Co dát 5. měsíčnímu miminku k jídlu?

2.7.15 13:42

co dat 5 mesicnimu miminku k jidlu

Ahoj dámy, mám dotaz. Mám 5 mesicni zdravou holcicku, ktera je uz na UM od 2 mesice= nebylo mléko. Od 4 papá presnidavku, banan, mrkkev. Co by mě zajimalo i kdyz nema zoubky, jestli muze takove ty kukuricne krupky, popripade co ji vsechno muzu dat na jidlo. Jinak s pitim neni problem, mlicko, vodu i caj s prehledem, ale chtela by vic. Kouká když jím a mozna by chtela uz neco sama rukama. Poradte:-) dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
2.7.15 13:43

@Ella1008 zavést masozel příkrm.. ohledně křupek, vyzkoušej.. můj je odmítá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 13:46

@Ella1008 určitě zeleninu, tou bych vůbec začala nejdřív, po sladkém - ovoci - ti ji může odmítat. Křupky můžeš, ale na to má čas. Není to nic extra. Základ jídelníčku je stále UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39080
2.7.15 13:49
@honey-honey13 píše:
@Ella1008 určitě zeleninu, tou bych vůbec začala nejdřív, po sladkém - ovoci - ti ji může odmítat. Křupky můžeš, ale na to má čas. Není to nic extra. Základ jídelníčku je stále UM.

kdy konečně lidi zjistí, že MM je mnohem sladší než ovoce a přestanou říkat tenhle mýtus.
Zkoušej klidně další druhy ovoce, zeleniny (v těhle vedrech bych klidně dala meloun, jablko, hrušku). Teď máš všude hromadu čerstvých surovin. Křupky kluk dostal o něco později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 13:51

@lucenka přesně, MM je sladký doslova jak cecek :lol: a ty první zeleniny kolikrát taky. Včera jsem prckovi uvařila batát a spousta ovoce je teda o dost méně sladká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
2.7.15 13:53
@lucenka píše:
kdy konečně lidi zjistí, že MM je mnohem sladší než ovoce a přestanou říkat tenhle mýtus.
Zkoušej klidně další druhy ovoce, zeleniny (v těhle vedrech bych klidně dala meloun, jablko, hrušku). Teď máš všude hromadu čerstvých surovin. Křupky kluk dostal o něco později.

Mám ten samý názor, MM je děsně sladké :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
2.7.15 13:53

@lucenka Ale zakladatelka nekojí, takže tak. A mýtus to není, prostě některá děcka se zavedením příkrmů - prvně ovoce - pak nechtějí tu jalovou zeleninu ;)
@barbuchablond Tak batát je sladká brambora, to je jasné, že bude chutnat líp než brokolice, květák nebo petržel :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 13:57

Já teda radši brokolici :mrgreen: A obdivuju ty mimina, že pozřou vařenou mrkev, z tý se mi vysloveně navaluje (a sladká je taky dost) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
2.7.15 13:59
@barbuchablond píše:
Já teda radši brokolici :mrgreen: A obdivuju ty mimina, že pozřou vařenou mrkev, z tý se mi vysloveně navaluje (a sladká je taky dost) :lol:
:mrgreen: :lol: tu já ani nevařim, bo bych to neustála.. :lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19053
2.7.15 14:03
@honey-honey13 píše:
@Ella1008 určitě zeleninu, tou bych vůbec začala nejdřív, po sladkém - ovoci - ti ji může odmítat. Křupky můžeš, ale na to má čas. Není to nic extra. Základ jídelníčku je stále UM.

já dávala jako první ovoce, až potom zeleninu a problém tedy nebyl. :-) Naopak bych řekla, že zeleninka jí šmakovala víc. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
2.7.15 14:03

Taky se přidávám ke kravině, že jak se ochutná ovoce, zeleninu pak už nebude chtít. Malá mi první zeleninu odmítala, rozjedla se na skleničce mrkev-jablko od Hami chvilku jedla jen to a pak se normálně rozjedla a ovocnou přesnídávku dneska do pusinky nedá.

Ovoce jedině čerstvé ale i tak si raději chrupe kus okurky a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:12

@Yasminn Ano, však to se nevylučuje. Já netvrdím opak :D Ono každé dítě je jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39080
2.7.15 14:13

@honey-honey13 a ty znáš nějaké dítě, které po ovoci nechtělo zeleninu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:15

@lucenka Ano, bohužel. Ale jak říkám, je to hodně individuální. Ale zakladatelka se ptala, co zařadit do jídelníčku, takže říkám více zeleniny, když už ovoce u nich frčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
2.7.15 14:17
@honey-honey13 píše:
@lucenka Ano, bohužel. Ale jak říkám, je to hodně individuální. Ale zakladatelka se ptala, co zařadit do jídelníčku, takže říkám více zeleniny, když už ovoce u nich frčí.

Jenže to dítě by pravděpodobně odmítalo zeleninu i po MM, jako po tom ovoci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama