)
Ale na pozvance by mel byt napsany dress code.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13808
26.5.16 08:17

Já bych si vzala nějakou halenku a sukni a k tomu podpatky, případně jak tu někdo psal ty baleríny a podpatky si někam uschovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5977
26.5.16 08:19

Šla bych v overalu, ten mi přijde akorát. Třeba k večeři vyčesat na WC drdol, přidat výrazně náušnice, či jinou bižuterii a hned vypadá člověk jinak. Na pivovar baleríny, na večer lodičky. Ty nechat v autě, někde u servírky,…

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3036
26.5.16 08:24

@Foltexka chlap, co na to říct :mrgreen:. Manžel by mi řekl taky „normálně“ :-D. Nemáš ofiku pozvánku? Tam by mohl být dress code napsaný.
Jinak, overal bude podle mě dobrá volba, nebála bych se toho :-).
Pro inspiraci jsem jsem našla článek o smart casual:
http://www.zenysro.cz/…apnout-vedle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
26.5.16 08:41

Super, děkuji za odkaz. Jak já závidím chlapům, vemou košili a kalhoty, boty nemusí měnit… Tak uvidím, snad seženu něco k čemu se hodí obojí typ bot. Kostýmky nosím do zaměstnání, tak jsem chtěla něco jiného než nosím pořád. Děkuji moc za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
260
26.5.16 09:13

Neznáš nějakou manželovu kolegyni? Ta by ti určitě poradila líp než chlapi :-) my jsme nedávno byli na podobné akci, kde to bylo ale jen večer, bez prohlídky a v docela nóbl prostředí. Vzala jsem si šaty (nic přehnaného, koktejky které bych si vzala klidně i na obyc večeři do restaurace) a připadala jsem si skoro nepatřičně, pár ženských bylo ohaklych podobné jako já, ale vetsina byla v tričku a v riflích…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
26.5.16 09:19

Bohužel ne, z manželové firmy jede jen majitel a my, jinak jsou to lidi z celé republiky - kde se znají jen někteří a s jejich manželkami vůbec :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
26.5.16 09:21

A ještě doplním, že by mi bylo milejší být v pozici trochu líp oblečené, než naopak (všichni večerní róby a já něco obyčejného).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama