Co byste uvařili návštěvě z Asie???

1837
16.10.08 15:17

Co byste uvařili návštěvě z Asie???

Ahoj
chtěla bych se zeptat. Mám za sebou návštěvu u paní z Vietnamu, ona nám uvařila tradiční vietnamské jídlo. A já ji teď chci pozvat k nám a absolutně nevím, co uvařit!!! Knedlíky vůbec nechci, jak jsem pozorovala jejich stravu (co doma jedí), tak to by jí asi nechutnalo..... Řízek vynechávám, to je tak nějak univerzálně mezinárodní…
Tak co??
přemýšlela jsem nad ovocnými knedlíky (to je přeci jen něco jiného než knedlo vepře zelo), nebo plněné papriky… Nebo nevím, něco z české kuchyně, ale CO?????

Uvařit umím všechno (kromě šneků :lol: ) tak když mi uděláte nějaké návrhy, moc by mi to pomohlo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10469
16.10.08 15:32

Ahoj,
ovocný knedlíky nejsou vůbec špatný nápad, plněný papriky jsou taky super a k nim třeba těstoviny… ještě mě napadla svíčková, ale ta je asi nejlepší s knedlíkem…leda udělat z těsta malé kuličky jako noky, to by jim taky mohlo chutnat.

A jako moučník bych udělala jablečný štrůdl s ořechama - to je takový podzimní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
16.10.08 15:33

Prave sem chtela navrhnou jahodove knedliky… Mela sem tu kamaradku z Japonska a te moc chutnaly. A pak ji smakoval peceny kralik, uz ani nevim, jestli jsem ho delala s knedlikem a se zelim… myslim, ze jenom s bramborem - a sklidila jsem velky uspech :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.08 16:54

Svíčkovou.

• Nahlásit
  • Citovat
Efa
208
16.10.08 17:14

Nas kamarad Vietnamec miluje pecenou kachnu se zelim a knedlikem :wink: Rika: „Dal bych si klaknu. Takovy to ve vode, ne ryba. Kuze ve vode, vis?“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
16.10.08 19:15

EFa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

moje chudinka vietnamka se taky snaží. Říkala mi, že dá olej na kotel :lol: (= na sporák). hrozně se chce naučit česky a dáváme si hodiny. Ona je taková vzdělaná, tam u nich dělala v úřadu vlády.
Ona mi udělala mňam mňam papů a ještě jsem si odnesla domů!!!

taky jsem přesně uvažovala nad svíčkovou...... Možná ty nočky, jak píšete, by opravdu nebyly špatný nápad.
Jenom vím, že mi říkala, že jí hrozně chutnal bramborový salát - ale ten už jakoby měla… u někoho jiného.
Takže bude mi to šrotit v hlavě:
svíčková versus plněný papriky versus jahodový knedlíky!! :lol:
hehe, asi ji pozvu 3× :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
17.10.08 08:29

A co k té svíčkové udělat místo klasického knedlíku Karlovarský knedlík?
Není tak hutný a hodí se právě k takovým jemným omáčkám jako je svíčková :wink: . Mňam, úplně se mi sbíhají sliny ( chybí mi slintající smailík). Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.10.08 11:34

nojo nojo,
určitě bude lepší vymyslet nějakou alternativu ke klasickému houskáči… (omlouvám se nepřihlášená zlatuška)

teda, ale jak o tom píšem, tak si dam asi bryndák pod bradu :lol: ještě jsem nebyla na obědě uáá a ta svíčková by mi mooooc bodla!!

• Nahlásit
  • Citovat
1652
17.10.08 11:52

a já bych udělala klasiku hospodskej guláš ;-) nabídla knedlík, ale může přikusovat chleba, rohlík…

jj přemýšlím o tom pořád, docela pěkná otázka ze života ;-) ..ale víc než svíčková, knedlo vepřo zelo mě nenapadlo…rajska?? ;-) a nebo jsou výborné kotlety + brambory s tymiánem a to dohromady za syrova zapečené s kys. smetanou…vždy se to povede ;-)

nebo hovězí na kmíně…s rýží, bramborem nebo těstovninama?

kuře na paprice?

ty jo no není to lehké

ale hlavně ať chutná…;-)

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
17.10.08 18:14

Tak mám novinku.
Dneska jsem nějakým způsobem vydolovala z kamarádky, že má ráda knedlíky. Prý je už jednou jedla a moc jí chutnaly, ale udělat si je neumí. (a hotový z obchodu to zase jako taková mňamka není, žejo…)
I omáčku!!
Takže asi prostě budou knedlíčky s nějakou omáčkou.
To by mě jako nenapadlo..... já myslela že jsou dělaný na rýži a ty jejich nudle, a ke knedlíku že by nečichli.

takže díky za vaše tipy, ten knedlík stoprocentně bude a k tomu něco :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
17.10.08 21:24

Asi uz je rozhodnuto :wink: ale moje rada by byla smazeny syr s bramborama, divily byste se co cizincu je z toho paf :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
21.10.08 00:12

Asi jdu s křížkem po funuse, ale já bych t udělala takto:
předkrm- kuřecí salát s broskví
polívka- nudlová, nebo fazolová klasika
hlavní jídlo- hovězí s brusinkovou omáčkou a bramboráčkama
dezert-bramborový placky s povidlama......

:-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama