Co dáte svým dětem do života?

Anonymní
6.11.20 00:22

Co dáte svým dětem do života?

Nemůžu spát a tak tu tak přemýšlím o všem možném i nemožném, přičemž mě napadá jako bezdetnou, jaká asi budu matka a co můžu svému dítěti do života dát. Klidně anonymně, čistě k zamyšlení:
1. Co dáte svým dětem do života? (např. dobrý vzor, úplnou rodinu, dostatek financí na spořícím účtu, nějakou dovednost, že je napr. naučíte cizí jazyky - může to být cokoli, co vy sami vnímáte jako pozitivní)
2. Co byste jim dát chtěli, ale nemůžete? (např. úplnou rodinu, protože jste rozvedení, samostatný pokoj, protože máte malý byt, atd.)
Zajímají me vase názory a zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50196
6.11.20 06:34

Aničku můžu naučit cizí jazyky- sám na ně mám vlohy. Je z hudební rodiny a tak jí děda může naučit na piano. Ten hraje dokonce i na pozoun.
Nemůžu jí dát vlastní mámu- protože ta jí zemřela. O to víc jí můžu dát spokojené dětství plné kamarádů a ženu, která je jí nevlastní mámou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22949
6.11.20 07:48

Vzdělání, úplnou funkční a milující rodinu, pozitivní vzory do života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3954
6.11.20 08:00

Snažím se, aby dcera prožila šťastné dětství v milující rodině. To je podle mě základ toho, aby v budoucnu nemusela řešit traumata z rodičů co se rozváděli a kydali na sebe špínu, alkoholiků, workoholiků co nikdy nebyli doma atd. 2 rodiče, kteří ji i sebe navzájem milují. Snažíme se být dobrým vzorem. Toho materiálního má dostatek, v tomto se narodila pod šťastnou hvězdou. S tím souvisí i to, že jsem ráda, že může a chce cestovat (ok, letos ne :D ), že vidi jiný svět, že se v jejím věku strašně chce učit jazyky protože vidí svého otce co jich umí hodně a ona chce rozumět… Ale jak říkám, šťastné a bezstarostné dětství je pro mě základ. Tablety ani značkové hadry to nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18334
6.11.20 08:08

Dobré vychování, vzdělání, disciplínu, úplnou milující a podporující rodinu. A když budou hodné i pár kaček do začátku samostatného života.
Dát jim nemůžu samostatné bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46222
6.11.20 08:29

Vzdělání, možnost studovat v zahraničí a naučit se cizí jazyk, poznat jinou kulturu, milující rodinu, spoustu zážitků.
Díky okolnostem nemá a nejspíš nebude mít sourozence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 09:05

Svemu zatim nenarozenemu synovi touzim dat milujici spokojenou rodinu, bohuzel se citim jako dpatna matka, protoze jsem mu vybrala tatu, ktery s nami nejspis nezustane, ale to, ze s nami nebude zit a nebudeme uplna rodina, beznamena, ze nebude mit milujiciho tatu a vzor do zivota.
Jsem z hudebni rodiny a z rodiny kutilu, chci, aby se naucil hrat na hudebni nastroj, aby si dokazal poradit prakticky se vsim, chci, aby mel vzdelani a jednoho dne mohl delat to, co si sam vybere. Naopak mu v zadnem pripade nechci lajnovat budoucnost a nutit ho do neceho, co sam nebude chtit. Chci ho jen vest a ukazat mu spravnou cestu, tak jako me vychovali moji rodice.

• Citovat
  • Nahlásit
2148
6.11.20 09:07

Ja chci dat diteti zazemi, lasku, pocit ze se ma vzdy kam vratit, ze ji obejmu kdyz bude potrebovat i v dospelosti, ze jsme pro ni oporou a muze se na nas kdykoliv obratit, ze ji neodmitneme, pocit uplne rodiny a vzor do budoucna jak by mela rodina fungovat…protoze deti opakuji to co delaji rodice jak se o dite starat atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15239
6.11.20 10:53

Momentálně to vypadá, že jsem jim dal do života převážně zdravou chuť k jídlu. Více asi není třeba, stejně až si najdou holky, tak všechna předsevzetí půjdou do kytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1601
6.11.20 11:45

Snažím se o to, aby děti byly slušně vychované, aby nemyslely jen na sebe, ale i na ostatní, aby se chovaly hezky ke zvířatům a přírodě, aby respektovaly a uměly pomoci starým lidem.
Dále se je snažím vést ke sportu a jelikož jsem sama nikdy nehrála na hudební nástroj(a ted mě to mrzí), chci aby se na nějaký naučily hrát.
Budu je podporovat ve vzdělání, ale ne na ně v tomto směru tlačit.
Do budoucna jim chci něco našetřit, ale že bych jim kupovala byty, to ne, ať se taky trochu musí snažit.
Doufam, že budou v životě štastné a budou se za mnou stále vracet :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28610
6.11.20 13:29

Predam jim vse, co jsem se naučila, vsechnu lasku, pochopeni, vrelost, uprimnost, duveru v lidi, charakter, hodnoty, duraz na vseobecne vzdelani.

Nemuzu předat vzor tradicni česke rodiny, pravdepodobne tech penez do zivota taky nebudou mit prehršel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:24

S materiálního hlediska své dceři budu moci dát vlastní pokoj, většinu věcí co si bude přát, dovolené, kurzy, atd. Nejsme sice nejbohatší, ale stěžovat si také nemusíme, takže v tomhle je malá zabezpečená.
Co bych ji do života chtěla dát po psychické stránce je milující rodiče, chci aby neměla strach se svěřit, lásku, aby věděla že vše má své řešení a za nic ji hlavu neutrhneme, že je důležité mít svůj názor i přesto že se to někomu nelíbí, že o svém těle může rozhodovat pouze ona, to souvisí také s tím že tělo je krásně ať je jakékoli. A mnoho dalších věcí.
A to co ji bohužel nebudu moci dát a mrzí mě je milující prarodiče.

• Citovat
  • Nahlásit
2115
25.11.20 08:46

Hezké téma k zamyšlení, první dítě teprve čekáme.
1. Co dáte svým dětem do života?
Doufám, že: slušné vychování, vzdělání, umění empatie, vůli se prosadit a náturu, aby se že všeho hned nehroutili a dokázali se s tím poprat. Snad i dobrý vzor z rodiny a optimismus. Protože čekáme kluka, chtěla bych, aby mu manžel předal jak se chovat k ženám a cit pro rodinu, protože to je pro mě asi nejdůležitější.
Nějakou tu korunu v dospělosti do začátku taky dostane a možná i startovací byt.
2. Co byste jim dát chtěli, ale nemůžete?
Nic mě teď zrovna nenapadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28440
25.11.20 09:14
@Rachel_cz píše:
Hezké téma k zamyšlení, první dítě teprve čekáme.
1. Co dáte svým dětem do života?
Doufám, že: slušné vychování, vzdělání, umění empatie, vůli se prosadit a náturu, aby se že všeho hned nehroutili a dokázali se s tím poprat. Snad i dobrý vzor z rodiny a optimismus. Protože čekáme kluka, chtěla bych, aby mu manžel předal jak se chovat k ženám a cit pro rodinu, protože to je pro mě asi nejdůležitější.
Nějakou tu korunu v dospělosti do začátku taky dostane a možná i startovací byt.
2. Co byste jim dát chtěli, ale nemůžete?
Nic mě teď zrovna nenapadá.

Přečti si něco o výchově kluků. I chování mámy syna ovlivňuje. Otec jako vzor super, ale podle tebe si nejspíš bude vybírat partnerku. Tak bacha!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2115
25.11.20 09:22
@Russet píše:
Přečti si něco o výchově kluků. I chování mámy syna ovlivňuje. Otec jako vzor super, ale podle tebe si nejspíš bude vybírat partnerku. Tak bacha!

Tak to samozřejmě vím, ale vzor chování muže k ženě je prvotně od něj.
Jo, jsem zvědavá, koho si jednou přivede na nedělní oběd ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama