Co dávat a nedávat dětem k snídani...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Elfa
Nováček 2 příspěvky 09.08.09 14:18
Co dávat a nedávat dětem k snídani...

Zdravím všechny maminky,
docela by mě zajímalo, jak je to v jiných rodinách a co běžně připravujete dětem k snídani. Jestli klasiku namazaný rohlík, nebo třeba dětské cereálie s mlékem......nebo dokonce smažená vajíčka.....? Čemu dáváte přednost? V poslední době se totiž objevují různé informace, co by děti měly jíst a co ne a člověk neví, čemu stoprocentně věřit. Díky za názory :)

Reakce:
Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 09.08.09 14:23

Ahoj,
u nás je to různé. Někdy rohlík s medem nebo marmeládou. Někdy vločky nebo cereálie s mlékem, někdy nějaká pečená buchta. Holky jsou bohužel obě na sladké.
O víkendu,když jsme všichni doma, tak někdy udělám topinky a k tomu na talíř sýry a salámy, co jsou doma. Ojediněle třeba i volské oko (tedy ham and eggs, ale nevím,jak se píše česky), ale to jen s tatínkem.
 Halka

Anik
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 09.08.09 14:32

ahojki, 4leté dceři většinou mažu chleba nebo rohlík s máslem, šunku, paštiku, marmeládu, paprika a rajče a okurka k té šunce. Občas buchtu. Cereálie s mlékem si dává občas jako svačinku, jen tak na chuť, ale ke svačině mám prostě jako základ pečivo, mám to tak nějak zafixované a nikdy se toho nezbavím :) A.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 09.08.09 14:37

ahojky,

já dávám větší ke snídani buď namazané pečivo s marmeládou nebo medem. nebo muesli s cornesflakes s mlíkem nebo buchtu když je pečeno (tak jednou za dva týdny, bůhví jestli:)). vlastně snídá to co já a já jsem na sladké snídaně, slané mi chutnaly jen když jsem byla těhotná:)

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 09.08.09 14:41

snažím se to střídat.
Všechno cos vyjmenovala :lol: plus občas i tatranky nebo něco pečeného. Většinou u dcery vítězí prostě chleba a něco k tomu.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47198 příspěvků 09.08.09 15:31

Já sledké nedávám,jedně tak jogurt a ovoce:lol:
Takže jogurt,rohlík z lučinou,šunkou a občas i domácí vajíčko (míchané na másle)a ke všemu dávám rajčátko nebo okurku proto že malej má zeleninu strašně rád.Pak také chleba nakrájený na vojáčky s tvrdým sýrem a jednou za měsíc dám bio párek :lol: .Na ten se malej těší snad celej měsíc :lol: ,ale víckrát nechci dávat,ale ten bio je opravdu vynikající a že já párky nejim tak tenhle dám :wink: .
Někdy má malej chut jen na ovoce tak mu nakrájim jablíčko,merun­ky,broskvičky a on si k tomu žužlá rohlík a nebo si veme jen okurku a rohlík :lol:
Jí v podstatě to samé co já :wink: .Já sladké taky nemusim,takže se vždy nějak shodnem :lol:

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 09.08.09 19:04

Malá nežere 8O , takže tu neřeším.
Velká žere všechno, tak pohoda :D Snídá většinou chleba nebo rohlík s něčím (sýr, máslo, med, marmeláda atd, paštiku nebo salámy ne, někdy k tomu kousek papriky nebo melounu), někdy kornflakesy s mlékem nebo různé kuličky či musli s mlékem, jogurt, někdy buchtu, když je, ale jen kousek (snědla by půl pekáče), puding atd.
Vajíčka a párky nikdy. Tak u nás.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.09 19:23

Moje nejmladší má 2 roky a starší 3.Obě milují vajíčka s fazolí a s anglickou.Dřív jsem vejce nedávala,ale četla jsem že dobrá vejce obsahují něco a tet si nemoho vzpomenout co,ale bylo tam řečeno že něco co jinde není a že jednou týdně doporučují dětem od 1 roku(bylo to v sama doma) a párek a nějakou bio uzeninu občas také kupujem.Je to sice drahé jak prase,ale opravdu chutné a hlavně né slané a kořeněné.
Taky sladké nedávám.Třeba marmeládu a med jsem ani nezkoušela.
 Ali

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 09.08.09 19:39

Anežka nejčastěji snídá bílý jogurt Activia s celozrnnými čokoládovými kuličkami. Když snídani připravuje tatínek, tak jich tam má hodně, já dávám kuliček jen pár. Někdy si řekne, že chce radši chlebíček (s plátkovým sýrem, lučinou, almette, gervais, výjimečně s marmeládou - s tatínkem). Pokud má chlebíček, snažím se jí k němu dát aspoň kousek zeleniny (rajče, paprika, okurka). Pije ovocný čaj ředěný 100% jablečnou šťávou v poměru cca 1:1. Teď vede malinový :)

Kamčo, docela by mě zajímalo, jaké ty biopárky kupuješ a kde. Já jednou uvažovala o párku pro děti - velký podíl masa, ale bohužel i glutamát, takže to jsem zavrhla. Anežka párky zatím nezná, šunku měla asi dvakrát, ale jedině kvalitní.

Elfa
Nováček 2 příspěvky 09.08.09 21:23

Tak to my u nás doma právě na sladké jsme. Ráda peču, proto je o víkendu skoro vždycky nějaká buchta. Přes týden, hlavně když je škola, si děti samy něco rychle připraví, třeba cornflakesy nebo nesquika s mlékem, jogurt, ovoce atd. K svačině udělám rohlík se šunkou či sýrem, ale jinak tradičním snídaním - chlebu, smaženým vajíčkům či párkům příliš neholdujeme, proto mě zajímalo, jak je tomu u ostatních. Nicméně asi je to dobré střídat. Náš dětský doktor mi kdysi řekl, že to co dítě ochutná do 4-5 let, tak v pozdějším věku neodmítá a naopak s čím se nesetká, to později nejí :)

Verrunka
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 09.08.09 21:23

Ahojky, tak Eliška snídá jedině rýžový chlebík namazaný Lučinnou nebo gervais a na to rajčátko, nebo okurku, šunku,… občas si řekne k snídani o jogurt (také většinou kupuju Activii)… v naprosté většině, ale chce ten rýžový chlebík.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47198 příspěvků 09.08.09 23:21

hkac mrkni http://www.pro-bio.cz/…OHPYU157.pdf?…
Dají se sehnat bud v jejich pobočce a nebo objednat přez nějaký obchod ze zravou výživou.Já je koupila v Interspáru.
Opravdu nic špatného neobsahují a jsou vynikající.
Vyzkoušela jsem i párky dělat doma :lol: a plnila jsem klasická střívka tím jak se plní jitrnice a jelita a chutnalo to spíše jak karbanátek ve střívku a spousta práce tak tohle je opravdu dobré řešení.

Mě jen napadlo když dáváte někdo ty cerálie tak my tedy máme ty medové kroužky a ty skořicové a malému to teda nedávám proto že jsem myslela že cukr není zrovna nej…Nebo myslíte že je cukr o.k?

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47198 příspěvků 09.08.09 23:22

a ještě http://www.nasemiminko.cz/…ke-bio-parky tady na těch stránkám jsem na ně narazila :lol:

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 09.08.09 23:29

Ahojky, biopárky se dají sehnat iv Albertu (balené), přímo pod značkou Albert bio. My je tam kupujeme a jsou dobré.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47198 příspěvků 09.08.09 23:32

A než mě tu zas někdo napadne že si žeru jenom Bio :lol: tak párky a uzeniny a občas vejce (hlavně kvuly tomu že vim že to nejsou slepičky chudinky v kleci)je jediné Bio co kupuji :lol: ,proto že jinak v ostatních potravinách jako třeba bio džus rozdíl necítím :lol:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >