Co dát retrívrovi na povzbuzení

1191
7.6.13 09:13

co dát retrívrovi na povzbuzení

Máme retrívra, letos měl 9 let. A od vánoc strašně moc sešel. Zlobí ho nohy, často je vidět, že ho i trochu bolí. Hlavně při vstávání. Dáváme mu půl roku kůru ALavis 5, ale teď musíme už udělat pauzu. Poraďte, neznáte nějaký osvědčený přípravek, co by mu pomohl? Nějaký „životabudič“ :srdce: Strašně mě to trápí. Už jsme mu dávali i 2× analgetika, vždy na týden a pak vysadili, to pomohlo. Mám ho STRAŠNĚ ráda, vždy mi moc pomohl. Nemáte nějaký osvědčený tip, prosím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
465
7.6.13 09:37

Tak já dávala našemu starému jezevčíkovi do granulí rybí tuk, teď mám taky retrivera a dávám taky, ale jestli to zabírá to nejsem schopna stoprocentně říct :nevim: Těch přípravků pro starší hafany je moc a těžko se v tom vyznat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16064
7.6.13 09:40

Zkušenost? Nejvíc staříka postaví na nohy štěně. Měli jsme vždy psy s cca pěti lety odstup. Ale je to sázka do loterie, může to být nevrlý dědek a štěňětem ho jen budete štvát. Jinak co se týče přípravků na klouby…já už nevím dávkování, ale vím, že jsme se na veterině bavili, že mnohem účinější je dát velkému psovi přípravek určený koním. To ale stejně neřeší to, že teď musíte udělat pauzu.
My jsme ovčáka s těžkou dysplázkou drželi ve formě díky plavání. Z jara byl chudák úplně vyřízený (když přes zimu nemohl plavat) ale na podzim by mu nikdo neřekl důchodový věk. Ale zase…záleží, jaký má váš pejsek vztah k vodě. Ale opravdu když posílíte svaly kolem těch bolavých kloubů, moc se mu uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
7.6.13 10:14
@Kakika píše:
Zkušenost? Nejvíc staříka postaví na nohy štěně. Měli jsme vždy psy s cca pěti lety odstup. Ale je to sázka do loterie, může to být nevrlý dědek a štěňětem ho jen budete štvát. Jinak co se týče přípravků na klouby…já už nevím dávkování, ale vím, že jsme se na veterině bavili, že mnohem účinější je dát velkému psovi přípravek určený koním. To ale stejně neřeší to, že teď musíte udělat pauzu.
My jsme ovčáka s těžkou dysplázkou drželi ve formě díky plavání. Z jara byl chudák úplně vyřízený (když přes zimu nemohl plavat) ale na podzim by mu nikdo neřekl důchodový věk. Ale zase…záleží, jaký má váš pejsek vztah k vodě. Ale opravdu když posílíte svaly kolem těch bolavých kloubů, moc se mu uleví.

vodu má mooc rád, ale letos jsme ještě neplavali :? štěně asi ne, sice jsme o tom dříve uvažovali, ale se dvouma psama už je to horší co se týká i cestování, toho našeho bereme všude s sebou. A taky finance: granule, veterina. Dřív by se mu parťák určitě líbil, teď už je vidět, že mladší psi „otravují“ On už to prostě nevydrží to jejich tempo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
7.6.13 10:15
@Lucka_ova píše:
Tak já dávala našemu starému jezevčíkovi do granulí rybí tuk, teď mám taky retrivera a dávám taky, ale jestli to zabírá to nejsem schopna stoprocentně říct :nevim: Těch přípravků pro starší hafany je moc a těžko se v tom vyznat :roll:

my asi druhý týden dáváme lososový olej od fi Kronch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
7.6.13 10:22

@Lístečka Ahoj, já mám Amstafa 13. Letos jsme řešili něco podbného. Přešli jsme na jinou stravu, resp. pro seniory - český Brit a nemůže si ho vynachválit. Dále jsme nasadili MSM. Je to sice lidské, ale nám to sedí, viz http://www.hemann.cz/…-klouby.html. Pak už bych volila jen kloubní podporu pro dostihové koně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
7.6.13 10:26

@Lístečka Ahoj,
já dávala labradorovi (11) letos Karsivan. dostali jsme to na lepší sluch, ale je fakt, že po tom ožil, začal zase běhat, blbnout a byl podstatně veselejší a čilejší. Na podzim dáme znovu kúru.
Ale je to pálka, tuším kolem 800 Kč :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
7.6.13 11:01
@Marimiomara píše:
@Lístečka Ahoj,
já dávala labradorovi (11) letos Karsivan. dostali jsme to na lepší sluch, ale je fakt, že po tom ožil, začal zase běhat, blbnout a byl podstatně veselejší a čilejší. Na podzim dáme znovu kúru.
Ale je to pálka, tuším kolem 800 Kč :-(

no to vypadá dobře, co jsem si našla info. Něco takového jsem myslela, prostě po čem by ožil. Na internet. lékárně to vychází 363 kč 50-60 tablet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
7.6.13 11:04
@solenka píše:
@Lístečka Ahoj, já mám Amstafa 13. Letos jsme řešili něco podbného. Přešli jsme na jinou stravu, resp. pro seniory - český Brit a nemůže si ho vynachválit. Dále jsme nasadili MSM. Je to sice lidské, ale nám to sedí, viz http://www.hemann.cz/…-klouby.html. Pak už bych volila jen kloubní podporu pro dostihové koně.

my krmíme brit care losos, předtím jsme měli brit care senior :pankac:
Náš pes nemá výraznou dysplazii, má 1 stupeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
7.6.13 11:29

Většinou pomůže přechod na jinou stravu.
Seniorský Brit teď vzchopil přítelovu starou labradorku, úplně ožila. (Krmili předtím úplně hrozně. :roll: )
Pokud můžete investovat trochu času do přípravy jídla, spousta lidí si poslední roky chválí přechod na BARF, tedy syrovou stravu, hlavně maso. Já to chci zkusit asi až s dalším psem, ale údajně to vyjde i levněji. A do psa se necpou blbosti jako popel.

EDIT: Koukám, že Brit dáváte. ;) Tak pak asi nějaké vitamíny a moje rada je zbytečná. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
7.6.13 11:48

@Lístečka Aha, tak to jsem nevěděla. My krmíme rýže a jehněčí - náš pes je bílý, tak proti alergií. Je to prý stravitelnější. Jinak mi máme též displ.1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
431
7.6.13 12:31

@Lístečka
Sakra, to je cenovej rozdíl :-(, já to dostala přímo u veterináře. A opravdu to tak po 10 dnech bylo na Bartovi znát.
Kdyžtak zkus a dej vědět, budu ráda za odezvu (a samozřejmě držím palce).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
7.6.13 13:57

Našemu psovi na bolavé nohy pomohlo, když jsme mu vařili vepřové nožky. Jinak taky dostaval tabletky na klouby - něco jako gs condro, ale jmenovalo se to jinak. Žil do 13 let a byl to německý ovčák. Problémy s nohami měl tak od 9 let. Rok pred jeho smrti jsme pořídili stěně a je pravda, ze se najednou hrozné zlepšil. On byl vůbec takový ošetřovatel, takže byl šťastný, ze se může o někoho starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat