Co dávat 7měsíčnímu miminku k jídlu?

45
8.2.20 18:15

Co dávat 7 měsíčnímu miminku k jídlu?

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, co dalšího můžu dát sedmi měsíčnímu dítěti. Malému už zelenina, brambory a maso moc nechutnaji. Ani ovoce, ovocné presnidavky a kaše už moc nechce. Dáváme příkrmy už od 4. měsíce a tak bych chtěla nejakou změnu v jídelníčku. Něco nového, chutneho. Poradíte někdo? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22384
8.2.20 18:23

Jogurt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
698
8.2.20 18:29

Tak maso, zelenina, ovoce, kase to by mel jist porad. Takto to vyzni, ze uz to nebudete davat. Pak se vetsinou pridava bily jogurt nejlepe ten, co je skutecne jogurt: treba recky nebo Holladia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15228
8.2.20 18:48

Jak nechutná? Dyt můžeš dělat různé směsi, všechnu zeleninu míchat s masem, rybama, já dávám prikrmy přes 4 měsíce a zdaleka sem nevycerpala všechny možnosti :D nebo přidat třeba rýži, kuskus, prostě jiné přílohy. Co jiného než ovoce, zeleninu a maso chces dávat dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11786
8.2.20 18:49

Mám 6,5 měsíční a dávám mu ze zeleniny a ovoce vše, co jíme my doma, už má zavedený i lepek a žloutek, maso kuřecí, telecí, krůtí, hovězí, králíka, ryby. S masem mu vše chutná daleko více. Zkus máslovou dýni, hokaido, batát, je to sladké, dětem to většinou chutná. Z ovoce doporučuju mango. Už jsem měla i pár obědů, kde jsem uvařila jedno jídlo, synovi oddělala a sobě dochutila a jedli jsme to stejné. To je teprve paráda. Hollandii bych nedávala, na mě je kyselá, nemám ji ráda, budu dávat spíš jogurty řeckého typu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6822
8.2.20 19:00

@Happy1911 tak zkus začít dávat něco do ruky. Mě taky kolem toho sedmého měsíce nechtěl úplně jist, rostli mu zuby a rukama se zase rozjedl. Zkus vařit podobná jídla co vám, případně se inspirovat skleničkami.
@debra.morgan syn třeba řecký jogurt vůbec nechce, ještě ho po něm bolelo břicho- hodně mu šli větry. Holandii miluje, já teda taky. Je to jeho nejoblíbenější jídlo. Teď mu do ní po tom roce dávám i tvaroh a super. Někdy ji má samotnou a ovoce na kousky, jindy přidám do jogurtu přesnídávku ( banán nechce). Super jsou i vločky do jogurtu. V tom sedmém měsíci třeba jedl moc hezky jahodu v ruce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martina Čer
13.2.20 10:44

Objednejte si na dámejidlo. cz máte tam velký výběr.

• Nahlásit
  • Citovat
92
13.2.20 15:23

Zkusila bych mixovat veškeré potraviny. Klidně i těstoviny a omáčku. Určitě si vaše jídla zase oblíbí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12279
18.2.20 11:17

@Happy1911 podívej se do skupinky vaříme pro kojence a batolata, určitě see tam inspiruješ. Je tam spousta různých zeleninových polévek, masozeleniny i různé domácí kaše, dezerty :kytka:
Skoro všechny recepty jsem přidala já, když jsem vařila dcerce, takže námi otestováno :palec: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama