Co čekat od finančního poradce a jak najít dobrého

SAJ
4447
1.11.10 14:12

Co čekat od finančního poradce a jak najít dobrého

Vrátila jsem se po mateřské do zaměstnání a tak je asi čas řešit nějak naše rodinné finance - myslím, že je nejvyšší čas začít šetřit na stáří, vytvářet nějakou dlouhodobější finanční rezervu a také šetřit na budoucí investice (auto, dům), čeká nás refinacování hypotéky, máme nějaké (minimální) splátky úvěru…

Asi by bylo se poradit s někým, kdo by nám poradil jaké produkty využít, jaké případné pojistky uzavřít a tak, jenže nevím, jak najít spolehlivého finančního poradce a také jaké služby od něho vlastně čekat.

Prosím, poradíte? Jednak co vlastně po něm mohu chtít, kolik mě to bude stát (nebo je to dokonce zdarma?) a také jak dobře najít :). Jsem od Ostravy, takže kdybyste měli tip na někoho šikovného…

Mohu využít služeb dvou poradců a porovnat jejich návrhy? Nebo je to netaktní nebo nevhodné?

Předem díky SAJ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JVP
569
1.11.10 14:38

Ahoj, zkus Partners. Názor dvou poradců :think: (teda ne oba od Partners)- jako netaktní a nevhodné by mi to nepřišlo - jedná se o důležité rozhodnutí obvykle na mnoho let…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
1.11.10 14:44

Určitě mi nepřijde nevhodné ptát se více finančních poradců. Jen si ohlídej, s jakými bankami a fin.institucemi mají smlouvu, aby nebyli málo nezávislí (čím širší spektrum různých institucí nabízejí, tím líp).

Připrav se na to, že budou chtít kontakt na další lidi, kterým budou moct „poradit“. Tohle byl hlavní důvod, proč jsem s nimi nechtěla nic moc řešit. Oni to udělají zadarmo, ale budou chtít další kontakty. Partners jsem nezkoušela, takže neznám. Já jsem se nakonec zúčastnila semináře, trochu do problematiky pronikla a už mi hnedtak někdo něco nevnutí. Navíc v dnešní době je to vůbec problém, protože kdoví, jak se ještě co bude měnit (viz podmínky stavbního spoření).

Ale je fakt, že díky finančním poradcům jsem zrušila absolutně nevýhodné spoření Sluníčko..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
1.11.10 14:49
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
1.11.10 14:58

my měli doma od partners :zed: a pak od brooker consulting :palec: ale asi nezáleží na společnosti ale na tom jaký dorazí poradce…poradenství bylo zdarma…kontakty jako proti služby chtěli,ale nedali jsme a nic se nedělo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
1.11.10 15:03

Ja si pozvala kamaradku, ktera delala prave u AWD. Vzala si ode mne vsechny smlouvy, ktery jsme meli uzavreny, vyptala se, co bychom chteli a jakou mame predstavu kolik by nas to vsechno melo mesicne stat. Pak prisla s vypracovanym navrhem. Vetsinu smluv jsme zrusili a zalozili nove. Samozrejme mame produkty od ruznych financnich spolecnosti.
Musim rict, ze asi 2 mesice, co jsme uzavreli pojisteni domacnosti, prasklo nam akvarko a voda znicila podlahu. Kamaradka byla predtim dost prozirava a prave to akvarko nam tam zahrnula. Musim konstatovat, ze jsme na tom nakonec slusne vydelali. Kdybychom meli tu starou pojistku, nedostaneme vubec nic.
Kazdopadne produkty se meni stale, takze co bylo vyhodne loni uz muze jiny produkt trumfnout.
Poradenstvi je zdarma, ale chteji prave doporuceni na lidi. Po me jich chteli 10. Ja dala jen 2, protoze mi prijde nesmyslny, davat kontakt na nekoho, kdo si to nepreje a nema o to zajem, protoze treba sveho porace uz ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
1.11.10 15:06

ahoj
jeste pred VS jsem chvili delala u Broker Consulting, takze jsem pronikla do taju teto spolecnosti, a vrele muzu doporucit :palec: i kdyz uz zde nedelam, mam jen jednoho financniho poradce od nich. Partners zkusenosti mam, asi 2 poradce ale nlibi se mi a dle me maji malo spolecnosti pod sebou… nemam v nich duveru.

Broker Consulting je zadarmo, kontakty opravdu chteji ale nemusis, ja jsem od nekterych klientu kontakty nedostala :nevim: ale chapu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
1.11.10 15:20

mame jednoho vybornyho, ale zalezi na tom co presne chces… mas velkou skálu moznosti, ale je pár veci na kt. ty lidi furt dostanes.

Maji nejake (ne)vyhodne produkty, které potrebujou prodat a podle toho jak je ten ci onen produkt „vyhodný“
se jim stanový provize…

podle me se ti na zacatku kazdy snazi nacpat to nejhorsi co existuje…pak podle toho jak jsi chytra ustupuje… az ti dá konecnou nabídku tak mu rekni ze más bratra, sestru, tchyni(proste kohokoliv u konkurencni spolecnosti) a zeptej rekni mu at ti da rovnou VIP podminky…

ver mi ze rozdil je opravdu veliky

Jen pro srovnaní na pojistce na auto jsme misto 120 tis rocne vyjednali 47 a dokonce jsme sundali i povinne ruceni (se kt. se udajne hybat neda)

kazdopadne pevné nervy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16247
1.11.10 20:01

Také doporučuji Broker Consulting oproti Partners fakt lepší, píši z vlastní zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
L-enny
1.11.10 20:14

Máme zkušenost s Broker Consulting a už nikdy…nejen, že na nás poradce stále chtěl nové a nové kontakty lidí, což prostě nemáme. Dali jsme dohromady ztěží pět, ale jemu to bylo stále málo.Chtěl jich deset a byl neoblomný až nám to bylo nepříjemný. Vzal si naše pojistky, vše prostudoval, řekl OK, ale nabídl nám další pojistku (pojištění všech členů v rodině za zbytek peněz, který nám na měsíc zůstával cca 600.-…) ale když nám přišlo konečné vyjádření od společnosti, kde psali, že se pojistka zamítá ze zdravotních důvodů měho muže, tak se nám už „milý“ pan poradce neozval. Je to půl roku, pojistka je naštěstí zrušená. Mnohem horší to mají naši příbuzní, kteří k němu přišli jako první, nasliboval hory doly, uzvařel pojistky a když se za pár měsíců dostali do finanční tísně a chtěli od něj radu, jak postupovat a zda mohou nějakou pojistku snížit, byl na ně nevrlý, a odmítal s nima jakýkoli další kontakt. Takže za mě Broker Consulting už nikdy. Akorát nám to přišlo, jako lovci lidí,aby měli poradci co nejvíc klientů a žili z provizí…jinak zájem veškerý žádný…škoda…

• Nahlásit
  • Citovat
23505
1.11.10 20:49

Taky mám horší zkušenost s lidmi od Brokers. Od Finance byla jedna slečna šikovná a dva pánové úplně šílení :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.11.10 22:23

My máme pána z AWD a jsme moc spokojení. Je to zdarma, ale chtěl 15 kontaktů - které jsme mu teda se skřípěním zubů poskytli (ale když ti lidi pak řeknou, že nechtějí, tak jim ani nevolá).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Viviena
2.11.10 12:33

Dobrý den, jestli potřebujete poradit, tak můžete napsat..jsem kousek od Ostravy..K.

• Nahlásit
  • Citovat
Pavel Fara
2.11.10 15:58

Vyberte si podle referencí známých

Nejlepší volbou je zeptat se přátel a známých ve Vašem okolí. U každé firmy se vyskytují poradci z kategorie „mistři svého řemesla“ a poradci z kategorie „nešťastníci“. Pár tipů na přemýšlení najdete také v článku na tomto odkazu: www.ekonzultant.cz

• Nahlásit
  • Citovat
Fill
3.11.10 11:12

Re:L-enny

Tak na takový chování by chtělo někde upozornit, je to chování jedince a né celé společnosti. A myslím že žádná společnost ve svých řadách nechce takové lidi..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama