Co dát za kuchyňskou linku pod digestoř?

12
2.5.21 00:11

Co dát za kuchyňskou linku pod digestoř?

Ahoj,
poraďte prosím. Předěláváme kuchyňskou linku. Za linku bych ráda dala laminátovou desku (stejný materiál jako kuchyňská deska). Ale našla jsem pouze v šířce 60 cm. Máme plynový vařič a nad něj by správně měla přijít digestoř do výšky minimálně 75 cm. Jak tedy vyřešit ten rozdíl 15 cm? Nechat tam jen vymalovanou „díru“? To asi bude vypadat dost blbě. Nebo koupit celou další desku a z ní uříznout požadovaných 60*15 a smířit se se spárou? Nebo dát digestoř níž? (Za mě by to problém nebyl, ale nejsem si jistá, zda by to firma chtěla namontovat, když to bude odporovat předpisům). Určitě nejsem jediná, kdo něco podobného řeší. Díky za nápady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53281
2.5.21 00:36

Já bych v prvé řadě dost zvážila dávat lamino obklad za plynovou varnou desku, může ji to při blbé manipulaci nepěkně ožehnout. Takže bych tam zvolila nějakou ochranu (sklo, nerez, obklad…). Konzultovala bych tam, kde ti to budou vyrábět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
2.5.21 01:26

Lamino za plynovy sporak urcite ne.
Dej tam neco nehorlavyho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
2.5.21 07:11

Já bych ten rozdíl zadělala stěrkou. Švagrová má sklo a pak 20 Cm betonovou štěrku a vypadá to fakt dobře! Ale ona to dělala kvůli designu :lol:

Příspěvek upraven 02.05.21 v 10:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14611
2.5.21 07:33

Mame lamino i za varnou deskou (stejny vzor jako deska, jen tenke) a svete div se, i po 9 letech vypada stale stejne :lol: Nevyhoreli jsme, nic neni od ohne ohorele (jak taky, kdyz je plamen pod hrncem, ne mimo nej :jazyk: ).
@krecek85 To si delate sami? Pokud stolar, tak ten vam to upravi na miru :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7984
2.5.21 07:33

@krecek85 za plynovou desku musí přijít nehořlavý materiál proboha!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7984
2.5.21 07:35

@cecetka záleží jaká je vzdálenost, pokud tam das velký hrnec a vejde až skoro k té desce a dáš velký plamen, tak to máš ohořelý raz dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10993
2.5.21 07:50
@Cenarius píše:
@cecetka záleží jaká je vzdálenost, pokud tam das velký hrnec a vejde až skoro k té desce a dáš velký plamen, tak to máš ohořelý raz dva.

Mam klasicky obklad, ale asi nejaka horsi kvalita, ta jedna dlazdice je lehounce popraskana v mistech, kde je nejbliz k ohni.
Prave ze to horko z ohne jde podel hrnce a je nasmerovane primo na tu stenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
2.5.21 08:08

Linka není z kuchyňského studia, bude jen dočasná. Za stávajíci právě je 8 let deska, vařič je co nejdále od ní, velký hořák je vpředu. Zatím žádný problém nebyl a deska jak nová. Ale byla bez horních skříněk, tak nebylo nutné řešit výšku té desky. Ještě tedy zvážím obklad. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2865
2.5.21 09:01

Tady jsou zase radilky… jakykoliv obklad, ze dřeva, laminát, osb desky apod, co se dava do kuchyne na stenu, ma na sobe folii s barvou+motivem a ta je prave vyrobena, aby snesla vysoky teploty. Mam za plynovým sporakem nejakou osb desku/papundekl polepenej z vyroby folii uz 8 let. A nic. Nevim co by se jako melo stat? Jde otrit krasne hadříkem.
On ten plynovej sporák zas nema tak silenej plamen, sby to litalo do stran a sleh plamen az na strop. :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2865
2.5.21 09:03
  • hlavne se tensporak necpe hned ke zdi. Ty horský jsou uprostred sporaku. Ne u okraje, kde je oak hned stěna. Mi prijde, ze tu vzivote nikdo nevidel plynovej sporak, nebo s nim neumi zacházet. Plyn se pousti pod hrnec, ne aby selhal kolem hrnce.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
980
2.5.21 10:11

Tak to holky řeknete mé minulé kuchyni. Já měla za varnou deskou právě lamino od truhláře a za 2 roky jsem ho měla slušně oflambovaný :lol: :lol: Škoda, že nemám fotku. Ono záleží z čeho je to asi vyrobeno. Ve studiu ti tam dají asi něco ošetřeného, ale nějaký rádoby truhlář se s tím moc nese.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
2.5.21 10:22

Ne, laminové desky nemají nehořlavou úpravu, opravdu ne. To, že to někomu funguje bez nehod, je spíš o štěstí než o nějakém suprčupr nehořlavém laminu a bezvadně řešené plynové desce. To je argument asi jako - a dědeček pravidelně lehával s cigaretou v posteli a nikdy jsme nevyhořeli. Ono se pravděpodobněji nic nestane než stane, ale sám výrobce to tam prostě nedoporučí a rozumné studio veli nedá. Dělávala jsem kuchyně a těch očouzených lamin za plynovým sporákem jsem viděla dosti. Známá, velmi pečlivá žena, tam má obklad, ale taky ochrannou lištu, která je v celé kuchyni v pohodě, ale za varnou deskou hezky nevypadá. Na plynu jsem vařila dlouhé roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
2.5.21 12:03

Pořád zvažuji různé možnosti, tak ještě jeden dotaz. Máte někdo zkušenost s omyvatelnou barvou za linkou? Jen v okolí vařiče by přišla nějaká ochrana, aby olej neprskal přímo na zeď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7984
2.5.21 16:07
@Micaella22 píše:
  • hlavne se tensporak necpe hned ke zdi. Ty horský jsou uprostred sporaku. Ne u okraje, kde je oak hned stěna. Mi prijde, ze tu vzivote nikdo nevidel plynovej sporak, nebo s nim neumi zacházet. Plyn se pousti pod hrnec, ne aby selhal kolem hrnce.

Kam se cpe sporák snad záleží hlavně na dispozici kuchyně. Každej nemá mraky místa. A přijde mi, že některé tady v životě neměli fyziku nebo nezkoušeli dat vedle toho hrnce ruku. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat