Co čekat od zaměstnavatele po oznámení těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 12.01.17 14:03
Co čekat od zaměstnavatele po oznámení těhotenství?

Holky, které jste už oznámily v zaměstnání že jste těhotné, jak to zvládl zaměstnavatel? u mne to nikdo nečeká a bohužel se bojím že mi budou házet klacky pod nohy stylem snížení mzdy a td. ( šéfová taková je). Jak to u vás v práci berou? Dělám v kanclu, fyzicky nenáročnou práci, v květnu mi končí smlouva a nepočítám s prodloužením ale zase nechci aby po mne všichni šlapali dalších 5 měsíců. Máte některá zkušenost? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 14:06

U nás v pohodě. Rok po svatbě se to už očekávalo. Pak jsem trošku zkomplikovala situaci druhým, ale taky vzato v pohodě. My ale máme super vedení, které ví, že děti se rodit musí.

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 12.01.17 14:10

@Aspera No já to mám horší v tom že je mi 24, o tom že mám delší vztah málo kdo ví v práci :-) takže to pro ně bude trošku šok no.

Ornwen
Závislačka 4534 příspěvků 12.01.17 14:12

@epsice a budeš jim těhotenství hlásit teda proč? Jako já nejsem pro zatajování, ale když není důvod to hlásit z důvodu rizikové práce, tak jim do toho nic neni, ne?

Aspera
Generální žvanilka 20789 příspěvků 1 inzerát 12.01.17 14:13
@Ornwen píše:
@epsice a budeš jim těhotenství hlásit teda proč? Jako já nejsem pro zatajování, ale když není důvod to hlásit z důvodu rizikové práce, tak jim do toho nic neni, ne?

Asi tak, až to bude vidět času dost. :-)

Já musela jít s pravdou ven, protože jsem potřebovala úlevu.

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 12.01.17 14:14

@Ornwen No protože zastávám pozici, která se musí obsadit a není úplně ideální je nechat ve štychu a říct jim to týden před mateřskou :)

selia
Ukecaná baba ;) 2022 příspěvků 8 inzerátů 12.01.17 14:16

@epsice a termín máš až po tom? Když s rodloužením nepočítaáš a ani o něj nestojíš, nic od nich vlastně nepotřebuješ (až pak vyplnění papíru na PPM), tak jim nic neoznamuj, ne? Si všimnou a co je jim po tom.
Já osobně jsem oznovala zaměstnavateli ještě před skončením prvního trimestru obě těhotenství, protože to pro něj bylo z organizačních důvodů výhodné. Alé také mi šéf k návratu do práce (kdy, na jak velký úvazek) řekl, ať si to udělám jak chci.

Jarka K
Závislačka 4006 příspěvků 12.01.17 14:19

U nás to bylo v pohodě… pořešila jsem se šéfovou, koho zaučím na svou pozici a ke konci těhotenství jsem se už spíš flákala a dělala, co bylo potřeba…

píšeš, že s prodloužením nepočítáš, tak proč jim to oznamovat? Nebo to myslíš tak, že s ním nepočítáš, protože jsi těhotná? Jinak by ti to prodloužili?
Jako sami od sebe ti plat snížit nemůžou (pokud nemáš nějakou pohyblivou složku nebo něco mimo pásku).

Já bych to nebrala jako nechání ve štychu. Sami ví, že ti končí smlouva v květnu, takže by se včas sami měli začít zajímat, jestli budeš chtít prodlužovat nebo si mají shánět někoho jiného.

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 12.01.17 14:19
@selia píše:
@epsice a termín máš až po tom? Když s rodloužením nepočítaáš a ani o něj nestojíš, nic od nich vlastně nepotřebuješ (až pak vyplnění papíru na PPM), tak jim nic neoznamuj, ne? Si všimnou a co je jim po tom.
Já osobně jsem oznovala zaměstnavateli ještě před skončením prvního trimestru obě těhotenství, protože to pro něj bylo z organizačních důvodů výhodné. Alé také mi šéf k návratu do práce (kdy, na jak velký úvazek) řekl, ať si to udělám jak chci.

Nepočítám protože jsem těhotná, když bych nebyla tak rozhodně prodlouží. Přijde mi to podpásovka neříct jimto, proto neřeším jestlli říct nebo neříct ale spíš řeším co čekat po tom co to řeknu

epsice
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 12.01.17 14:23

@Jarka K díky :-) nemám, mám platový výměr mimo smlouvu ale na fixní mzdu. Jako já chápu že nemá cenu jim to oznamovat, když budu odcházet, se smlouvou na dobu určitou ani nepočítám že by mi drželi místo a ke všemu se budu stěhovat takže jsem to stejně chtěla v květnu ukončit, ale přijde mi to fér říct to, i když nemám rizikové zaměstnání.

Ornwen
Závislačka 4534 příspěvků 12.01.17 14:42

@epsice aha, tak to jo. I když jestli je potřeba zaučení, měli by i oni řešit dopředu, jestli chceš končit nebo ne, je to i jejich problém. Blbý je, že máš asi hloupou šéfovou, co by ti to mohla dát sežrat. ALe se mzdou ti nic udělat nemůžou, leda s nějakou pohyblivou složkou.
Na druhou stranu do května ještě daleko. Bych počkala. Nechala nějaký čas na rozumné zaučení (to víš sama, jak dlouho to může trvat) a řekla to až pak (v podstatě jen kvůli té šéfové, jinak bych klidně řešila hned=po prvním trimestru)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 12.01.17 14:45
@epsice píše:
@Jarka K díky :-) nemám, mám platový výměr mimo smlouvu ale na fixní mzdu. Jako já chápu že nemá cenu jim to oznamovat, když budu odcházet, se smlouvou na dobu určitou ani nepočítám že by mi drželi místo a ke všemu se budu stěhovat takže jsem to stejně chtěla v květnu ukončit, ale přijde mi to fér říct to, i když nemám rizikové zaměstnání.

Plat Ti jen tak bezdůvodně nemůžou snížit ani když máš mzdový výměr. Ty tam s nimi máš nějaké špatné vztahy? Protože jinak nevím, proč by Ti měli házet klacky pod nohy, když jim to včas a férově řekneš a oni stihnou najít náhradu, kterou můžeš i zaučit :nevim:

terinka4444
Hvězda diskuse 67881 příspěvků 12.01.17 14:47
@epsice píše:

tak jim neříkej o těhotenství, řekni jim, že se budeš stěhovat, aby s tebou po skončení smlouvy už nepočítali, že odkládáš stěhování, abys mohla u nich pracovat, ale smlouvu už neprodloužíš.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 12.01.17 14:47

Já v práci těhotenství oznamovala až ve 20tt po druhém screeningu, ale já věděla, že šéf stejně nikoho hledat na mou pozici, dokud tam budu, na zaučení hledat nebude. On další zaměstnanec je totiž moc drahý. Já jsem taky nastupovala potom co moje předchůdkyně byla asi 3 měsíce pryč a žádné zaučení se nekonalo.
Pokud máte strach, že s vámi budou jednat nepříjemně tak bych počkala co nejdéle.

Ginuš
Hvězda diskuse 37940 příspěvků 12.01.17 14:51

@epsice tak v květnu ti končí smlouva - počkala bych

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >