Co dal, kdyz nedokoncil SS v 17 letech?

2753
4.6.10 09:15

Co dal, kdyz nedokoncil SS v 17 letech?

Holky, prosim o pomoc ty, ktere s tim mate zkusenosti. Syn, momentalne 17 let, odesel ze skoly, vykaslal se na to. Kam by se to melo hlasit? Na pracak urcite, to je jasny, ale mam to hlasit i na socialku na nejaky odbor pece o dite?? nevite, jak se postupuje? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
4.6.10 09:51

Pokud beres pridavky tak urco hlasit na socialku.jinak by mel dostat nejake potvrzeni ze skoly ze se uz nenavstevuje studiu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20109
4.6.10 10:49

A jejda, držím pěsti aby si to ještě rozmyslel, brácha udělal to samé, naštěstí na vzdělání úplně nezanevřel a teď v 19 leteh chodí zas do prvkáku na střední :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15373
4.6.10 12:14

brácha se ve 4.! ročníku na stavebce na školu vykašlal. Absolutní nezájem. Tehdy měl čerstvě řidičák sk. B. Šel pracovat do skladu, jehož majitel vlastnil i opravnu aut a autodopravu. Po nějakém čase se domluvil se zaměstnavatelem, že si udělá řidičák C + E, profesní řidičák + psychotesty a vše, co je potřeba - zaměstnavatel mu to zaplatí a on se naoplátku upíše na 2 roky, aby se zaměstnavateli vložené peníze vrátili. Tak si jezdil po světě, vydělával krásné peníze a najednou se po těch dvou letech sekl, že by si rád přeci jen nějakou školu udělal. Našel si obor obkladače, udělal nějaké vyrovnávací zkoušky a nastoupil do 3. ročníku denního studia na učňák. Nikdo nevěřil, že tam vydrží, když nebude mít přísun peněz (bydlí tedy u rodičů, kteří ho živí stejně, jako když chodil na školu - prostě student). No, v tomto a příštím týdnu dělá zkoušky, už napsal písemku, udělal část praxe a zatím na výbornou. Potom chce dálkově dělat nějakou nástavbu a přitom už pracovat. Je mu 23 let.

No, to je hrozný román, ale chtěla jsem prostě napsat, že pokud má aspoň nějakou vyřídilku, tak se snad v životě neztratí, ač je to velká škoda, že na to prdí, tak se k tomu možná znova vrátí (ale nespoléhala bych na to). Pro příklad - přítel automechanik (vystudovaný) a bere plat cca 15tis., druhý bratr (má jen základku, na učňáku nevydržel ani půl roku) a bere 18tis., bratr o kterém jsem psala bral 30 - 35tis. No, tak si vyber, jestli je to vzdělání fakt důležité, když ten se školou bere nejmíň :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
4.6.10 13:13

tak mne by az tak neslo o to, ze by se ztratil, to jako mladoch si praci nejakou vzdycky najde, spis momentalne o nejaky ty povinny otazky jako nahlasit to na socialce a pak asi na pracak kvuli placeni socialni a zdravotniho a tak…
taky mam spoustu znamych, tkeri se na skolu vybodli a vetsina se ji pak snazila pri praci nejak dodelavat. na to samozrejme todle 17lety decko neslysi, to vidi svet cernobile a zavidi tem, co uz muzou makat a mit penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15373
4.6.10 21:14

Tak hlásit jak už psali - na pracák, na sociálce nahlásit, že školu ukončil (musela by jsi pak zpětně vracet přídavky) a na zdravotní pojišťovnu donést potvrzení z pracáku. To by mělo být snad vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
5.6.10 20:01

Čmeldo, zkus si ještě na té škole zjistit, po jakou dobu mu ty dokončené ročníky uznají, kdyby chtěl znova začít chodit do školy. Po určité době prostě musí začít od nuly.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
5.6.10 20:14
Jura007 píše: Čmeldo, zkus si ještě na té škole zjistit, po jakou dobu mu ty dokončené ročníky uznají, kdyby chtěl znova začít chodit do školy. Po určité době prostě musí začít od nuly.....

jojo v tomhle má Jura recht :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1294
5.6.10 20:17

Ale možná bys mu měla říct, že se vzděláním vydělá víc, než se základním vzděláním.:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
5.6.10 20:22
ZuzaM píše:
Ale možná bys mu měla říct, že se vzděláním vydělá víc, než se základním vzděláním.:-)

no heleď sice to je pravda ale ne vždy to tak je , moje kamarádka má sice jenom základku, poněvadž když měla těsně před maturou tak se na to jak se říká " vyprdla " ale rodiče jí našli práci a doost dobře placenou :roll: takže ono to je pak asi o štěstí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
5.6.10 20:27

Spousta věcí je o štěstí. Já bych taky neměl svou současnou práci, kdyby jednatel naší firmy neznal provoz, ve kterém jsem předtím tři roky dělal a kdyby nestudoval s mým někdejším šéfem. Až dodatečně se pak sháněl po životopise, co jsem tři měsíce předtím do té firmy poslal…
Ale uznávám, že v případě dokončení strojní fakulty bych coby inženýr asi nemusel chodit v montérkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.15 19:57

Jste pro doučování a pomoc úkoly online??

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s weby, kde se online doučuje, popř. které pomáhají dětem s úkoly, apod. Můj syn má hroznou učitelku z chemie, která třídě zadává úkoly, na které jsme s manželem krátcí :( Tak jsem si říkala, že bych mu dobila nějaký kredit, aby s úkoly pomohli jiní :twisted: Jak jste na tom?? popř. jestli nějaké weby můžete doporučit?? Našla jsem třeba tady ten *** Díky za odpovědi

Příspěvek upraven administrátorem 1.2.2015 21:20 – reklamní odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama