Reklama

Co chystáte za dobroty na vánoční svátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

masima
Kecalka 312 příspěvků 12.12.17 18:31
Co chystáte za dobroty na vánoční svátky

Letos jsem hrozně aktivní a ráda bych se dozvěděla nějaké tipy na to, co chystáte za dobroty na vánoční svátky. Nemyslím tím cukroví a štědrovečerní večeři.
Já letos budu dělat následující:

• likér (letos z ledových kaštanů podle zdejších receptů)
  • domácí šunka
  • naložím utopence
  • vařený bůček (uvařit, obalit česnekem, posolit a opaprikovat, nechat uležet 1 den v alobalu, pak krájet na plátky na chleba, chlapi to milují)
  • mám ráda piňa coládu, tak budu míchat v shakeru
  • horká čokoláda ke snídani s vánočkou na Štědrý den
  • budu mít pravou svíčkovou na tatarák

Samozřejmě to není myšleno vše na Štědrý den, ale tak v průběhu vánočních svátků až do Nového roku. Na Štědrý den dělám k obědu kubu, ale tak to není nic zvláštního.
Ráda se nechám ještě od vás na něco inspirovat, mám nějak moc energie. :mrgreen: Díky a přeji všem krásné, klidné, rodinné vánoční svátky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kelsey
Hvězda diskuse 44454 příspěvků 12.12.17 18:57

Bude cukrovi, chlebicky, jednohubky prubezne, br. salat, kurizky, kapr.
Ovoce, zelenina, oriskovy salat (mix orechu, seminek, cokolada, gumove bonbony), listove tycinky, zmrzlina. Klobasy domaci delane (od zmamych), korbaciky a syry, muz chce tatarak na Silvestra. Delavame pecene maso, zeli, knedlu.
Si myslim az, az a bohate staci.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 12.12.17 19:06

My delame domaci vajecnak (kamoska baylies, taky mnamka), pak delame ovocnou bowli, tu milujeme :) delame nealko verzi s dzusem a kazdej si pak doda, na co ma chut…bud nealko nebo s vodkou/sanem a to je mnamka, na to se kazdej rok tesim moc :srdce: je to takovy odlehceni od smazenyho a sladkyho :palec: a jinak klasika, k obedu mame bud couracku a nebo vinnou klobasku s kasi ;) vecer klasiku ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 12.12.17 19:07

Jo a vanocka a kakao na snidani je taky klasika :srdce: a pekne cucet na pohadky u toho :jazyk:

masima
Kecalka 312 příspěvků 12.12.17 19:13
@Kukacka123 píše:
Mdelame ovocnou bowli

Na to jsem úplně zapomněla, to jsem také dřív dělala.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 12.12.17 19:15

@masima na tu se vzdycky tesim, jak jsem splacana vsim moznym :mrgreen: tak si vecer u pohadek dame tu bowli a vlastne ji delame na Stedrej den rano a pojidame/popijime celej den (delame toho hodne) :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 12.12.17 19:17

Chlebíčky, Vali jsme slíbila ovocné košíčky :lol: a tiramisu, to zmizí okamžitě :mrgreen: a na štědrý den k obědu slepičí polévku a letos manžel sám navrhnul at se vyprdneme na br salát, stejně ho jí jen on takže super a pro děti udělám jako vždy br kaši a nám k řízkům štouchané brambory :palec: a po x letech možná zase vaječnák :think:, uvidíme dle času :mrgreen:

masima
Kecalka 312 příspěvků 12.12.17 19:20

@Kukacka123 Chtěla jsem vlastně ještě dělat vánoční teplý punč, ale možná to na tu bowli přehodnotím.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 12.12.17 19:36

@masima za me jednoznacne bowle, ale chapu, kazdy ma jine chute :palec: :lol:

klinerovi
Kecalka 243 příspěvků 12.12.17 19:42

Jak přesně děláte tu ovocnou bowli (jake ovoce apod prosím?)

Já miluji Baileys a mám super jednoduchý recept bez pudinků apod. Dvě flašky už šou v lednici :lol:. Jinak každoročně v Brně na trzích kupujeme v takovém francouzském stánku klobásy z Francie mají s oriskama, kozím sýrem, boruvkama (úžasná), divočina a šou luxusní a těším se na ně celý rok… Plus nějaké sýry na ďobani. Letos poprvé štola (zatím je jak šutr :-D) vánočka ale tu dělám v průběhu Vánoc jiný den, je to na moc dlouho. Dalo by se k těm dobrutkam upéct své housky, chleba nebo něco takového :-). Jinak my máme letos naložené třešně v rumu. Svařák. Nějak myslím, že toho víc není :-)

Jinak ty tipy jsou super, mám dojem, že toho máte namyšleno až až :-D třeba naloženy sýry, ale to si nechávám na jiné lehčí období v roce, o vánocích je toho dost.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 12.12.17 19:48

@klinerovi my do bowle davame cerstve kiwi, ananas, pomeranc, mandarinky, ale ja radsi mandarinky plechovkove, protoze jsou bez slupky :mrgreen: a potom z konzervy broskev, jahody, i to se da dat cerstvy, ale blbe se to shani :mrgreen: a urcite by slo pomelo, to jsme nedavali zatim, ale mame ho radi vsichni ;) a pak davame pomerancovou stavu nebo dzus ;) a alko dle chuti…a nechutna nam v tom jablko, to nikdo nechce :mrgreen: a banan se rozplizne ;) :nevim: ale kazdy dle chuti ;)

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 12.12.17 19:49
@masima píše:
Letos jsem hrozně aktivní a ráda bych se dozvěděla nějaké tipy na to, co chystáte za dobroty na vánoční svátky. Nemyslím tím cukroví a štědrovečerní večeři.
Já letos budu dělat následující:
  • likér (letos z ledových kaštanů podle zdejších receptů)
  • domácí šunka
  • naložím utopence
  • vařený bůček (uvařit, obalit česnekem, posolit a opaprikovat, nechat uležet 1 den v alobalu, pak krájet na plátky na chleba, chlapi to milují)
  • mám ráda piňa coládu, tak budu míchat v shakeru
  • horká čokoláda ke snídani s vánočkou na Štědrý den
  • budu mít pravou svíčkovou na tatarák

Samozřejmě to není myšleno vše na Štědrý den, ale tak v průběhu vánočních svátků až do Nového roku. Na Štědrý den dělám k obědu kubu, ale tak to není nic zvláštního.
Ráda se nechám ještě od vás na něco inspirovat, mám nějak moc energie. :mrgreen: Díky a přeji všem krásné, klidné, rodinné vánoční svátky.

Vánočka, cukroví, možná štola, br. salát, řízek, ryba, polévka. To jest na štědrý den, 1.a2.svátek. Na Silvestra chlebíčky a jednohubky na večer. Alkohol nepijeme. To co popisuješ by nám přidalo deset kilo na váze, nemluvě o žaludeční nevolnosti a to že bychom to nezkonzumovaly :lol: My nejsme zvyklý :P

NikysekR
Extra třída :D 10300 příspěvků 3 inzeráty 12.12.17 20:06

Tak my budeme mít domácí uzené, každý rok udíme u kamarádů. To bude už 23.12. Možná upeču Vánočku. Pár dní před Vánoci budu dělat vaječný likér jako každý rok. A mezi svátky určitě ještě udělám punč ;)
Jinak klasika obložené chlebíčky a na Silvestra děláme kromě klasických chlebíčků ještě další s česnekovou pomazánkou, na to mandarinku. Možná i s vajíčkovou pomazánkou, ještě uvidím. A chuťovky samozřejmě ;) Jinak celé svátky zobeme cukroví, které je pořád na stole. Štědrý den, to máme klasiku, kapra, kuřecí řízky a salát, rybí polévku nevařím, protože ji u nás nikdo nejí. 25.12. máme na oběd opět salát a řízky, 26.12. většinou peču kachnu, k tomu zelí a knedlík.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 12.12.17 20:59

Ty jo, tak už chápu, proč se pak řeší kila dolu po svátcích :mrgreen: Já si připadám jako nenažranec, když si dam par kousku cukroví a salát s majonézou… :think:

NikysekR
Extra třída :D 10300 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 08:52

@MadGirlNancy :mrgreen: U nás já osobně toho taky moc nesním. Na cukroví moc nejsem, dám si sem tam jeden kousek ke kafi nebo k čaji. Radši ho peču než jím :). Ale kapra se salátem si teda dám ráda a hodně :mrgreen: A neodolám chlebíčkům. Ale že bych jich snědla třeba pět najednou, to ne. Dám si jeden a stačí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >