Co dávát 14 měsičnímu batoleti ke snídaní a večeři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.03.09 08:08
Co dávát 14 měsičnímu batoleti ke snídaní a večeři

Ahoj holky, co dáváte svým dětičkám ke snídaní a večeři? Malý má nejraději chleba s lučinou a rajčetem. Ať nejí pořád to samé chtěla jsem mu občas dát šunku, tu vyplivne, pak ze zeleniny ředkvičku, papriku nebo okurku, také odmítá. Na večeři jsem mu dělávala kaše, ty už také nemusí, zjistila jsem, že pokud si s manželem uděláme krupičku ve mléce, tak mu občas dám a to baští, ale když mu kaše udělám do sunaru, tak mu to moc nechutná. Na večeři by azs nejraději jedl chleba s Lučinou.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
megee
Kecalka 237 příspěvků 11.03.09 08:13

ahoj andrejko my máme na snídani mléko a na večeři kaši, chleba s ní tak 1/4 takže tomu bych nemohla říkat ani snídaně ani večeře :D , pečivo mu moc nejede jelikož má 6 zubů tak to nemůže moc kousat ( ted nám lezou stoličky tak doufám, že to bude lepší)

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.03.09 08:40

No právě, že on UM odmítá a chci přestat kojit, tak nevím jak to UM do něho dostanu. V noci se budí 3 x a dožaduje se prsa.

fazole
Kecalka 435 příspěvků 11.03.09 09:20

Já už taky nekojím, malá UM nepije. Je pravda že snídaně taky řeším. No v podstatě do ní cpu kde co :D
Snažím se hodně mléčných výrobků, když nebaští UM. Takže dneska měla Ostraváčka, malý páreček - ty miluje, kousek chleba s máslem a čaj.
Večer dáváme kaši

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.03.09 09:23

Holky a jaké dáváte kaše?

megee
Kecalka 237 příspěvků 11.03.09 09:23

holky vy už dáváte i párky? Já z toho mám strach ptz nevím co do toho dávaj nebo to jsou nějaký přímo pro děti?

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 11.03.09 09:31

Ahoj, jardovi je rok a kousek a kaši dávám už od 10. měsce. Už nekojím. Na snídani kromě toho dostane ještě mlíko (Nutrilon, ale už pomalu zkusím netučné kravské mléko) a kus rohlíku. Na oběd většinou zeleninu s masem nebo vajíčkem,a le rád i těstoviny. Svačina piškoty a ovoce, na večeři už pak jen mlíko. A nebo si dá kus od tátovy večeře, třeba špagety se sýrem.

medanek
Závislačka 3348 příspěvků 11.03.09 10:28

Ahoj, ja jeste normalni mliko nedavam a parky maly taky jeste nemel, ale detskou sunku jo.A na veceri ma porad kasi - jakoukoliv ( Huamana,Hami atd ) a pred spanim jeste UM.
Jinak na obedy ji vesmes to co my, moc nesolime, takze v pohode.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 11.03.09 10:36

Tak my snidame od roku jogurty(hollandie, i ochuceny), pripadne co zrovna je…rohlik, chleba s lucinou… jinak moje deti UM nikdy nechtely a nepily, kojit jsem prestala oba zhruba v roce, jak se naucili dobre v noci spat. A pak jsem proste obcas davala normalni mliko(teda to v pet lahvich, kupujeme zeleny Biomliko).K snidani nebo svacine si klidne dali i musli v mliku.
Vecer maji vetsinou kasi, mladsi do 1,5roku kukuricnou ve vode, ted uz obema varim v mlice ze spaldove krupice a sladim medem nebo trochou cukru, kdyz neni med.
Pokud nemas deti alergicky tak nevidim problem v obcasnym davani klasickyho mlika a vyjde to i levneji nez UM. A nijak je to neposkodi.

LUCIKU
Závislačka 4338 příspěvků 11.03.09 10:40

Ja už taky neviem čo davať na snidani.Donedavna mi zjedol skoro 2 jogurty a teraz do neho ledva napcham 3/4.Pak za 2 hoďky ma rohlik s lučinou.Pareček taky sem tam dostane.Kupujem tie pre detiA na večeru ma normalnu krupicovu kašu z kravskeho mlieka.Začala som mu ju davať keď mal asi rok.Tie Hami,Nutrilon… mi už nechcelJo a davam mu do nej granko alebo škoricovy cukor.Alebo niekedy dostane puding

LUCIKU
Závislačka 4338 příspěvků 11.03.09 10:41

Jo a Samik taky nechce UM.Ani ochutene :( .Ešte kojim

Bubis
Kecalka 255 příspěvků 11.03.09 11:43

.. tak my davame taky napriklad tvarohovy zavin.. ovesne vlocky s jogurtem, obcas i slazene musli s kravskym mlekem, ovesnou kasi do roku z vody od roku z kr. mleka., a jinak taky chleby rohliky s maslem, lucinou, baby sunkou.. Taky porad spekulujem, jak to jidlo malymu obzvlastnovat..

zuzzi
Kecalka 356 příspěvků 1 inzerát 11.03.09 12:18

Ahoj, tak my dáváme n:
snídaně : rohlík nebo chleba s máslem, nebo sýrem ( ne moc soleným ) nebo tvarohem, nakrájím to na kostičky a Rudík baští. Někdy se stane, že taky nic moc nesní, tak to dám prýč…prostě se někdy stane, že nemá takový hlad :wink:

svačinka : ovoce - banán, jablíčko, hruška, mandarinka (sladká ) nebo přesnídávka nebo jogurt ( selský, holandský )

oběd : někdy jí to co já ( třeba masíko se zeleninou…nebo omáčky, my moc nesolíme, spíš skoro vůbec :wink: ), nebo mu uvařím polívčičku ( vývar )

svačinka : tak nějak dlabe skoro celé odpoledne :) , máme ze zdravé výživy takové ty nesolené suchary, nebo bezlepkové piškotky, někdy kousek rohlíku

večeřě : občas mu udělám vajíčko, někdy kaši ( Hami, Sunar, Jáhlovou ) - kupuju bez příchtě a dochucuji doma ovem :wink:

Pře spaním 150 ml UM ( Sunar bez příchutě, Hami mu moc nechutnalo )

No a v noci kolem čtvrté ho nakojím a pak ještě chrupčíme 8)

Toť náš jidelníček …ale ty párky bych taky nedávala, to se mi zdá ještě moc brzo …ale to je jen můj názor.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.09 12:33

a ja UM jsi zkousela?a kasi jsi taky kousela vic?..ja je klido stridam,nekdy hami,nekdy humanu a jindy sunarku..k snidani muzes zkusit i tvrdy syr na chlebiky,a se zubama se neboj,mala ma dva a basti vsechno,oni zas tak ty zuby moc nepotrebujou.
jo jestli chce bastit k snidani furt to samy(chleba s lucinou),tak mu to neber,ja taky snidam furt to samy a nechci zmeny,treba je tky takovej:))
Jinak jestli bastite ke svace jogurty,pudink,nebo tvaroh,tak to je taky mlecna davka ktera se pocita a s mlikem si nemusis tolik delat hlavu:)petra

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 11.03.09 12:35

Me jeste napadlo, ze ty deti o naky velky obmeny mozna ani nestoji… sice nam to vsichni vtloukaji jako at je to pestry a tak, ale treba ti nasi piskoti jsou spokojeni, kdyz maji to co znaji a zadny velky zmeny netrpi…
treba Tadeas mel kolem roku obdobi, ze nejedl nic nez spenat s bramborama, pak zas pul roku pouze rajskou…
Vzdycky ma tak dva mesice, ze nechce nic jinyho, tak bych jim to mozna moc nenutila. Proste kdyz zrovna v pohode jedi jogurty jsme na jogurtove strave, kdyz je to po mesici prejde, jsme treba na chlebu s lucinou a tak porad dokola.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >