Co čekat v pedagogicko-psychologické poradně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Taciras
Extra třída :D 11276 příspěvků 15.12.16 18:01
Co čekat v pedagogicko-psychologické poradně?

Ahoj, máme problém ve školce se synkem (4,5). Chodí od tří let, loni vše na jedničku bez problému, chodil protože chtěl, jen na dopoledne. Od letoška jsem v práci a musí být na spinkání. Ze začátku roku pohoda, ale pak najednou začaly problémy při vyzvedávání, nechce odejít, prostě nespolupracuje, musíme ho ze třídy vynést. Neobléká se, je jak hadrovej panák. Ze schodů to bere po kolenou a podobné blbinky. Po dobrém se ukecat nedá, zkoušíme různé motivace, jako třeba, že jdeme na pizzu, kterou miluje. Po zlém - začnu odcházet a buď si tu zůstaň, nebo si třeba pojď v bačkorách - to zabere, oblečený je tak rychle, až mě to překvapuje, jenže pak celou cestu sice jde, ale ječí, takže tohle jsme si vyzkoušeli, ale praktikovat to nehodlám, i když to „nějak“ funguje. Nicméně, situace se zhoršuje. Synek na poslední besídce jen stál s rukama založenýma na prsou a nakrčeným nosem, uprostřed dění a nepředvedl nic. Na minulé besídce krčil sice nos, ale dělal víceméně to, co ostatní a na loňské besídce to ještě bylo parádně spolupracující dítě.
Mimochodem, ale doma před besídkou všechny ty nacvičené básničky říkal, vím, že je umí, těšil se.

Bez naší přítomnosti je jeho chování prý dle aktuální nálady, někdy spolupracuje, někdy předvádí přesně to, co vídáme s mužem my. V průběhu času se to zhoršuje, jak dle mého pozorování, tak i dle učitelek. Paní učitelky nám doporučily psycholožku, co se školkou spolupracuje (PPP) a jejich teorie, co je špatně, je prý můj návrat do práce. Nejsem si tímto vysvětlením jistá, je zde i faktor, že jedna z učitelek je od září nová, o druhé syn občas mluví, zařadil jí párkrát do výčtu lidí, které má rád. O té, co má teprv letos neříkal nic, ani kladného, ale ani záporného, i když jsem se ptala. Odpověď: „nevím“.

Jinak syn je velice chytrý, sčítá a odčítá z hlavy ani ne na prstech v pohodě do 30, když třeba zrovna cestou ze školky vyřvává, tak se dá utáhnout na to, že dávám příklady a pak je v pohodě, senzačně se orientuje v čase, ví, kolikátého je, jaký měsíc, jaký rok, kolik je hodin, kdy je čas na co, kolik je komu let, přečte všechna písmena, ale ta teda ještě nepojí do slov, pozadu jsme s malováním, spíše asi nechce, než, že by neuměl, ale načmárá jen pár čar. Na druhou stranu všechna písmena a číslice kostrbatě, ale čitelně napíše. Má rád počítač, zvládne na něm uživatelsky v pohodě fungovat, že neumí číst ho nijak neobtěžuje, prostě si pamatuje, co je kde napsané, když mu to jednou řeknu, ví, že to tam je.

Syn má mladší sestřičku, šla do jeslí v necelých dvou letech, ptali se nás, kam prý chodila na adaptaci, protože to zvládla naprosto ukázkově. Vyloženě se do jeslí těší, ráno nás popohání, abychom už šli, sama se převléká, všechny věci připraví, ošetřovatelce v jeslích div neskočí kolem krku, naopak to samé při vyzvedávání. Čekala jsem problémy od ní, od synka mě dost překvapily. Do té poradny půjdem, cítím sama, že je to potřeba, ale zde bych ráda zjistila, co očekávat (případně pokud máte někdo zkušenost přímo z Prahy 8 a jste ochotni se podělit o ni přes SZ, budu ráda).

Reakce:
cverunka
Závislačka 2768 příspěvků 15.12.16 18:11

U nás minulý rok probíhalo něco podobné. A víš co? Dcera byla prostě jen hladová a nevyspalá, protože ve školce nejedla a nedařilo se jí usnout, cesta domů vypadala přesně jako popisuješ a doma následovalo hodinové válení na chodbě…
Spinká ve školce, usne? Jak jí? U nás se spaní nakonec povedlo a s jídlem furt špatné, takže ráno pořádně nasnídat a jdu pro ní rovnou s nějakou sváčou. Funguje to dokonale a je zas v pohodě.

Taciras
Extra třída :D 11276 příspěvků 15.12.16 18:54
@cverunka píše:
U nás minulý rok probíhalo něco podobné. A víš co? Dcera byla prostě jen hladová a nevyspalá, protože ve školce nejedla a nedařilo se jí usnout, cesta domů vypadala přesně jako popisuješ a doma následovalo hodinové válení na chodbě…
Spinká ve školce, usne? Jak jí? U nás se spaní nakonec povedlo a s jídlem furt špatné, takže ráno pořádně nasnídat a jdu pro ní rovnou s nějakou sváčou. Funguje to dokonale a je zas v pohodě.

Skoro nejí (je vybíravý), ale to ani doma. Je fakt, že doma nemá takový výdej energie, ve školce lítá. Hlad mívá, proto mu něco vždycky nosím (koláč, nebo kolikrát i kousek pizzy), když se vyhrabeme ven, tak si třeba dá, ale nalákat se na to nenechá. Se spaním většinou spíš nespí, jednou mi teda tvrdil, že spal a učitelky, že nespal, to jsem se vyloženě ptala, protože to byl takový světlý den, že jsem měla pohodové a spolupracující dítě, tak nevím.

Tamtama
Extra třída :D 11958 příspěvků 15.12.16 19:49

Můj teda ve školce spí i jí, ale odchody máme stejné, a to kamkoliv.. výprava ven je vždycky minimálně na hodinu, s tím rozdílem, že když odcházím sama, tak mi ještě doběhne dát pusu a zamávat.. nedávno jsem byla na koberečku, protože škrtil spolužačku, teď mi zase paní učitelka řekla, že když jdou ven, tak ho někdy (dle jeho nálady) musí oblékat silou, jinak by nikam nevyšli.. do poradny nás s tím ale nikdo neposílá.. :nevim:

Vermilion
Kecalka 313 příspěvků 15.12.16 20:17

Asi nejdriv vyzpovida vas rodice, jaci jste, jak zijete, jak pristupujete k vychove… pak si vas pozve i s ditetem, necha ho si volne hrat a nenasilne s nim bude konverzovat a bude se snazit odpozorovat, jak si hraje, jak se chova, jak reaguje a interaktuje s vama, s okolim… a pak vas kdyz tak pozve na specificke testy, kde bude muset vas maly firmiu hry plnit ukoly a psycholog to pak oboduje, vyhodnoti a pak vam da nejake ciselne vysledky - treba IQ 120 bodu atd. a svou diagnozu ohledne vaseho pristupu k vasemu malemu, treba ze jste moc prisni, nebo naopak moc povolni… zalezi, jakym teoriim veri a jak davno studoval, zda ma cit na deti a na lidi… nekdy muzou byt paychologove vic na skodu.
A co Nevychova, to znate? Me se od nich vsechno osvedcilo.

Adrasteia
Závislačka 2947 příspěvků 15.12.16 20:26

@Taciras Můj synek je o rok mladší, chodí tento rok do školky poprvé. Vyzvedávám ho po obědě a scénář je podobný. Jde do šatny v pohodě, ale kouká, kde co lítá, nechce se oblékat, jít, je mrzutý. Zjistila jsem, že je to tím, že je hrozně unavený, neusne ale ani doma. Nevím, v kolik vstáváte, ale může to být i únavou. Jinak mi to tedy nepřipadá jako problém pro PPP. 8o Třeba ta besídka - na tom mi nepřidá nic nenormálního, děti nejsu cvičené opičky, aby předváděly básničky zrovna ve chvíli, kdy se to po nich chce. Ve školce jsou ještě malé a řídí se momentální chutí a náladou, myslím, že se mu v tu chvíli prostě jen nechtělo, to je celé, neviděla bych nějaký problém za tím, že nechtěl říkat básničku a krčil nos. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >