Co dávat na svačiny, když nemůže mléčné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.10.21 10:13

Co dávat na svačiny, když nemůže mléčné?

Jsem úplně bezradna. Synovi je sedm měsíců, už teda skoro osm a mám podezreni na abkm. Vyrazka mezi bradou a krckem, sem tam málo viditelný flíček u pusinky. V poslední době se začal hrozně vztekat. Na zádech nevydrží ani minutu při přebalování. Kojím, ale občas dám UM, už to není co to bývalo, s tím kojením a většinou jsem dávala jogurt nebo kaši přes den na svacu. Chci teď vyřadit vše mléčné ale nevím, jak mu nahradit svačiny, aby neměl pořád jen presnidavku. Nemlecne kaše asi těžko udělám, když mm už neodstrikam 🙈 nebo jsou nějaké nemlecne, které jdou udělat z vody?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2701
18.10.21 10:35

V Prvé řadě mluv s doktorem. Nic z toho, co píšeš, nenasvědčuje ABKM. Vyrazka mezi bradou a krkem bývá ze slintani nebo spatne utreneho mléka, jídla, z pocení… a sem tam málo viditelný flicek u pusy… no… pokud ale chceš vyřadit mléko, tak především začni u sebe, když kojis, jinak to postrádá smysl. A jemu Na svačiny dávej treba ovoce, nemlecne kase se dají udělat i z vody, ale není to moc dobrý. Existují rostlinná mléka, tak můžeš použít ty. A jsou i speciální mléka, ale na ty většinou musíš mít recept od doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
18.10.21 10:36

Myslím, že na trhu už bude celkem výběr bezmléčných kaší a „mlík“, ne? Jinak masozeleninové příkrmy, zkoušet pečivo, ovoce rýžové kaše?
https://www.proalergiky.cz/…eta-pri-abkm

Jinak tedy předpokládám, že to řešíš s pediatrem.

Příspěvek upraven 18.10.21 v 10:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79406

Tak vsechny nemlecne jdou udelat do vody, ale tedy uvazovat o alergii na abkm, protože je zapareny na krku, mi prijde malinko mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563

To je zas paskvil. To, že nevydrží na zádech, nemá nic společného s mlékem. Dělá to spoustu dětí. Prostě se jim to nelíbí.

Samozřejmě že nemléčné kaše na vodu existují. Nemléčná kaše, do které dáš MM, je mléčná, mimochodem.

Svačinek je na výběr miliarda. Uvařit mu jáhlovlu, čirokovou, rýžovou, ovesnou kaši s rozmačkaným ovocem (jahody, borůvky, ostružiny, rybíz, banán…) nebo klidně i se zeleninou (mrkev, dýně, batát, řepa…)

Kombinací je asi miliarda :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
18.10.21 10:37
@Anonymní píše:
Jsem úplně bezradna. Synovi je sedm měsíců, už teda skoro osm a mám podezreni na abkm. Vyrazka mezi bradou a krckem, sem tam málo viditelný flíček u pusinky. V poslední době se začal hrozně vztekat. Na zádech nevydrží ani minutu při přebalování. Kojím, ale občas dám UM, už to není co to bývalo, s tím kojením a většinou jsem dávala jogurt nebo kaši přes den na svacu. Chci teď vyřadit vše mléčné ale nevím, jak mu nahradit svačiny, aby neměl pořád jen presnidavku. Nemlecne kaše asi těžko udělám, když mm už neodstrikam 🙈 nebo jsou nějaké nemlecne, které jdou udělat z vody?

Určitě existují nemléčné kaše, které prostě uděláš z vody místo z mléka, ale většinou je to chuťově nic moc, tak ti to nemusí moc jíst. Nicméně nevidím nic špatného na ovocných přesnídávkách k svačině, taky jsme to tak z 99 % měli. Někdy do toho můžeš dát nějakou dětskou sušenku pro ozvláštnění, ovesné vločky, krupici apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12690
18.10.21 10:39

Jestli se třeba nevzteká, protože je hladový. Bez porady s doktorem bych žádnou bezmléčnou dietu kojenci nedělala. Vápník musí být nahrazen, a to ne ovocem. Jdi se poradit, jinak nebude mít pořádné ani zuby, ani kosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
18.10.21 10:40

A jak píšou holky - ze zapařeného krku rozhodně nemusí být ABKM, to měly mé děti obě, když se je babička snažila držet v teplíčku :mrgreen: A a zádech mi ani jedno z dětí v tomto věku nevydrželo ani minutu, alergie žádné nemají 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
18.10.21 10:44

Kojis, žádné jiné mléčné výrobky 7mesicni dítě nepotrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18438
18.10.21 10:45

Já dělala vždy nemlecne kaše jen s vodou anebo z um.

Jinak v 7 měsících jsem davala jen ovocné presnidavky. Ovoce jsem střídala. Případně jsem dala um (nebo nakojila).

Jen upozornim ( ale to asi víš), pokud stále kojiš a chceš v tom pokračovat, tak je potřeba vyřadit veškeré mléčné i u tebe. Také pokud vyřadila mléčné, je potřeba na delší dobu, než jen par dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
18.10.21 10:50

Tyjo, když bylo dceři půl roku, musela jsem zrušit přebalovací pult, přebalovat na zemi a naučit se pár chvatů džiu-džitsu, abych ji tu chvilku udržela na zádech :)

A já teda nejsem odborník a ABKM, ale nepozná se to už u mnohem menší ho dítěte, zejména ze stolice a není nutná přísná dieta předevší matky? Radši se pord s doktorkou nebo s někým zasvěcenějším než začneš na svý dítěti dělat pokusy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
18.10.21 10:57

Jste tady všechny chytré. Dáváte rady o které zakladatelka nestojí. Ona už se poradila s internetem a ví všechno! Prostě má alergii na mléko a basta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.21 11:33

@Midaku @Cenarius @Ba-stet @elen-ka @Alušáček @unuděná @LaPaloma @Modra1 @Mar__tanka1983 @j.a.n.i1 Holky, samozřejmě nejsem zase tak hloupá a vím, že pokud chci vyřadit mléko, musím především začít u sebe, když kojím a to všechny mléčné výrobky i přísady v ostatních potravinách. Cca ve třech mesicich jsme měli občas nepatrnou nitku krve ve stolici, ne v každé. Dr o tom ví, kvůli tomu nám doporučila začít dříve s příkrmy, byl klid. Teď se mi jedna hlavně o to, že malý pořád fnuka a ta vyrážka.. Nemůžeme se jí zbavit už skoro měsíc. Dr pořád tvrdi, že je to ze slin, ale mě se to prostě nezdá, když se to nijak nelepší. Proto mě napadla tato potravinová alergie. Nic víc, nic min.

• Citovat
  • Nahlásit
2701
18.10.21 11:39

Jenže ona ta slintaci vyrážka je prostě na dlouho, můžeš se snažit, jak chceš, ale toimino na ty puse neustále něco má. Sliny, mliko, dudel, ruce, hračky… je to fakt normální. ABKM má úplně jiné příznaky. Ale samozřejmě po poradě s doktorkou můžeš dietu zkusit, aspoň 2 až 3 týdny a uvidíš. Bývají i nespecificke příznaky, ale to, co ty píšeš, jsou zcela běžné projevy kojence, tomu se ani příznaky říkat nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25200
18.10.21 12:08

Heleď ono to fňukání plus vyrážka může být třeba i tím, že mu jedou zuby, proto je nevrlý a hodně slintá.
Syn měl podobnou vyrážku taky, od slin, se mu to prostě zapařovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat