Co čekat od návštěvy na gyndě - 1 rok snažení

Anonymní
16.9.20 08:13

Co čekat od návštěvy na gyndě -1 rok snažení

Ahoj, chci se zeptat co mám čekat od návštěvy na gynekologii. S manželem se už rok snažíme o mimčo a pořád nic, vitamíny a nějaké doplňky jsem si koupila a užívám je. Manžel byl před časem na spermiogramu a ten má v pořádku. Tak jen nevím co čekat a co mi paní doktorka řekne, děkuju za vaše reakce :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9741
16.9.20 08:33

Normálně tě vyšetří, co ti řekne přece vědět nemůžeme. Problém nikde bý nemusí, možná jsi na to moc upnutá :nevim: Rok snažení ještě není tak dlouhá doba. Taky nám to trvalo dlouho, prostě to bylo v hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
16.9.20 08:33

Podle mých zkušeností nic moc nečekej. Možná ti jeden měsíc koukne zda ovuluješ, ale stejně tě hned pošle do nějakého Caru. Alespoň u nás to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 08:42

S doovlením se připnu.
Mě čeká to samé. Snažení skoro rok a dítě nikde :(

• Citovat
  • Nahlásit
2657
16.9.20 08:51

Vyšetří Tě, udělá ti ultrazvuk - koukne v jaké fázi jsi cyklu (já třeba doporučuji se objednat ideálně na 14. den cyklu, aby byla vidět ideálně ovulace). Podívá se, jak velký máš folikul (jestli vůbec), výška sliznice. Je možné, že si Tě další měsíc pozve na další ultrazvuk, aby se podívali jestli se ti strany střídají :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
16.9.20 08:57

Od běžného gynekologa toho v tomto ohledu moc nečekej. Buď si to nastuduj sama, nebo se vydejte do centra asistované reprodukce.
V zásadě, po spermiogramu, je fajn ti nabrat krev na hormonální profil, podívat se ultrazvukem na vaječníky – ideálně vyloženě udělat folikulometrii, tedy zajdeš tam víckrát v první části cyklu a bude se sledovat, jak a kdy dozrávají vajíčka. Pokud jsi starší nebo by tě stresovalo „kolik máte času“, může být fajn vzít krev i na AMH, ale to stále bohužel neproplácí pojišťovna…
Jinak si dej pozor třeba na „podpoříme to hormony“. Pokud ti předepíše Clostilbegyt apod., je nutné sledovat ultrazvukem reakci. Ne že ti to dá naslepo na doma a „přijďte za čtvrt roku, snad už těhotná“.
Hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17054
16.9.20 09:03

Měla by ti udělat ultrazvuk, aby zjistila ovulaci, vzít krev na vyšetření hormonálního profilu a štítné žlázy. Podle toho se domluvit případně na dalších vyšetřeních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1757
16.9.20 09:05
@Jessica4 píše:
Podle mých zkušeností nic moc nečekej. Možná ti jeden měsíc koukne zda ovuluješ, ale stejně tě hned pošle do nějakého Caru. Alespoň u nás to tak bylo.

U nás taky. Pořád jen protahování a nic z toho.
Poslání do CAR jsem si musela vydupat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 09:24

Holky moc děkuju za rady a informace :) jsem objednána na 19 den cyklu, dřív prý nemají čas.. tak uvidím teda. Dám pak vědět :)

• Citovat
  • Nahlásit
1130
16.9.20 11:57
@Anonymní píše:
Holky moc děkuju za rady a informace :) jsem objednána na 19 den cyklu, dřív prý nemají čas.. tak uvidím teda. Dám pak vědět :)

Tak pokud máš cyklus dlouhý klasických 28 dní, plus minus den dva. Tak je to k ničemu, co se týče sledování ovulace. Pokud jsi jim řekla, proč se chceš objednat na konzultaci, tak to už o něčem svědčí. Vyprdnou se na to. Já bych se klidně objednala do Caru sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 13:42

@Jessica4 říkala… bylo mi řečeno, že se nemám tolik sledovat :roll: ten jeden měsíc navíc už se asi nezblázním.. uvidím teda co mi řekne, cyklus mám 28

• Citovat
  • Nahlásit
14626
16.9.20 13:58
@Anonymní píše:
@Jessica4 říkala… bylo mi řečeno, že se nemám tolik sledovat :roll: ten jeden měsíc navíc už se asi nezblázním.. uvidím teda co mi řekne, cyklus mám 28
:lol: Tak tam ti fakt nepomůžou. Naopak, pokud máš pocit, že to už chceš řešit, tak si sleduj ovulaci. Nastuduj si měření bazální teploty. Kolik vám je?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 20:39

@Litta je mi 24 a 7 let jsem brala antikoncepci

• Citovat
  • Nahlásit
110
16.9.20 23:05

@Litta ahoj pokud nevadi pridam se k vam… My se snazime uz rok ms mam nepravidelnou tak do me nacpala proveru na upravu cyklu 2 mesice jsem ji brala pak sem se na to vyprdla az ted se mi ukazali //carky na ovu testu tak snad se mi to uz srovnalo na tech cca 31 dni.. Jinak mi rekla ze by mi napsala ten clostybetyl ale zadny vysetreni mi delat nechce tak nevim jak dal… Pockam jeste ted dalsi cyklus tento jsme tu ovulku nestihly prubnout a pokud se nezadari tak nevim co dal… :nevim: cpat se mi hormonama moc nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
17.9.20 11:16
@Anonymní píše:
@Jessica4 říkala… bylo mi řečeno, že se nemám tolik sledovat :roll: ten jeden měsíc navíc už se asi nezblázním.. uvidím teda co mi řekne, cyklus mám 28

No, počítej s tím, že nějakou dobu bude trvat než tě objednají. Pak budou déle trvat vyšetření, výsledky, popřípadně laparoskopie… Pak je i ten měsíc dlouhý. Ale záleží na tobě. :)
Jak jsem psala, je to z mé zkušenosti, protože i kdyby ti něco našla např v hormonálním profilu, tak tě na základě toho stejně odešle. Prostě neplodnost oni neřeší :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama