Co dál? a zase ty problémy s alkoholem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:31
Co dál? a zase ty problémy s alkoholem

Ahoj holky, už jsem docela zoufalá a, upřímně, nevím co dál. Nemám si s kým o tom promluvit, jelikož jsme odjakživa dost samotář a těch pár přátel co mám úplně nechci, aby vědeli, co se u nás zase děje. Parkrát jsem to řešila se svojí nejlepší kamrádkou, ale už si prostě připadám jako blázen. Jsem v 7. měsíc těhotenství a s manželem máme už dost dlouho krizi. Skoro spolu nespíme, radši sedí u počítače, čumí do mobilu nebo tvrdí, že je hrozně unavenej, takže pokud máme sex 1× týdně, tak je to malý zázrak. Mám pocit, že se mu hnusím, což mému sebevědomí nijak nepřidává. Měla jsem hodně složité dětství, které si sebou, i přes terapie, táhnu jako hodně těžký kufr.
Další věc, která mi hodně vadí je, že manžel pije. Je to problém, který už řešíme několik let (jsme spolu 6 let). Vždycky slíbi, že nebude pít, vydrží mu to tak měsíc, maximálně 3 a pak znovu začne gradující situace, kdy to jeho pití skončí nějakým šíleným prů*erem. Není takový ten klasický alkoholik, nepije denně. Vždycky to začne poměrně nenápadně, jedno pivo s kámošema, špatná nálada, sebelítost, a pak se ty intervaly a množství zkracují a vyhrotí se to do situace, kdy přijde domů několikrát za sebou totálně na maděru a je na mě neskutečně hnusnej - nadává mi, vyčítá mi, že málo vydělávám, že nemám žádné přátele atd…pak vždycky zpytuje svědomí a přestane úplně pít, což mu i chvíli vydrží do momentu, než do té spirály zase spadne.
Ve chvíli, kdy nepil delší dobu a vše bylo super, jsme si řekli, že bychom mohli už mít miminko. Ano, já vím, jsem hloupá, že jsem mu zas dala šanci a věřila, že se to už tentokrát nebude opakovat… Jenže během mého těhotenství je to zase zpátky a já už jsem úplně zoufalá. Teď vydržel nepít 2 měsíce a zase bylo všechno krásný, do doby, než se zase začal utápět v jeho náladách a v pondělí se z pracovní schůzky vrátil totálně na maděru (opil se už v pátek před tím) a zas na mě začal slovně útočit. Takže teď to u nás doma vypadá tak, že jsem se už nějak psychicky zasekla a nemluvím s ním. Prostě se na něj nedokážu ani podívat. Je mi zle z něho, ze mě samotný a je mi hrozně líto, že tyhle stavy prožívá i ten tvoreček v mém břiše. Mám ho dokopat k nějaký terapii? Mám se sbalit a odejít (bohužel nemám kam, takže v tom je to o to složitější…)?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 6843 příspěvků 33 inzerátů 29.03.19 12:37

Proč některé zeny nepřemýšlí dopředu ..máš dítě s alkoholikem, evidentne je to co vás rozděluje a plánuješ s ním dítě, které už je na cestě… Nestěžuj si, už jsi mohla mít lepší život s jiným …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:37
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už jsem docela zoufalá a, upřímně, nevím co dál. Nemám si s kým o tom promluvit, jelikož jsme odjakživa dost samotář a těch pár přátel co mám úplně nechci, aby vědeli, co se u nás zase děje. Parkrát jsem to řešila se svojí nejlepší kamrádkou, ale už si prostě připadám jako blázen. Jsem v 7. měsíc těhotenství a s manželem máme už dost dlouho krizi. Skoro spolu nespíme, radši sedí u počítače, čumí do mobilu nebo tvrdí, že je hrozně unavenej, takže pokud máme sex 1× týdně, tak je to malý zázrak. Mám pocit, že se mu hnusím, což mému sebevědomí nijak nepřidává. Měla jsem hodně složité dětství, které si sebou, i přes terapie, táhnu jako hodně těžký kufr.
Další věc, která mi hodně vadí je, že manžel pije. Je to problém, který už řešíme několik let (jsme spolu 6 let). Vždycky slíbi, že nebude pít, vydrží mu to tak měsíc, maximálně 3 a pak znovu začne gradující situace, kdy to jeho pití skončí nějakým šíleným prů*erem. Není takový ten klasický alkoholik, nepije denně. Vždycky to začne poměrně nenápadně, jedno pivo s kámošema, špatná nálada, sebelítost, a pak se ty intervaly a množství zkracují a vyhrotí se to do situace, kdy přijde domů několikrát za sebou totálně na maděru a je na mě neskutečně hnusnej - nadává mi, vyčítá mi, že málo vydělávám, že nemám žádné přátele atd…pak vždycky zpytuje svědomí a přestane úplně pít, což mu i chvíli vydrží do momentu, než do té spirály zase spadne.
Ve chvíli, kdy nepil delší dobu a vše bylo super, jsme si řekli, že bychom mohli už mít miminko. Ano, já vím, jsem hloupá, že jsem mu zas dala šanci a věřila, že se to už tentokrát nebude opakovat… Jenže během mého těhotenství je to zase zpátky a já už jsem úplně zoufalá. Teď vydržel nepít 2 měsíce a zase bylo všechno krásný, do doby, než se zase začal utápět v jeho náladách a v pondělí se z pracovní schůzky vrátil totálně na maděru (opil se už v pátek před tím) a zas na mě začal slovně útočit. Takže teď to u nás doma vypadá tak, že jsem se už nějak psychicky zasekla a nemluvím s ním. Prostě se na něj nedokážu ani podívat. Je mi zle z něho, ze mě samotný a je mi hrozně líto, že tyhle stavy prožívá i ten tvoreček v mém břiše. Mám ho dokopat k nějaký terapii? Mám se sbalit a odejít (bohužel nemám kam, takže v tom je to o to složitější…)?

Holka :hug: no už jsi v tom, nemá cenu řešit, co bylo a žes mu dala šanci a blablabla… :hug: a sama víš, že to lepší nebude, jen horší… tak co ti máme radit… Být tebou, zdrhnu a ani ho nenapíšu do rodnýho listu… budeš mít na krku problémy s alkoholikem dalších 18 let minimálně…

Milacek2016
Stálice 87 příspěvků 1 inzerát 29.03.19 12:38

Ahoj sbal si veci a jdi a dite vam to jeste zhorsi najdes si jineho uvidis je spousta moznosti kam jit ke kamaradce na ubytovnu k rodicum k babickam nebo pro matky s detmi urcite ti tam bude lepe.nekam to nevede neni spokojeny asi s jeho zivotem tak to zabiji chlastem.nebud hloupa a jdi.kdyz tak sz napis znam neco podobneho

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:41
@pannda píše:
Proč některé zeny nepřemýšlí dopředu ..máš dítě s alkoholikem, evidentne je to co vás rozděluje a plánuješ s ním dítě, které už je na cestě… Nestěžuj si, už jsi mohla mít lepší život s jiným …

To je moc hezký, co píšeš… a taky by bylo moc hezký, kdyby se tím všechny řídily… :mrgreen: včetně mě… :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:44
@pannda píše:
Proč některé zeny nepřemýšlí dopředu ..máš dítě s alkoholikem, evidentne je to co vás rozděluje a plánuješ s ním dítě, které už je na cestě… Nestěžuj si, už jsi mohla mít lepší život s jiným …

Tyhle rady jsou parádní, opravdu, a hrozně pomůžou. Předpokládám, že člověk jako ty asi nikdy nezažil takovouhle situaci nebo jaký to je někoho milovat.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 29.03.19 12:44
@Anonymní píše:
Holka :hug: no už jsi v tom, nemá cenu řešit, co bylo a žes mu dala šanci a blablabla… :hug: a sama víš, že to lepší nebude, jen horší… tak co ti máme radit… Být tebou, zdrhnu a ani ho nenapíšu do rodnýho listu… budeš mít na krku problémy s alkoholikem dalších 18 let minimálně…

Je to její manžel, jak by ho mohla nenapsat do rodného listu???? :nevim: :nevim: :nevim:

To je zase rada nad zlato.

Zakl.: zkusila bych si s ním v rozumné sebezpytovací chvilce promluvit, nabídnout mu řešení v podobě nějaké terapie, vypadá to na deprese, které utápí v alkoholu. A uvidíš. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:48
@Janina81 píše:
Je to její manžel, jak by ho mohla nenapsat do rodného listu???? :nevim: :nevim: :nevim:

Zakl.: zkusila bych si s ním v rozumné sebezpytovací chvilce promluvit, nabídnout mu řešení v podobě nějaké terapie, vypadá to na deprese, které utápí v alkoholu. A uvidíš. :think:

Blbě jsem četla, sorry jako :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:48
@Janina81 píše:

Zakl.: zkusila bych si s ním v rozumné sebezpytovací chvilce promluvit, nabídnout mu řešení v podobě nějaké terapie, vypadá to na deprese, které utápí v alkoholu. A uvidíš. :think:

Děkuji, také si myslím, že deprese jsou ten hlavní spouštěč a myslim, že terapie asi bude jediné řešení. I přes to všechno ho v tom nechci nechat a chci mu nějak pomoc…přeci jen, nejsme spolu měsíc a zažili jsme spolu i krásný momenty

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 29.03.19 12:49
@Anonymní píše:
Děkuji, také si myslím, že deprese jsou ten hlavní spouštěč a myslim, že terapie asi bude jediné řešení. I přes to všechno ho v tom nechci nechat a chci mu nějak pomoc…přeci jen, nejsme spolu měsíc a zažili jsme spolu i krásný momenty

hlavně si nenamlouvej alespoň ty, že to není alkoholik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:52
@Anonymní píše:

No tohle jsem si říkala dlouho… bylo i sezení u psychologa, poradna… chodil tam, aby měl ode mě klid… chudáček byl frustrovanej z práce, kde si ale problémy nadělal sám, jak jsem později zjistila… protože skrz chlast měl resty… pak ho vyrazili a poprvý jsem dostala nakládačku… dál pokračovat nemusím…

IssaNei
Povídálka 41 příspěvků 29.03.19 12:52

.

Příspěvek upraven 29.03.19 v 12:53

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 12:53
@Šáruší píše:
hlavně si nenamlouvej alespoň ty, že to není alkoholik.

to já si bohužel uvědomuji až moc dobře, že to je alkoholik…ale pokud to má příčinu v depresích, je i možnost, jak mu úspěšněji pomoci

lucyne
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 29.03.19 13:01

úplně obdivuji ty chytré a uzasne názory žen co všechno vi a znají a jak by s podobným chlapem zatocily :) :roll:
Já Te chápu a vím , ze tohle je těžké. Mas výhodu! A to, ze pokud sama píšeš, ze by to chtělo terapii, tak zřejmě chlap by to ustal… jít tam. Většina to neuzná a nevidí a řeknou jak to zvládnou sami. Takže chyt tuhle možnost a zkuste to!!!! A určitě bude pak dobre! :kytka: Není to situace u Vás co se opakuje každý týden , takže to ještě není úplně tak strašný ( v uvozovkách :) ) Takže neboj a klid a zkuste to!

Martha03
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 29.03.19 13:03

Navrhni mu terapii pod pohruzkou odchodu. Jako manželka muže, jehož otec je těžký alkoholik bych ti řekla, že pokud neudělá něco pro to, aby změnil svůj život a přístup nemá smysl s ním dále setrvavat. Ne kvůli tobě, kvůli němu, ale kvůli tomu dítěti. I když bude nejprve malinké, vibrace vnímá a pokud to u vás bude takové jak popisuješ bude tím trpět i jako prcek, protože tím budeš trpět ty. Můj manžel by byl všema deseti pro to, aby nemusel chránit svou matku před otcem jenž ji s nožem ohrožoval a to není ani špička ledovce co si zažil. To nechceš zažít, ani to jistě nechceš pro své dítě. Mého muže to poznamenalo hodně, nakonec jsme to společně zvládli a nemuseli vyhledat odbornou pomoc, dodnes má ale noční můry, že se s ním pere nebo ho honí se zbraní a to už doma není přes 10 let…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama