Co dat miminu na zacatku 7 mesice????

246
20.11.04 09:27

Co dat miminu na zacatku 7 mesice????

Ahoj holky,

Mam mensi problem.. Byly jsme u dr a ta nas poucila jak zacit s prikrmama ( jeste kojim a Kuba ma 5 m ) No poucila, tak v kostce mi rekla co a jak..
1. Pokud nemame vlastni zdroje zeleniny tak nemam kupovat normalni z obchodu.. Leda ze mame nekde obchod se zdravou vyzivou a jsou tam bio potraviny..
2. Nebo mame zacit davat presnidavky.( zeleninovy) uz hotovy z obchodu,,
Rozhodly jsme se ze budem na zimu davat ty kupovany a v lete uz budem delat z vlastni zeleniny..
A ted mam otazku ktery kupovany jsou nejlepsi?? ( hipp , nestle ani nevim jaky znacky vsechny jsou,,) Ktery jsou nejkvalitnejsi?? Prosim poradte!!

Pa Maty + Kuba 5 m
P.S. A jeste jedna otazka asi dost hloupa ale ty vyzivy se ohrivaji???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

40
20.11.04 09:50

Ahojky Maty,
uz jsme tady s zenskyma diskutovaly, ze je hruza, jak napriklad HIPP „cpe“ do vsech prikrmu plnotucne mliko, smetanu, cibuli a hlavne sul! Podotykam, ze mluvim o prikrmech od 4.mesice. Nestacila jsem se divit. Jestli se vsem temto pri:,–(am chces vyhnout, coz je do roka doporucovano, kupuj treba HAMI. Tam neni pridavek soli ani v tech masitych vecech. Zacni mrkvi, cely tyden jen mrkvicku, pak mrkev+brambor a pak muzes k temhle zkusit uz treba zeleninovou polevku, taky HAMI…udelej to po tydnech, broucek si na to zvykne.
Dobrou chut
Gabi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
20.11.04 10:00

Ahoj Maty,

já kojila Kubu :D do konce 9 měsíce a příkrmy jsem mu dávala už od 5 měsíce, nejdříve ovoce, pak zeleninu. Má se to ale dávat naopak. :) Kupovala jsem Hippy, ze začátku ti stačí ty malé lahvičky, pak už ty velké. Chodila jsem pro to do Carrefouru, tam měli největší výběr. Stačí, když se projdeš do obchdou a prohlídneš si, co všechno mají. Na lahvičkách je i napsáno od kolika měsíců jsou vhodné. Nejvíc se mi osvědčily Hippy, ale i Hamé, mi Kuba jedl všechno.

Je pravda, že od 6 měsíce jsem mu i vařila a kupovaná jídla jsem brávala na cesty. Nevím, ale od kdy se můžou které potraviny, už si to nepamatuju, ale někde se to tady už probíralo.

Záleží na tobě, jestli chceš kupovat, nebo vařit. Je to i otázka peněz. Třeba Hippy jsou dost drahé. Od Nestlé jsem měla měco s banánem, ale chuťově jsou zvláštní. Taky zjistíš, co má tvůj Kuba nejradši a co třeba vůbec nebude chtít, to musíš prostě vyzkoušet.

Jo a příbrmy se ohřívají, buď ve vodní lázni, nebo já to potom ohřívala v mikrovlnce, na 15 sec a bylo to hned. Dávej ale pozor a teplá a studená místa a pořádně to zamíchej. :)

Tak se mějte a zkoušejte.

Hodně štěstí při výběru.

PS: ze začátku jsou přímo příkrmy 1.lžička, jsou jednodruhové a hodně pomleté na pyré, ale jaká značka to vyrábí si už nevzpomenu.

Zuzka a Kuba 27m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
20.11.04 10:55

dekuju moc za rady..

v podneli se pujdu projit do obchodu a obkouknu nabidku..

Pa Maty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
20.11.04 16:10

Ahoj,
my máme necelých 5 měsíců, takže s příkrmy ještě nemáme zkušenosti, ale byly jsme na kurzu o výživě. Tam jsme se dozvěděly, že si velmi pečlivě máme pročítat návody na kupovaných výživách. Hlavně Hipp napíše, že je v tom třeba brambor a mrkev, ale v návodu je až 10 druhů další zeleniny. Ze začátku by se mělo po 5-7 dnech dávat vždy jen 1druhové jídlo, až jich vyzkoušíš 5, můžeš zkoušet dvoudruhové a pak 3 potraviny najednou. Do roka by jich ale víc než 3 najednou být nemělo. Takže vícedruhové lahvičky se nedoporučují. Já je chci používat jen na cestování. Jinak se budu snažit taky vařit. Dobré je prý udělat jídla trošku víc a zamrazit ho do vaničky s mřížkou na led. Pak rozmrazíš třeba jen 1 kostičku.

Hodně štěstí

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.11.04 13:00

Naše dvojčátka teď mají 9 a 1/2 měsíce a já kupuji mraženou zeleninu, kterou uvařím a pak dám do plastových krabiček do mrazáku a každý den ráno vyndám jednu a v poledne to mixovací tyčí spolu s masem a olivovým olejem umixuju. Mají různé zeleniny, tak to vybírám podle toho, co holky smí, třeba v polévkové zelenině je celer, který by se neměl. Nebo mají u jednodruhové např. mrkev, hrášek, brokolice atd. Zatím si holky nestěžovaly a každý den baští víc a víc. Já mám totiž atopický ekzém, tak dávám pouze jídla, která už jsme měly vyzkoušený od 7. měsíce a nic nového nezavádím, přesto se jedný teď ekzém udělal. A to ještě po každým jídle kojím. Snad to zmizí, nebudu jako mý rodiče, který mě maximálně vzali ke kožnímu a nechali napsat kortikoidy a žádné jiné vyšetření např. na alergologii nebylo. Tak zatím. M.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.11.04 18:35

No „M“, strašně nerada vyrypuju, ale proti tomu že rozmrazuješ zmraženou zeleninu, pak ji vaříš a pak znova zamrazuješ a rozmrazuješ…no, proti tomu mám teda dost hrubé výhrady. Uvědomuješ si, že do svých dětí dostáváš místo vitamínů pouze nějakou giglanici která kdysi byla mrkví, hráškem…? Doufám, že to pak děcku dáváš ještě přihřáté v mikrovlnce!? Pokud už teda nemáte čerstvou zeleninu (chápu, že ne každý má příbuzné na venkově, nebo vlastní zdroje), pak klidně kupuj zmraženou, ale rozmražuj ji těsně před vařením a pak už jenom mimčo nakrm. Ideální je koupit čersvtou zeleninu, uvařit ji a naporcovat přímo do mrazáku. Jen tak mimochodem se tě zeptám, ty bys jedla s chutí 2× zmraženou a 2× rozmraženou stravu? Mně se z toho pocitu fakt zvedá žaludek. Moji rodiče to tak léta dělali a já jsem odmítala jíst. Oni navíc to 2× rozra ještě pak přihřívali k večeři když něco zbylo od oběda…
Dolly

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama