Co dát k večeři 10 měsíčnímu hladovci?

1363
25.11.19 07:45

Co dát k večeři 10 měsíčnímu hladovci?

Dobrý den, maminky. Tedy maminky dětí, které se v noci budí několikrát na UM :) Mám 10 měsíčního syna, který byl od narození jedlík a je hodně velký. Od tě doby, co začal lézt a být aktivní, jakože je to fakt motorová myš, tak se mi budí v noci několikrát na UM. Zkoušela už jsem dávat na večeři vše možné - maso se zeleninou nezabralo, to bylo asi ještě horší, pak domácí hustá kaše taky ne, jediné, co jakžtakž funguje je instantní kaše s otrubami 10+,tu sní, pak vypije 180 ml mléka (máme Sunar oranžový) a nejpozději za 4 hodiny je vzhůru, to vypije zase 180 ml a to je vzhůru za další 3 hodiny a zase 180 ml. Podotýkám, že nic jiného než mléko v noci nefunguje, čaj, pohlazení, uklidnění, nic, dokud nadostane mléko, řve na celý barák, sotva mléko dopije, spokojeně usne. Tak se vás ptám, kdo má doma taky takového hladovce a nočního jedlíka, co dáváte k večeři, aby aspoň o chvíli déle spal? :think: Přes den se o jídlo ani nehlásí, jak šmejdí a chodí, lozí, tak by ani nějak hlad neměl, zato v noci :think: Už mi spával celou noc kolem 6 měsíců, ale co se začal hýbat, tak se moc nevyspím. Děkuji všem za tipy a postřehy :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6048
25.11.19 07:53

Řekla bych, že se prostě musí vyčkat…já u dcery zkouším taky vše možné, včera jsem ji v polospánku dala 100ml UM a stejnak se mi vzbudila před půlnocí jak je zvyklá :nevim: má ale teda 5měsíců, jak často vstává, chodím klidně ve 20h spát, ale já bych chtěla vidět nějaký film a byla s manželem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32036
25.11.19 08:29

Tak vypada to, ze ho žádná večeře nezachrání, zkusila si už dost. Zkus do nej “natlacit” víc jídla přes den, třeba jen dohání a jinak vydržet no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6992
25.11.19 08:36

Taky bych zkusila dát víc přes den. těch 5 jídel nebo klidně ještě něco přidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
25.11.19 09:14

Syn má na snídani, když se probudí (to ani nevyžaduje, hraje si v postýlce nebo pak s námi) jogurt s přesnídávkou nebo ovocem nebo krajíček chleba s máslem nebo Lučinou
pak na svačinu tak 120 ml mléka před spaním
pak oběd cca 200g masozeleniny
pak svačinu buď kapsičku, ovoce, přesnídávku, zase chleba nebo kousek vánočky s máslem a když jsme venku, tak třeba 120 ml mléka
a pak večeři tu kaši ze 150 ml vody a 65g kaše teď + 180 ml mléka a v noci vypije tak cca dokupy 500 ml…jak na to tak koukám, tak na tak velkého kluka je to asi málo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
30.11.19 09:42

Dávala jsem hustou polévku nebo třeba Kozí kaše. Kaše zasytí, ale přitom nezabetonuje, je lehce stravitelná. Syn je měl často k večeři a spí celou noc cca od desátého měsíce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32036
30.11.19 12:28
@mipiro píše:
Syn má na snídani, když se probudí (to ani nevyžaduje, hraje si v postýlce nebo pak s námi) jogurt s přesnídávkou nebo ovocem nebo krajíček chleba s máslem nebo Lučinou
pak na svačinu tak 120 ml mléka před spaním
pak oběd cca 200g masozeleniny
pak svačinu buď kapsičku, ovoce, přesnídávku, zase chleba nebo kousek vánočky s máslem a když jsme venku, tak třeba 120 ml mléka
a pak večeři tu kaši ze 150 ml vody a 65g kaše teď + 180 ml mléka a v noci vypije tak cca dokupy 500 ml…jak na to tak koukám, tak na tak velkého kluka je to asi málo :think:

Málo?? Mne to přijde celkem dost, hlavně těch 500 ml mléka v noci. 8o. Tolik jídla moje skoro 18 měs zdaleka nesni, a to je poradny cvalik. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat